Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2019, 09:02

autor: Aquma

Komunikat Deep Silver w sprawie wyłączności Metro Exodus

Firma Koch Media – właściciel marki wydawniczej Deep Silver – opublikowała komunikat, w którym tłumaczy decyzję o wydaniu komputerowej wersji Metro Exodus wyłącznie w Epic Games Store. Wydawca zapewnia, że planuje nadal wspierać platformę PC.

Deep Silver planuje nadal wydawać gry z serii Metro na PC. - Komunikat Deep Silver w sprawie wyłączności Metro Exodus - wiadomość - 2019-02-04
Deep Silver planuje nadal wydawać gry z serii Metro na PC.

W SKRÓCIE:

  1. decyzja o wyłączności pecetowej wersji Metro Exodus została podjęta przez Koch Media / Deep Silver;
  2. niedawne komentarze jednego z deweloperów nie odzwierciedlają stanowiska wydawcy i studia 4A Games;
  3. umowa gwarantująca wyłączność ma być inwestycją w przyszłość marki;
  4. firma Koch Media prosi, by krytyka dotycząca tej decyzji była kierowana pod jej adresem.

Sprawa wyłączności pecetowej wersji postapokaliptycznej strzelanki Metro Exodus dla platformy Epic Games Store zatacza coraz szersze kręgi. Niedawno jeden z deweloperów gry postraszył graczy, że bojkotowanie jego produkcji przekreśli szanse na wydanie kolejnej części cyklu na komputerach. Teraz do kwestii tej odniósł się wydawca omawianego tytułu – firma Koch Media, stojąca za marką wydawniczą Deep Silver. Wiadomość pojawiła się na oficjalnym Twitterze serii Metro.

Niedawna decyzja o przeniesieniu Metro Exodus ze Steam do Epic Game Store została podjęta wyłącznie przez Koch Media / Deep Silver – czytamy w komunikacie.

W dalszej części wiadomości wydawca staje też w obronie wspomnianego powyżej dewelopera, tłumacząc skąd wzięło się jego stanowisko i prosi, by gracze nie wylewali swoich żalów na twórców ze studia 4A Games.

Ostatnie komentarze członka zespołu deweloperskiego 4A Games nie odzwierciedlają poglądów Deep Silver czy 4A Games na przyszłość franczyzy. Są one natomiast wyrazem zranienia i rozczarowania pasjonata. Wcześniej spotykał się wyłącznie z życzliwymi reakcjami wobec swojej pracy, które w wyniku decyzji biznesowej – znajdującej się poza jego kontrolą – zmieniły się nagle w falę kontrowersyjnych komentarzy. Uprzejmie prosimy, aby wszelka uzasadniona krytyka na temat tej decyzji była kierowana do Koch Media / Deep Silver, a nie do deweloperów z 4A Games – czytamy dalej.

Deep Silver podkreśla, że nie musimy martwić się o przyszłość serii Metro na PC. Firma twierdzi także, że umowa z Epic Games była inwestycją zarówno w markę, jak i studio 4A Games.

Przyszła strategia wydawnicza serii Metro leży w gestii Koch Media / Deep Silver. Nasza decyzja o współpracy z firmą Epic Games została podjęta w celu inwestowania w przyszłość serii i naszego partnera deweloperskiego w postaci 4A Games. Mamy wszelkie zamiary kontynuowania tej franczyzy, a wersja PC będzie zawsze sercem naszych planów - czytamy.

Przypominamy, że Metro Exodus to osadzony w postapokaliptycznych klimatach, sandboksowy FPS będący kontynuacją Metro 2033 i Metro: Last Light. Produkcja zadebiutuje 15 lutego i poza pecetami ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Deep Silver – strona oficjalna
  2. Zniknięcie gry Metro Exodus ze Steama to dopiero początek
  3. Graliśmy w Metro Exodus i wiemy, czym tak naprawdę jest nowe Metro