Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka City Island (iOS)
OkładkaCity Island (iOS)

City Island

Inspirowana serią SimCity gra ekonomiczna z gatunku klasycznych city builderów. Zadaniem gracza jest rozbudowa niewielkiego, położonego na wyspie miasteczka, poprzez wznoszenie budynków mieszkalnych i komercyjnych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City Island Premiera

3cze2012

AND

19wrz2013

iOS

City Island to inspirowana kultową serią SimCity gra ekonomiczna, należąca do popularnego gatunku city builderów. Za powstanie tytułu odpowiada niewielkie holenderskie studio Sparkling Society.

W grze naszym zadaniem jest rozbudowa położonego na wyspie miasteczka, a całą zabawą rządzi stosunkowo prosta ekonomia. Budując i ulepszając zróżnicowane budynki mieszkalne (od małych domków jednorodzinnych po ogromne drapacze chmur) zapewniamy sobie dopływ mieszkańców. Z drugiej strony musimy zadbać o to, aby każdy z nich mógł znaleźć w naszym mieście zajęcie dla siebie. W tym celu wznosimy kolejne budynki komercyjne – począwszy od farm czy niewielkich sklepów, na platformach wiertniczych i luksusowych hotelach skończywszy. Kluczem do sukcesu jest zadbanie o odpowiednie proporcje pomiędzy ilością mieszkańców a liczbą wolnych etatów. Nie bez znaczenie będzie też zadowolenie naszych obywateli, o które zadbamy budując rozmaite dekoracje, parki czy obiekty użyteczności publicznej.

Oprawa graficzna gry stoi na dobrym poziomie, przypominającym wizualnie komputerowe SimCity 4 studia Maxis z 2003 roku. Ilość dostępnych budynków waha się w okolicach setki, a dostęp do kolejnych uzyskujemy wraz ze wzrostem doświadczenia i poziomu gracza. Oprócz struktur standardowych, możemy wznosić także rozmaite budynki specjalne, które można zakupić wykorzystując walutę premium. Tytuł korzysta z popularnego modelu free-to-play, lecz ewentualne mikropłatności są tu elementem czysto opcjonalnym.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe City Island: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND