Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 15 lutego 2019, 15:07

autor: Heros99

Superbohaterski serial The Umbrella Academy od dziś na Netfliksie

Dziś na Netflixa trafił niecodzienny serial o superbohaterach – The Umbrella Academy. Nowa produkcja ma zapełnić lukę po skasowanych seriach Marvela: Daredevil, Iron Fist oraz Luke Cage.

The Umbrella Academy może pochwalić się naprawdę dobrą obsadą - Superbohaterski  serial The Umbrella Academy od dziś na Netfliksie - wiadomość - 2019-02-15
The Umbrella Academy może pochwalić się naprawdę dobrą obsadą

O tym, że Disney ma zamiar stworzyć własną platformę streamingową, wiadomo od dawna. Konsekwencją tego jest skasowanie przez Netflixa kolejnych sezonów Daredevila, Iron Fista oraz Luke’a Cage’a. Jednak właściciele platformy nie zamierzają pozostawić subskrybentów bez seriali o superbohaterach. Lukę postanowili uzupełnić zupełnie nową produkcją, zatytułowaną The Umbrella Academy – jest ona już dostępna do obejrzenia.

Serial oparto o dobrze znany na Zachodzie komiks o tym samym tytule, napisany przez Gerarda Waya oraz zilustrowany przez Gabriela Bá. Główna oś fabularna skupia się wokół szóstki rodzeństwa, które niegdyś zostało adoptowane przez miliardera sir Reginalda Hargreeve’a. W wyniku poróżnienia zrywają ze sobą wszelki kontakt. Muszą się jednak ponownie zjednoczyć, aby rozwiązać zagadkę śmierci swojego ojca… oraz przygotować się na nadciągającą apokalipsę.

Oczywiście jak na serial o superbohaterach przystało, każda z postaci posiada wachlarz niezwykłych umiejętności. Ich odpowiednie wykorzystanie i współpraca kłócącej się rodziny będzie więc stanowić klucz do osiągnięcia sukcesu. W rolach głównych występują: Ellen Page, Tom Hopper, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, David Castaneda, Aidan Gallagher, Cameron Britton i Mary J. Blige. Producentem wykonawczym jest Steve Blackman, który pracował przy Fargo oraz innym serialu Netfliksa – Modyfikowanym węglu (Altered Carbon). Przy produkcji brali udział również twórcy komiksu - Gerard Way i Gabriel Bá.

Pomimo oryginalnego podejścia do tematyki postaci z nadludzkimi mocami, serial został przyjęty przez krytyków z mieszanymi uczuciami. Średnia ocen na portalu Metacritic wynosi 60 punktów. Recenzenci jako najlepszy element podczas seansu wskazują na relacje pomiędzy bohaterami. Mimo to krytykowana jest fabuła, która często niejasno przeskakuje pomiędzy wątkami, przez co widz czuje się zagubiony.

  1. Netflix

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.