Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWiOSPCAND
Okładka The Tribez & Castlez (WWW)
OkładkaThe Tribez & Castlez (WWW)

The Tribez & Castlez

Kontynuacja bestsellerowej gry ekonomicznej The Tribez, która zdobyła serca graczy mobilnych oraz facebookowiczów. W grze spotykamy ponownie sympatyczne plemię, pomagając księciu Ericowi w odbudowie królestwa i obronie poddanych przed atakami zupełnie nowych wrogów.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Tribez & Castlez Premiera

19lut2014

iOS

24lut2014

AND

27mar2014

WWW

15paź2015

PC

Gry podobne do The Tribez & Castlez

The Settlers Online

Rule the Kingdom

Big Business

The Tribez & Castlez to kontynuacja osadzonej w realiach średniowiecznego fantasy gry ekonomicznej The Tribez, która po sukcesie na platformach mobilnych doczekała się także swojej wersji facebookowej. Wydany na platformie WWW, AND itd. sequel jest dziełem tego samego duetu: litewskiego wydawcy GameInsight oraz studia DivoGames Mobile.

Fabuła

W grze towarzyszymy ponownie pięknej Aurorze i szalonemu profesorowi, który wskutek nieudanego eksperymentu przeniósł się do innego świata, zamieszkanego przez sympatyczne plemię. W średniowiecznych realiach, w krainie rządzonej przez magię i nawiedzanej przez smoki oraz różnej maści potwory, znani z pierwszej części gry bohaterowie stają przed kolejnym trudnym zadaniem. Od czasu pokonania wrogo nastawionych Mulrodów, nasi podopieczni znacznie rozwinęli się technologicznie, gospodarczo oraz militarnie, jednak królestwo nękane jest nieustannie napaściami ze strony zupełnie nowych przeciwników: okrutnych Goboolsów i potężnych Trollumów. Celem gracza będzie pomóc księciu Ericowi w odbudowie krainy i obronie jego poddanych przed napaściami wrogów.

Mechanika

Koncepcja gry zasadniczo nie uległa zmianie i sprowadza się do realizacji kolejnych zadań fabularnych, polegających na sprawnej rozbudowie królestwa. Autorzy wprowadzili jednak szereg zmian w samej mechanice rozgrywki. Zamiast archipelagu różniących się specyficznymi warunkami wysp, w The Tribez & Castlez odkrywamy kolejne części jednego ogromnego świata, wypełnionego rozmaitymi jaskiniami, wieżami i tajemniczymi znaleziskami. Od czasu do czasu podejmujemy też rozmaite zadania bonusowe, których akcja rozgrywa się w niewielkich osadach, dostępnych z poziomu specjalnej mapy. Budynki mieszkalne, wpływające na ilość dostępnych pracowników, mogą być stawiane tylko w bezpośrednim sąsiedztwie zamku, zaś wszelkie pozostałe struktury, takie jak magazyny, warsztaty i obiekty użyteczności publicznej, wznosimy już za jego murami.

Kolejne budynki odblokowywane są wraz z postępami fabuły, ale zmianie uległ system ich wznoszenia. Nie ogranicza się on już tylko do uzbierania odpowiedniej ilości złota i zapasów, takich jak jedzenie, drewno, kamień, deski czy pustaki. Często musimy też spełnić szereg dodatkowych kryteriów, takich jak odnalezienie odpowiedniej ilości kamieni runicznych, tokenów bądź uzbieranie specjalnej kolekcji magicznych przedmiotów, wypadających w sposób losowy z posiadanych budynków lub pokonanych wrogów. W drugiej części gry znacznie większy nacisk położono też na aspekt militarny, co zaowocowało pojawieniem się specjalnej grupy budynków defensywnych oraz paska obronności, który wraz z poziomem doświadczenia i zadowolenia determinuje nasze postępy w grze. Sama walka odbywa się co prawda w sposób automatyczny i prędzej czy później kończy się naszym zwycięstwem, ale wraz z rozwojem akcji spotykać będziemy coraz silniejszych przeciwników, wymagających wznoszenia bardziej zaawansowanych budowli obronnych.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry w wersji na platformę WWW, AND itd. nie uległa drastycznym zmianom, choć zaprojektowane zupełnie od nowa modele budynków utrzymano w znacznie bardziej bajkowej, fantazyjnej stylistyce. Mocną stroną tytułu są zabawne animacje, dzięki którym – niczym w serii The Settlers – możemy oglądać przy pracy leśników, piekarzy czy żołnierzy. Nieodłącznym elementem gry są rozbudowane opcje społecznościowe oraz typowy dla modelu free-to-play system mikropłatności, pozwalający na zaopatrzenie się w ekstra zapasy surowców, złota bądź specjalnych kryształów przyspieszających rozgrywkę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Tribez & Castlez: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Tribez & Castlez Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 60 MB HDD
  • Windows 8.1/10
WWW
AND
iOS
PC