Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Paradise Island 2 (iOS)
OkładkaParadise Island 2 (iOS)

Paradise Island 2

Społecznościowa strategia ekonomiczna z podgatunku city builderów, wydana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. W grze studia Game Insight przejmujemy upadający nadmorski kurort i podejmujemy próbę przywrócenia mu dawnej świetności.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paradise Island 2 Premiera

16gru2014

iOS

23kwi2015

AND

Gry podobne do Paradise Island 2

Transport Tycoon (2013)

Paradise Bay

Anime Studio Story

Paradise Island 2 to kontynuacja społecznościowego city buildera, który zadebiutował w połowie 2010 roku i stał się prawdziwym hitem, zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i w popularnych portalach społecznościowych (Facebook, nk.pl). Za obie gry odpowiada specjalizujące się w podobnych produkcjach litewskie studio Game Insight.

Podobnie jak w przypadku pierwowzoru, w grze stajemy się właścicielami podupadłego nadmorskiego kurortu, a naszym zadaniem jest przekształcenie go w prawdziwą atrakcję turystyczną i przywrócenie mu dawnej popularności. Aby to uczynić, sukcesywnie wznosimy kolejne z szerokiej gamy budynków: mieszkalnych, usługowych i rozrywkowych. Postęp w grze realizujemy poprzez wykonywanie kolejnych zadań, za które nagradzani jesteśmy doświadczeniem oraz niezbędną do dalszego rozwoju gotówką.

Każdy z budynków spełnia określoną funkcję i przynosi konkretny zysk, którego wysokość wzrasta wraz z ulepszaniem danej struktury. Domki, bungalowy i hotele przyniosą nam zysk z wynajmu, zaś budki z napojami czy hot-dogami zarobią na zaspokajaniu kulinarnych potrzeb turystów. W grze nie zabrakło też licznych ozdób, wpływających na zadowolenie gości oraz całego wachlarza budynków rozrywkowych, gdzie spragnieni uciech wczasowicze także chętnie zostawią swoje pieniądze. W miarę zyskiwania doświadczenia i awansu na kolejne poziomy, odblokujemy nowe budynki i ulepszenia, które pozwolą na dalszą rozbudowę naszego kurortu.

Oprawa graficzna gry prezentuje się znacznie lepiej niż w powstałym ponad 5 lat wcześniej pierwowzorze, ale w dalszym ciągu nasycona jest charakterystycznym, tropikalnym klimatem. Naszym zmaganiom towarzyszy zaś przyjemna „wakacyjna” muzyka. Gra Paradise Island 2 udostępniana jest w typowym modelu free-to-play z mikropłatnościami i wzbogacona tradycyjnymi dla gier studia Game Insight opcjami społecznościowymi, np. dzięki zaproszeniu do zabawy znajomych możemy zyskać szereg przydatnych profitów.

Minirecenzja Paradise Island 2 – godny następca kultowego „resort-buildera”

PLUSY:
  • Godny następca pierwowzoru, wyznaczającego standardy społecznościowych city-builderów;
  • Unowocześniony interfejs gry z mechanizmem przeciągania;
  • Atrakcyjna, w pełni trójwymiarowa oprawa graficzna;
  • Nienachalny model biznesowy free-to-play.
MINUSY:
  • Na wyższych poziomach poszczególne czynności trwają stosunkowo długo.

Pierwsza odsłona Paradise Island rozpoczęła jako gra przeglądarkowa, ale największe triumfy święciła już na urządzeniach mobilnych, a był to jeden z tytułów, które wyznaczały standardy dzisiejszych, społecznościowych city-builderów – zarówno pod względem mechaniki, jak i zastosowanego modelu biznesowego. Jako że „jedynka” przez kilka lat utrzymywała się w ścisłej czołówce najchętniej pobieranych aplikacji w swojej kategorii, na jej kontynuację przyszło nam czekać dosyć długo. Czy było warto?

Od strony mechanizmów rozgrywki, Paradise Island 2 nie odbiega znacząco od swojego pierwowzoru. Przejmujemy kontrolę nad podupadłym kurortem turystycznym, położonym na bliżej nieokreślnej tropikalnej wyspie, a naszym zadaniem jest przywrócenie mu jego dawnej świetności. Całość odznacza się stosunkowo prostym modelem ekonomicznym, a rolą gracza jest wznoszenie kolejnych budynków o różnym przeznaczeniu i czerpanie z nich profitów, pozwalających na dalszą rozbudowę kurortu oraz ulepszanie i remontowanie już wzniesionych struktur. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i awansem na kolejne poziomy, sukcesywnie odblokowujemy dostęp do coraz to nowszych i przynoszących coraz większe korzyści budynków, a także szerokiej gamy dekoracji, dzięki którym nasza wyspa stanie się prawdziwym rajem dla spragnionych wypoczynku turystów.

Druga część Paradise Island – choć nadal utrzymana w tym samym, tropikalno-wakacyjnym klimacie, przeszła jednak dość istotny lifting, dostosowujący wygląd i mechanikę rozgrywki do zmieniających się standardów mobilnych. Nasza wyspa nie jest więc już całkiem płaska, a rozgrywce towarzyszy atrakcyjna, w pełni trójwymiarowa grafika, która dzięki możliwości włączenia/wyłączenia animacji i efektów specjalnych, działa płynnie nawet na starszych modelach smartfonów i tabletów. Zmianie uległ też interfejs gry, w którym proste kliknięcia zastąpiono znacznie bardziej nowoczesnym mechanizmem przeciągania (znanym chociażby z Hay Day). Drobnym, ale istotnym szczegółem jest pojawienie się niezbyt rozbudowanej warstwy fabularnej, której podporządkowane są kolejno wyznaczane nam zadania oraz postaci niezależnych, dla których owe zadania wykonujemy.

Poza tym większość elementów gry została niezmieniona, co akurat w tym przypadku wydaje się sporym plusem. Gra korzysta z tego samego modelu biznesowego free-to-play, w którym głównym czynnikiem ograniczającym swobodną rozgrywkę jest czas potrzebny na budowę, rozbudowę czy remont poszczególnych budynków oraz częstotliwość zbierania profitów. Dla graczy gustujących w gatunku city-builderów nie jest on jednak niczym nowym i w praktyce – zamiast swobodnej i nieograniczonej czasem rozgrywki – oznacza konieczność częstego odwiedzania gry, celem zebrania zarobionej gotówki i wyznaczenia kolejnych czynności. Ważne jest jednak to, że podobnie jak w pierwowzorze, na żadnym etapie rozgrywki gra zbytnio nie naprasza się o korzystanie z mikropłatności, tak więc przy odrobinie cierpliwości bawić możemy się zupełnie za darmo.

Paradise Island 2 to godny następca jednego z najpopularniejszych mobilnych city-builderów (czy może resort-builderów), oferujący zbliżoną mechanikę zabawy w znacznie bardziej atrakcyjnej oprawie wizualnej. Dodając do tego przyjazny model free-to-play, pozwalający wciągnąć się w rozgrywkę na długie godziny bez wydawania złotówki – miłośników gatunku zapewne nie trzeba będzie do gry zachęcać.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Paradise Island 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND