Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2019, 14:59

autor: Aquma

Dmitrij Głuchowski przeprasza za Epic Games Store

Pisarz Dmitrij Głuchowski – twórca postapokaliptycznego uniwersum Metro – przygotował specjalne oświadczenie, w którym przeprosił fanów za wyłączność pecetowej wersji Metro Exodus dla platformy Epic Games Store.

Dmitrij Głuchowski wydał oświadczenie w sprawie Metro Exodus i Epic Games Store. - Dmitrij Głuchowski przeprasza za Epic Games Store - wiadomość - 2019-02-07
Dmitrij Głuchowski wydał oświadczenie w sprawie Metro Exodus i Epic Games Store.

Na profilu facebookowym Dmitrija Głuchowskiego – pisarza, który stworzył książkowe uniwersum postapokaliptyczne Metro – pojawiło się oświadczenie (w formie filmu) dotyczące kontrowersji powiązanych z głośną sprawą wyłączności pecetowej wersji Metro Exodus dla platformy Epic Games Store. Autor postanowił przeprosić fanów, którzy poczuli się dotknięci zaistniałą sytuacją, wyrażając równocześnie nadzieję, że nie skłoni ich ona do porzucenia marki.

Jestem Dmitrij Głuchowski, autor książek i twórca franczyzy Metro. Przez 20 lat pracowałem, by zaprezentować tę historię w różnych formatach, w tym w postaci gier wideo – dzięki wsparciu, pomocy i heroicznym wysiłkom zespołu 4A Games. Te działania były naprawdę wyjątkowe i taki jest też ich rezultat – najnowsza gra Metro Exodus, która ukaże się za tydzień.

Przepraszam tych z Was, którzy oczekiwali, że tytuł ten ukaże się na Steam, i którzy mają poczucie, że zostali wprowadzeni w błąd przez wydawców. Rozumiem, że wydawca w całości sfinansował produkcję tych gier, więc ufam, że dokonał właściwych decyzji. Jeszcze raz: wszystkim nam jest bardzo przykro, że czujecie się skrzywdzeni. Mamy nadzieję, że nas nie zdradzicie – tak jak i my zawsze pozostajemy Wam wierni, oferując bezkompromisową historię i jakość doświadczeń – stwierdził Dmitrij Głuchowski.

Obawy pisarza prawdopodobnie nie są całkiem bezpodstawne – niektóre doniesienia dotyczące tej sprawy, które pojawiały się w ostatnich dniach (np. niepotrzebne uwagi jednego z deweloperów, od których odciął się potem wydawca gry), coraz bardziej rozjuszały fanów i może się okazać, że w dniu rynkowego debiutu część z nich zdecyduje się zagłosować portfelem – albo nawet złamać prawo i sięgnąć po „edycję warezową”. Byłoby szkoda, gdyby kontrowersje utrudniły premierę wyśmienicie zapowiadającemu się tytułowi.

Przypominamy, że Metro Exodus zadebiutuje 15 lutego i poza pecetami ukaże się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Metro Exodus – strona oficjalna
  2. Wszystko o Metro Exodus – data premiery, cena i Epic Games Store
  3. Zniknięcie gry Metro Exodus ze Steama to dopiero początek
  4. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro