Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka City Island 2: Building Story (iOS)

City Island 2: Building Story

Druga część popularnego darmowego city buildera, w którym naszym zadaniem jest rozbudowa niewielkiego wyspiarskiego miasteczka do rangi prawdziwej metropolii.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | budowa miasta

Okładka City Island 2: Building Story (iOS)

data premiery gry:

27gru2013

AND

27mar2014

iOS

City Island 2 to kontynuacja popularnego city buildera autorstwa holenderskiego studia Sparkling Society, w którym zajmowaliśmy się rozbudową tytułowego miasta-wyspy. Pierwowzór zadebiutował na urządzeniach z systemem Android w 2012 roku i wobec sporego sukcesu, doczekał się kilku pobocznych wersji, m.in. City Island: Winter Edition czy City Island: Airport.

Mechanika rozgrywki praktycznie nie zmieniła się, a zabawa w dalszym ciągu podporządkowana jest prostym zależnościom ekonomicznym. Do naszych obowiązków należeć będzie więc wznoszenie kolejnych budynków mieszkalnych, które zostaną zasiedlone przez nowych mieszkańców i zadbanie o odpowiednią ilość wolnych etatów w różnej maści budynkach komercyjnych. Czerpiąc korzyści z ich pracy, będziemy mogli zasilać miejską kasę i stopniowo rozbudowywać niewielkie z początku miasto do rangi prawdziwej metropolii. Oczywiście istotny wpływ na tempo rozwoju miasta będzie mieć także zadowolenie mieszkańców. Zadbamy o nie budując kolejne ozdoby i obiekty użyteczności publicznej.

W porównaniu z pierwszą odsłoną gry, zmiany widoczne są głównie w kwestii zawartości oraz oprawy. Rozszerzeniu uległ wachlarz stopniowo odblokowywanych budynków i ozdób, których łączna liczba wynosi ok. 150. Grafika gry uległa wyraźnej poprawie, choć w dalszym ciągu widać w niej inspiracje kultową komputerową serią SimCity. Twórcy pozostali też wierni sprawdzonemu modelowi free-to-play z mikropłatnościami, dzięki którym możemy zaopatrzyć się w walutę premium i zyskać dostęp do unikalnych budynków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do City Island 2: Building Story

Wymagania wiekowe City Island 2: Building Story

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND