Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 marca 2015, 11:41

autor: Jiker

Paradise Bay – strategia o budowaniu wyspy nową grą twórców Candy Crush Saga

Studio King.com przeprowadziło soft-launch gry Paradise Bay. Nowa produkcja twórców Candy Crush Saga i Bubble Witch Saga jest strategią społecznościową, stawiającą gracza przed zadaniem rozbudowania rajskiej wyspy. Póki co beta-testy przeprowadzane są wyłącznie w Kanadzie. Premiera na świecie odbędzie się później w 2015 roku.

Studio King.com – sławne (i bogate) dzięki grom takim jak Candy Crush Saga i Bubble Witch Saga – pracuje nad zupełnie nową marką. Paradise Bay, udostępniona przed kilkoma dniami w ramach soft-launchu na kanadyjskim App Store, to strategia społecznościowa, przywodząca na myśl CastleVille od firmy Zynga. Produkcja będzie oferowana w modelu darmowym z mikropłatnościami. W planach, oprócz edycji iOS, jest również odsłona na smartfony i tablety z systemem Android. Termin premiery światowej nie jest jeszcze znany – pewne jest tylko, że nastąpi w tym roku.

W Paradise Bay będziemy się oddawać dwóm podstawowym czynnościom: rozbudowie rajskiej wyspy oraz wymianie handlowej. Rozwój ma następować poprzez korzystanie z prostego systemu craftingu – eksplorując świat gry i odblokowując kolejne jego rejony, odkryjemy okoliczne sekrety i uzyskamy dostęp do cennych surowców. Z ich pomocą stworzymy narzędzia i przedmioty pomocne przy stawianiu budynków oraz różnego rodzaju atrakcji, takich jak przydomowy ogródek.

Z uwagi na losową dostępność surowców, niezwykle istotną kwestią będzie handel. Pozyskane materiały i przedmioty odsprzedamy wędrownym kupcom przybijającym do naszego portu (uzyskując w zamian pożądane rzeczy), wystawimy je na lokalnym targowisku, dostarczymy sąsiadom, realizując przy okazji zlecane przez grę misje, a także sprezentujemy przyjaciołom, jak na strategię społecznościową przystało. W grze natkniemy się też na szereg atrakcji dodatkowych, m.in. łowienie ryb, nurkowanie w poszukiwaniu skarbów czy odkrywanie i hodowla zwierząt.

Na koniec warto zauważyć, że na dotychczas opublikowanych, oficjalnych materiałach Paradise Bay prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Grafikę cechuje bogata kolorystyka, oko cieszą też ładnie wymodelowane obiekty 3D. Poniżej znajdziecie też zapis rozgrywki z wczesnej wersji gry, nagrany przez redakcję serwisu PocketGamer.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Paradise Bay

Paradise Bay