Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCSwitch
Okładka Carcassonne: Tiles & Tactics (AND)
OkładkaCarcassonne: Tiles & Tactics (AND)

Carcassonne: Tiles & Tactics

Adaptacja gry planszowej pod tym samym tytułem, w której wcielamy się we francuskich panów na włościach.

Strategiczne | turowe | planszowe | towarzyska | na 2 osoby

Carcassonne: Tiles & Tactics Premiera

29lis2017

PC AND

6gru2018

Switch

Gry podobne do Carcassonne: Tiles & Tactics

Terraforming Mars

Square Valley

Five Tribes

Carcassonne: Tiles & Tactics jest adaptacją gry planszowej pod tym samym tytułem, opracowaną przez zespół Frima Studio we współpracy z firmą Asmodee Digital. Produkcja, w której gracze wcielają się we francuskich panów na włościach, trafiła między innymi na platformę PC, Switch i AND.

Mechanika

Wirtualny stół, na którym toczy się rozgrywka w Carcassonne: Tiles & Tactics, ukazano w widoku izometrycznym. Na przestrzeni kolejnych tur układamy na nim kafelki losowane z ograniczonej puli, dokładając je do już wyłożonych. Symbolizują one fragmenty miast, odcinki rzek lub dróg czy choćby elementy budowli. Po skompletowaniu danej lokacji możemy umieścić w niej pionka, który będzie zbierał dla nas punkty; starcie wygrywa osoba z największą ich liczbą.

W toku zmagań często musimy dokonywać trudnych wyborów – możemy bowiem koncentrować się na rozszerzaniu własnej strefy wpływów lub na blokowaniu możliwości rozwoju naszych oponentów. Z uwagi na nieprzewidywalny charakter rozgrywki produkcja cechuje się wysokim replayability.

Tryby gry

Wydane na platformę PC, Switch i AND Carcassonne: Tiles & Tactics pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na rozgrywkę w towarzystwie innych graczy, w ramach internetowego multiplayera (uzupełnionego przez możliwość prowadzenia rozmów za pośrednictwem czatu oraz obecność rankingów, na których możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami) lub tak zwanego gorącego krzesła.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika Carcassonne: Tiles & Tactics prezentuje się schludnie, podobnie jak przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który dostosowano do specyfiki poszczególnych platform.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Carcassonne: Tiles & Tactics: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
AND
Switch