Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitchANDiOS
Okładka Steam: Rails to Riches (PC)
OkładkaSteam: Rails to Riches (PC)

Steam: Rails to Riches

Steam: Rails to Riches Complete Edition

Strategia ekonomiczna, w której wcielamy się w zarządcę firmy transportowej.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | pociągi | planszowe | transport | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Steam: Rails to Riches Premiera

10paź2015

AND

3lis2015

iOS

25mar2017

PC

20lip2021

Switch

Gry podobne do Steam: Rails to Riches

Monopoly Plus

Catan: Pierwsza Wyspa

Ticket to Ride

Steam: Rails to Riches jest strategią ekonomiczną, opracowaną przez polskie studio Acram Digital. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PC, AND i iOS i jest adaptacją gry planszowej pod tym samym tytułem, autorstwa Martina Wallace’a.

Mechanika

W Steam: Rails to Riches gracz wciela się w zarządcę firmy zajmującej się transportem kolejowym; jego zadaniem jest poprowadzenie przedsiębiorstwa w taki sposób, by wyeliminować konkurencję i dojść do tytułowego bogactwa. W trakcie zabawy toczonej w trybie turowym zdobywamy punkty zwycięstwa – zmagania wygrywa osoba, która pod koniec rozgrywki może się pochwalić największą ich liczbą.

Osiągnięcie celu nie jest łatwe, gdyż początkowo wymaga zaciągania długów, które później należy oczywiście spłacać; zdobyte w ten sposób środki przeznaczamy na budowę torów łączących miasta oraz ulepszanie posiadanej lokomotywy lub zakup zupełnie nowego modelu. Podpisując intratne umowy i przewożąc rozmaite towary po najdłuższych (a co za tym idzie – najbardziej dochodowych) trasach, nie tylko zdobywamy wyższą pozycję, lecz także stopniowo zaczynamy gromadzić coraz większy majątek.

Tryby gry

Steam: Rails to Riches na platformie PC, AND i iOS pozwala na zabawę w pojedynkę – wówczas walczymy o zwycięstwo z konkurentami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Tytuł posiada również tryb multiplayer, w którym możemy się mierzyć z maksymalnie czwórką graczy; wieloosobowa zabawa jest możliwa zarówno przez Internet, jak i w trybie hot seat.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę Steam: Rails to Riches utrzymano w stylistyce znanej z planszowego oryginału. Grę obsługujemy przy użyciu przejrzystego interfejsu.

Ostatnia modyfikacja 11 maja 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-5  

Wymagania wiekowe Steam: Rails to Riches: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
PC
Switch