Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDSwitch
Okładka Carcassonne: Tiles & Tactics (PC)

Carcassonne: Tiles & Tactics

Adaptacja gry planszowej pod tym samym tytułem, w której wcielamy się we francuskich panów na włościach.

Strategiczne | turowe | planszowe | towarzyska | na 2 osoby

Okładka Carcassonne: Tiles & Tactics (PC)

data premiery gry:

29lis2017

PC AND

6gru2018

Switch

Carcassonne: Tiles & Tactics jest adaptacją gry planszowej pod tym samym tytułem, opracowaną przez zespół Frima Studio we współpracy z firmą Asmodee Digital. Produkcja, w której gracze wcielają się we francuskich panów na włościach, trafiła między innymi na platformę PC, Switch i AND.

Mechanika

Wirtualny stół, na którym toczy się rozgrywka w Carcassonne: Tiles & Tactics, ukazano w widoku izometrycznym. Na przestrzeni kolejnych tur układamy na nim kafelki losowane z ograniczonej puli, dokładając je do już wyłożonych. Symbolizują one fragmenty miast, odcinki rzek lub dróg czy choćby elementy budowli. Po skompletowaniu danej lokacji możemy umieścić w niej pionka, który będzie zbierał dla nas punkty; starcie wygrywa osoba z największą ich liczbą.

W toku zmagań często musimy dokonywać trudnych wyborów – możemy bowiem koncentrować się na rozszerzaniu własnej strefy wpływów lub na blokowaniu możliwości rozwoju naszych oponentów. Z uwagi na nieprzewidywalny charakter rozgrywki produkcja cechuje się wysokim replayability.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, Switch i AND Carcassonne: Tiles & Tactics pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w towarzystwie innych graczy, w ramach internetowego multiplayera (uzupełnionego przez możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem czatu oraz obecność rankingów, na których możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami) lub tak zwanego gorącego krzesła.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Carcassonne: Tiles & Tactics prezentuje się schludnie, podobnie jak przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który dostosowano do specyfiki poszczególnych platform.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Carcassonne: Tiles & Tactics

Wymagania wiekowe Carcassonne: Tiles & Tactics

odpowiednia dla każdego wieku

Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]
Carcassonne i Ticket to Ride od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

wiadomość6 lutego 2020

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwie gry – Carcassonne oraz Ticket to Ride. Oferta będzie ważna do 13 lutego.

PC
AND
Switch