Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 6 lutego 2020, 17:48

autor: "Vergil"

Kingdom Come Deliverance następną darmową grą w Epic Games Store

Poznaliśmy gry, które za tydzień zostaną udostępnione za darmo w Epic Games Store. Mowa o Kingdom Come: Deliverance, czyli średniowiecznym RPG-u od zespołu Warhorse Studios, a także o Aztez – stylowej hybrydzie beat’em upa i strategii turowej.

Firma Epic Games poinformowała, że od 13 lutego w jej sklepie będzie na nas czekać za darmo nie jedna, a dwie produkcje. Pierwszą z nich jest Kingdom Come: Deliverance, czyli osadzona w średniowieczu gra RPG od czeskiego zespołu Warhorse Studios. Druga to Aztez – oryginalna hybryda beat’em upa i... strategii turowej. Jak można się domyślić, na dodanie tych tytułów do swojej kolekcji będziemy mieć siedem dni, kiedy to ich miejsce zajmie kolejna pozycja (lub pozycje). Warto jeszcze przypomnieć, że obecnie w Epic Games Store możemy zdobyć za darmo gry Carcassonne i Ticket to Ride.

Po dwóch latach od premiery Kingdom Come: Deliverance będzie można zdobyć za darmo. - Kingdom Come Deliverance następną darmową grą w Epic Games Store - wiadomość - 2020-02-06
Po dwóch latach od premiery Kingdom Come: Deliverance będzie można zdobyć za darmo.
  1. Epic Games Store – oficjalna strona internetowa

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance przenosi nas do XV-wiecznych Czech. W trakcie zabawy wcielamy się w Henryka, czyli syna kowala, który szukając zemsty na najeźdźcach mających na sumieniu splądrowanie jego rodzinnej wioski, wplątuje się w intrygę znacznie większego kalibru; dość powiedzieć, że od jego poczynań ma zależeć los całego królestwa.

Przed premierą tej produkcji twórcy często używali sloganu „dungeons & no dragons” (ang. „lochy bez smoków”) do opisania jej zawartości. W trakcie rozgrywki trafiamy do rozległego otwartego świata, który możemy przemierzać na piechotę lub na grzbiecie wierzchowca. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, realizujemy zadania popychające do przodu fabułę i misje poboczne, prowadzimy rozmowy, a także walczymy z przeciwnikami. Poza tym możemy wyspecjalizować się w wybranym rzemiośle. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że twórcy zdecydowali się na bezklasowy system rozwoju postaci, a system walki jest realistyczny i wymagający. Dopełnienie tego wszystkiego stanowi natomiast wysokiej jakości grafika, co jest zasługą wykorzystania technologii CryEngine.

  1. Kingdom Come Deliverance w Epic Games Store

Aztez

W Aztez trafiamy natomiast do państwa Azteków, na dwadzieścia lat przed przybyciem konkwistadorów. Naszym zadaniem jest rozbudowa swojego imperium i reagowanie na losowe wydarzenia. Jak tego dokonać? Ano bezpośrednio wkraczając do akcji i stawiając czynny opór jakiemukolwiek sprzeciwowi, czy to ze strony wrogów, czy też niesfornych poddanych. Akcję ukazano tu z boku, a naszymi podstawowymi narzędziami pracy są: włócznia, maczuga, nóż oraz miecz. Inna sprawa, że całość okraszono stylową, monochromatyczną kolorystyką (jedyną barwą wyróżniającą się na tle odcieni szarości jest krwawa czerwień).

  1. Aztez w Epic Games Store