Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWWiOSAND
Okładka Resort World (WWW)
OkładkaResort World (WWW)

Złote Piaski

Resort World | Paradise Island

Społecznościowa strategia ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad swoją własną wyspą, położoną gdzieś na Karaibach, a naszym zadaniem jest uczynić z niej kurort doskonały i jednocześnie znakomite źródło dochodu.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | Facebook | MMO | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Złote Piaski Premiera

2maj2010

WWW

8cze2010

iOS

20gru2010

AND

producent: Mesury wydawca: Game Insight

Gry podobne do Złote Piaski

Farmerama

Big Business

CityVille

Paradise Island to społecznościowa strategia ekonomiczna, za której wydanie odpowiada litewska firma Game Insight, specjalizującą się w grach mobilnych i przeglądarkowych. Produkcja zadebiutowała pierwotnie w popularnych portalach społecznościowych, gdzie znana była pod nazwą Resort World.

W grze przejmujemy kontrolę nad swoją własną wyspą, położoną gdzieś na Karaibach, a naszym zadaniem jest uczynić z niej kurort doskonały oraz – rzecz jasna – znakomite źródło dochodu. Aby tego dokonać, musimy zadbać o prawidłowy rozwój infrastruktury, poprzez budowę domów wczasowych i hoteli. To jednak nie wszystko, bo aby nasz kurort stał się atrakcyjny dla potencjalnych wczasowiczów, nie możemy zapomnieć o innych ważnych budynkach, takich jak fast-foody, restauracje oraz cały szereg atrakcji turystycznych, położonych zarówno na lądzie jak i w wodzie. Nie bez znaczenia będzie też odpowiednia dekoracja okolicy, którą zapewnią nam drzewa, kwiaty, pomniki, fontanny itp.

Dostęp do kolejnych atrakcji uzyskujemy wraz ze zdobywaniem doświadczenia i awansem na kolejne poziomy. Każdy budynek w grze może być ulepszany maksymalnie do 5 poziomu, co automatycznie pozwala zwiększyć przychód z jego wynajmu. Każdy może też ulec awarii, co wiąże się z wydaniem określonej sumy pieniędzy na jego naprawę i przywrócenie do użytku. Do prawidłowego działania całej infrastruktury niezbędne nam są źródła energii w postaci elektrowni wiatrowych lub słonecznych. Najważniejszym miejscem na wyspie jest jednak budynek administracyjny, który może być ulepszony nawet do 50 poziomu. Wpływa on bezpośrednio na ilość pracowników, jaką możemy zatrudnić, aby swobodnie stawiać kolejne obiekty i rozszerzać nasze – dość skromne na początku terytorium.

Gra bazuje na typowym dla gier społecznościowych modelu free-to-play z mikropłatnościami. Specjalnie premiowana jest też oczywiście współpraca z przyjaciółmi, których możemy odwiedzać pomagając np. w sprzątaniu, bądź ratując zaatakowanego przez rekina nieostrożnego turystę. Przyjaciele pomogą nam za to w kompletowaniu kolekcji przedmiotów, jakie można znaleźć na wyspie i wymienić na określoną sumę pieniędzy oraz punktów doświadczenia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Złote Piaski: Odpowiednia dla każdego wieku.

WWW
AND
iOS