Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Paradise Bay (AND)

Paradise Bay

Strategia społecznościowa opracowana przez studio King.com, w której zadaniem gracza jest rozbudowa rajskiej wyspy i wymiana handlowa z pozostałymi kurortami. Eksploracja świata gry owocuje odkrywaniem kolejnych lokacji, jakie wypełniono rozmaitymi sekretami i cennymi surowcami.

Strategiczne | zagraj za darmo | społecznościowe | crafting

Okładka Paradise Bay (AND)

producent: King

wydawca: King

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sie2015

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Paradise Bay jest trójwymiarową strategią społecznościową, wyprodukowaną przez studio King.com z myślą o urządzeniach mobilnych. Deweloper zbił majątek na takich hitach jak Candy Crush Saga i Bubble Witch Saga. Produkcja została wydana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Paradise Bay oddajemy się dwóm podstawowym czynnościom: rozbudowie rajskiej wyspy oraz wymianie handlowej. Rozwój następuje poprzez korzystanie z prostego systemu craftingu – eksplorując świat gry i odblokowując kolejne jego rejony, odkrywamy okoliczne sekrety i uzyskujemy dostęp do cennych surowców. Z ich pomocą tworzymy narzędzia i przedmioty pomocne przy stawianiu budynków oraz różnego rodzaju atrakcji, takich jak przydomowy ogródek.

Z uwagi na losową dostępność surowców, niezwykle istotną kwestią jest handel. Pozyskane materiały i przedmioty odsprzedajemy wędrownym kupcom przybijającym do naszego portu (uzyskując w zamian pożądane rzeczy), wystawiamy je na lokalnym targowisku, dostarczamy sąsiadom, realizując przy okazji zlecane przez grę misje, a także przekazujemy przyjaciołom, jak na strategię społecznościową przystało. Na gracza czeka też sporo atrakcji dodatkowych, m.in. łowienie ryb, nurkowanie w poszukiwaniu skarbów czy odkrywanie i hodowla zwierząt.

Paradise Bay prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Grafikę cechuje bogata kolorystyka, oko cieszą też ładnie wymodelowane obiekty 3D. Rozgrywce towarzyszy relaksacyjna ścieżka dźwiękowa, utrzymana w rajskich klimatach.

Minirecenzja Paradise Bay, czyli Farmville na rajskiej wyspie

PLUSY:
  1. Dobrze wykonana produkcja ekonomiczna w stylu Farmville;
  2. Rozgrywka oferuje mnóstwo zróżnicowanych zadań i aktywności.
MINUSY:
  1. Jak to w przypadku gier free-to-play firmy King – mikropłatności dają się we znaki;
  2. Osoby szukające nowatorskich rozwiązań i niebanalnych pomysłów raczej nie znajdą ich w Paradise Bay.

W Paradise Bay, kolejnej produkcji firmy King, trafiamy na rajską wyspę, na której nie dzieje się zbyt dobrze. Miejsce, z pozoru będącą idealną atrakcją turystyczną, nie przędzie zbyt dobrze. Na szczęście nadzieją na lepsze jutro są gracze, których zadaniem jest rozbudowa Rajskiej Zatoki.

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia ze społecznościowymi produkcjami ekonomicznymi pokroju Farmville w mig odnajdzie się w Paradise Bay. Zabawa w gruncie rzeczy polega na tym samym, czyli na wykonywaniu rozmaitych zleceń, za które zdobywamy pieniądze niezbędne do odkrywania kolejnych zakątków wyspy, budowania nowych atrakcji itd. Rozgrywka nie jest jednak nudna i powtarzalna, a to dzięki sporej liczbie zróżnicowanych aktywności. Twórcy przygotowali bowiem różne atrkacje atrakcje, taki jak np. konieczność hodowli bawełny, z której następnie wytwarzamy sieci. Te wykorzystujemy do łowienia ryb, a złapane morskie stworzenia możemy usmażyć i dodać do karty dań w lokalnej restauracji.

Oczywiście to tylko kilka z czynności czekających na zainteresowanych graczy, na szczęście bogactwo gameplayu zostało okiełznane przez prosty i przyjemny interfejs oraz intuicyjne sterowanie. Dzięki temu w grze nie sposób jest się pogubić. Tytuł, jak to w przypadku gier firmy King, może się też pochwalić przyjemną kreskówkową oprawą graficzną, ale…

No właśnie, zawsze musi być jakieś „ale”, a w tym przypadku jest to sam deweloper. Osoby zaznajomione z rynkiem gier mobilnych wiedzą, że to duża korporacja, jeden z największych graczy na rynku, który stara się zarabiać na swoich grach na rozmaite sposoby. Udostępniając darmowe produkcje, twórcy liczą, że będziemy wydawać pieniądze na dodatkowe życia, przedmioty, elementy przyśpieszające pewne procesy itd. Cóż, w gruncie rzeczy niemal wszystkie tego typu „atrakcje” znajdziemy w Paradise Bay. Jeżeli więc nie lubicie pozbywać się pieniędzy z konta, to będziecie się musieli wykazać cierpliwością. Ogółem to jednak przyzwoita, choć niezbyt wyjątkowa produkcja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Paradise Bay

Wymagania wiekowe Paradise Bay

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Paradise Bay

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Firma King.com, producent serii Candy Crush Saga, ciągle zarabia krocie
Firma King.com, producent serii Candy Crush Saga, ciągle zarabia krocie

wiadomość16 lutego 2016

Twórcy serii Candy Crush Saga nieco zwolnili tempo, ale w dalszym ciągu mogą pochwalić się imponującymi wynikami finansowymi. Miliardowe przychody i wielomilionowe zyski to już tradycja, lecz znaczny spadek liczby aktywnych użytkowników może zwiastować zmiany.

Paradise Bay – strategia o budowaniu wyspy nową grą twórców Candy Crush Saga
Paradise Bay – strategia o budowaniu wyspy nową grą twórców Candy Crush Saga

wiadomość31 marca 2015

Studio King.com przeprowadziło soft-launch gry Paradise Bay. Nowa produkcja twórców Candy Crush Saga i Bubble Witch Saga jest strategią społecznościową, stawiającą gracza przed zadaniem rozbudowania rajskiej wyspy. Póki co beta-testy przeprowadzane są wyłącznie w Kanadzie. Premiera na świecie odbędzie się później w 2015 roku.

iOS
AND