Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWANDiOSWPPC
Okładka Big Business (WWW)
OkładkaBig Business (WWW)

Big Business

Społecznościowa strategia ekonomiczna, skupiająca się w szczególności na aspekcie przedsiębiorczości. Jako początkujący biznesmen, dbamy o rozwój naszego miasta wytwarzając surowce i produkując towary.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Business Premiera

7paź2010

WWW

15sty2011

AND

4sie2012

iOS

25cze2014

WP

21lip2014

PC

producent: Mesury wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Gry podobne do Big Business

Rising Cities

Farmerama

The Tribez

Big Business jest społecznościową strategią ekonomiczną, wydaną przez specjalizujące się w tego typu produkcjach studio Game Insight. Tytuł zadebiutował pierwotnie w popularnych sieciach społecznościowych, by trafić ostatecznie także do posiadaczy urządzeń mobilnych. Przygotowano również wersję dla użytkowników tabletów i komputerów z systemem Windows 8.

W odróżnieniu od klasycznych city builderów Big Business skupia się w szczególności na produkcji przemysłowej. Rozbudowując nasze miasto, dbamy oczywiście o odpowiednią ilość budynków mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej i elementów dekoracyjnych. To jednak produkcja i przemysł stanowią tu główną siłę napędową, przyczyniającą się do rozwoju naszego terytorium. Wcielając się w przedsiębiorcę, zajmujemy się wytwarzaniem surowców, produkcją towarów oraz ich sprzedażą, troszcząc się jednocześnie o ekologię oraz zapewnienie odpowiedniego zadowolenia mieszkańcom.

Poszczególne zakłady produkcyjne i fabryki połączone są ze sobą ścisłą siecią zależności. Do nas należy jednak wybór drogi, jaką będzie się rozwijał biznes w naszym mieście. Przygodę rozpoczynamy od budowy farm, które zapewnią nam odpowiednie zapasy surowców, takich jak np. zboże. To z kolei trafia do młyna, gdzie jest przerabiane na mąkę lub kaszę. Na farmie zwierzęcej możemy wytwarzać mleko i mięso, z których w mleczarni otrzymamy sery, a w zakładzie spożywczym np. hamburgery. Tartak dostarczy nam drewna potrzebnego m.in do produkcji mebli itd. Dostęp do kolejnych zakładów i fabryk otrzymujemy w miarę zdobywania kolejnych poziomów w grze. Warunkiem niezbędnym jest jednak posiadanie w swoim mieście odpowiedniego zaludnienia, które zapewnią nam różnej wielkości budynki mieszkalne. Ponadto mieszkańcy naszej metropolii powinni być szczęśliwi - wysokiemu poziomowi zadowolenia sprzyjają rozmaite lokale usługowe i rozrywkowe.

Jak przystało na grę społecznościową, w naszym miasteczku możemy gościć znajomych, dzięki którym łatwiej będzie nam wykonać poszczególne zadania. Sami też możemy oczywiście wybrać się w odwiedziny, by pomóc znajomym np. w posprzątaniu ich miasta i zarobić przy okazji trochę grosza. Big Business bazuje na typowym modelu free-to-play z mikropłatnościami, dzięki którym możemy szybciej uzbierać pożądane fundusze bądź zakupić wyjątkowe, dostępne okazjonalnie budynki. Wszystko to zostało przez twórców przedstawione z lekkim przymrużeniem oka i okraszone kolorową, lekko humorystyczną grafiką.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Big Business: Odpowiednia dla każdego wieku.

Big Business Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 30 MB HDD
  • Windows 8
WWW
AND
iOS
WP
PC