Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDPC
Okładka Maritime Kingdom (AND)
OkładkaMaritime Kingdom (AND)

Maritime Kingdom

Społecznościowa strategia ekonomiczna studia Game Insight, stanowiąca kontynuację modelu zapoczątkowanego w grach z cyklu The Tribez.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Maritime Kingdom Premiera

4gru2014

iOS

29sty2015

AND

10gru2015

PC

Maritime Kingdom jest społecznościową strategią ekonomiczną, zaliczaną do kategorii popularnych city builderów. Za stworzenie gry odpowiada doświadczone studio Game Insight – autorzy takich mobilno-przeglądarkowych bestsellerów jak Paradise Island czy seria The Tribez. Podobnie jak większość produkcji studia, gra zadebiutowała na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android, by w końcu trafić także na tablety i komputery z Windows 10.

Fabuła

Akcja gry przenosi nas w umowną epokę Renesansu, gdzie obejmujemy posadę burmistrza niewielkiego portowego miasteczka. Naszym zadaniem jest pomóc pięknej księżniczce w odnalezieniu zagubionych klejnotów koronnych i uwolnieniu uwięzionego króla. Aby tego dokonać, musimy rozwinąć naszą osadę do rangi prawdziwego imperium, którego głównym motorem rozwoju będzie handel z zamorskimi sąsiadami.

Mechanika

Pod względem mechaniki Maritime Kingdom łudząco przypomina poprzednie produkcje studia Game Insight: The Tribez i The Tribez & Castles. Kluczem do sukcesu jest realizacja kolejnych zadań fabularnych oraz systematyczna rozbudowa zarządzanego przez nas miasteczka. Podczas gry wznosimy ponad 40 różnych budynków, zaliczanych do trzech głównych kategorii. Budynki mieszkalne zapewniają nam nowych osadników, których będziemy zatrudniać w budynkach produkcyjnych, odpowiedzialnych za wytwarzanie rozmaitych dóbr, takich jak drewno, kamień czy jedzenie. Jako że podczas ekspansji na kolejne tereny, na naszej drodze staną wrogie lokalne plemiona oraz także piraci, niezbędna będzie także rozbudowa infrastruktury militarnej.

Gotówkę i niezbędne do rozwoju miasta surowce, zdobywamy poprzez zatrudnianie osadników wedle prostej zasady: im dłuższy kontrakt, tym większe profity przynosi. W miarę postępów w grze zyskujemy jednak możliwość rozbudowy floty handlowej, która od tego momentu staje się naszym podstawowym źródłem dochodu. Dzięki niej będziemy mogli nawiązywać stosunki dyplomatyczne z innymi zamorskimi królestwami i handlować ponad 30 rodzajami surowców oraz dóbr.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy Maritime Kingdom na platformę PC, AND i iOS przypomina ostatnią z odsłon cyklu The Tribez. Tytuł oferuje kolorową grafikę i zabawne animacje pracujących osadników, budzące skojarzenia z kultową serią The Settlers. Podobnie jak poprzednie produkcje Game Insight, gra posiada rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające zapraszać do zabawy znajomych i zyskiwać dzięki temu specjalne bonusy. Tytuł korzysta także z typowego modelu free-to-play, gdzie oprócz waluty podstawowej istnieje również waluta premium. Zyskujemy ją za zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia i odblokowywanie osiągnięć, lecz niecierpliwi gracze mogą też nabyć ją za realną gotówkę w sklepie gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Maritime Kingdom: Odpowiednia dla każdego wieku.

Maritime Kingdom Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 150 MB HDD
  • Windows 10
iOS
AND
PC