Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 6 lutego 2020, 15:25

Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry – Carcassonne oraz Ticket to Ride. Oferta będzie ważna do 13 lutego.

[Aktualizacja] Carcassonne i Ticket to Ride można już bezpłatnie zdobyć w Epic Games Store. A 13 lutego na tej platformie cyfrowej dystrybucji znów udostępnione zostaną dwie gry – Aztez i Kingdom Come: Deliverance. Będą one darmowe do 20 lutego.

Nadszedł czwartek, a to oznacza kolejną szansę na powiększenie swojej kolekcji gier na platformie Epic Games Store. Dziś o godzinie 17:00 pojawi się na niej możliwość zgarnięcia za darmo aż dwóch produkcji opartych na popularnych planszówkach - Carcassonne oraz Ticket to Ride. Tytuły będą dostępne bezpłatnie do 13 lutego, również do godziny 17:00.

  1. Carcassonne na platformie Epic Games Store
  2. Ticket to Ride na platformie Epic Games Store
Bilety są? To zapraszamy do pociągu. - Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-02-06
Bilety są? To zapraszamy do pociągu.

Carcassonne to przygotowana przez studio Frima i firmę Asmodee Digital cyfrowa adaptacja gry zaprojektowanej przez Klausa-Jürgena Wredego w 2000 roku. Jej zasady są bardzo proste – z ograniczonej puli losujemy kafelki z fragmentami rzek, dróg oraz miast i dokładamy je do już ułożonych. Gdy uda nam się skompletować jakąś lokację, możemy położyć na niej swój pionek, który generuje punkty. Na koniec partii osoba posiadająca ich najwięcej wygrywa. Wypuszczona na PC elektroniczna wersja tytułu spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Na platformie Steam 77% z 330 opinii na jej temat jest pozytywnych.

Z kolei Ticket to Ride to cyfrowa adaptacja planszówki z 2004 roku (w Polsce znanej jako Wsiąść do pociągu), za którą stoi studio Days of Wonder oraz także firma Asmodee Digital. Rozgrywka polega w niej na budowaniu węzłów kolejowych na uproszczonej mapie Stanów Zjednoczonych. Nie można tego jednak robić losowo – każdy uczestnik zabawy losuje trasy, które musi zrealizować. Jeśli mu się to uda, na końcu zabawy otrzymuje punkty, jeśli nie, to je traci. Partię wygrywa osoba z najwyższym wynikiem. Tytuł także spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony społeczności Steama. Aż 88% z 1101 opinii na jego temat jest pozytywnych.

Warto zaznaczyć, że obie te pozycje doczekały się szeregu rozszerzeń, pokrywających się z tymi, które zostały wydane do ich fizycznych pierwowzorów. Na platformie Epic Games Store będą jednak rozdawane jedynie „podstawki”.

Początkowo od dziś w Epic Games Store miała być rozdawana jeszcze jedna gra, również stanowiąca elektroniczną adaptację głośnej planszówki – Pandemic. Kilka dni temu pojawiła się jednak informacja o wycofaniu jej z oferty. Powody tej decyzji nie zostały podane, lecz pojawiły się spekulacje, że wszystkiemu winien jest koronawirus z Wuhan i strach firmy Epic Games przed oskarżeniami o żerowanie na nośnym temacie.

Carcassonne, czy to w wersji fizycznej, czy cyfrowej, potrafi umilić każdą imprezę. - Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2020-02-06
Carcassonne, czy to w wersji fizycznej, czy cyfrowej, potrafi umilić każdą imprezę.

Przypominamy, że do godziny 17:00 na platformie Epic Games Store wciąż można zdobyć darmowy egzemplarz symulatora rolnika Farming Simulator 19. Aby to zrobić, należy wejść na tę stronę i kliknąć przycisk Odbierz.

Firma Epic Games będzie rozdawała gry na swojej platformie cyfrowej dystrybucji przez cały 2020 rok. Jak na razie nie wiadomo, jaki będzie kolejny tytuł, który zostanie na niej udostępniony za darmo. Gdy tylko się o tym dowiemy, zaktualizujemy niniejszą wiadomość.

  1. Oficjalna strona gry Carcassonne
  2. Oficjalna strona gry Ticket to Ride