Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3X360ANDiOSPS2WiiNDSWP
Okładka Monopoly (PS3)

Monopoly

Monopoly to wirtualna adaptacja najpopularniejszej gry planszowej świata. Staramy się osiągnąć tytułowy monopol poprzez udane inwestycje.

Towarzyskie | ekonomiczne | planszowe | rodzinne

Okładka Monopoly (PS3)

data premiery gry:

20paź2008

PS2 X360 Wii PS3

20lis2009

iOS

16paź2010

WP

26paź2010

NDS

13gru2011

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monopoly to wirtualna adaptacja najpopularniejszej gry planszowej świata. O jej niesamowitej i ponadczasowej konstrukcji świadczyć może fakt, że do czasu wydania niniejszej produkcji ukazała się w aż 103 krajach i 37 wersjach językowych, natomiast swój debiut miała w 1935 roku. Ta wersja gry, opracowana przez firmę Electronic Arts, zadebiutowała w 2008 roku na konsolach stacjonarnych szóstej i siódmej generacji, a czasem doczekała się konwersji na inne platformy.

Zasady rozgrywki w wirtualnym Monopoly wyglądają tak samo jak w wersji planszowej, a więc znów staramy się osiągnąć tytułowy monopol poprzez udane inwestycje. Twórcy zdecydowali się jednak na pewne przyspieszenie zabawy – jej uczestnicy nie muszą już czekać na swoją kolej lecz grają symultanicznie. Dodatkowo mamy możliwość wzięcia udziału w sympatycznych mini-grach takich jak na przykład wydostanie się z więzienia czy ucieczka z łupem. Zmagania odbywają się na planszach przedstawiających najbardziej znane miasta świata.

W Monopoly możemy grać zarówno w pojedynkę, jak i zmierzyć się z maksymalnie trzema innymi uczestnikami. W wypadku rozgrywki z komputerową AI mamy do wyboru kilka stopni trudności, tak więc świetnie bawić mogą się zarówno zaawansowani, jak i początkujący gracze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 110 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Monopoly

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Monopoly

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Żyjąca plansza w Monopoly Streets
Żyjąca plansza w Monopoly Streets

wiadomość7 maja 2010

Najpopularniejsza gra planszowa wszech czasów doczeka się kolejnej konsolowej adaptacji. Firma Electronic Arts Play Label (będąca częścią koncernu EA) poinformowała o pracach nad Monopoly Streets. Gra ukaże się jesienią tego roku w wersji na konsole Nintendo Wii, Xbox 360 i PlayStation 3.

Monopoly - od planszówki po srebrny ekran
Monopoly - od planszówki po srebrny ekran

wiadomość13 listopada 2008

Jedną z najpopularniejszych, planszowych gier ekonomicznych wszech czasów jest niewątpliwie Monopoly – rozgrywka polega na handlu nieruchomościami. Powstała ona w czasach wielkiego kryzysu ...

Premiery gier w Polsce (20-26 października)
Premiery gier w Polsce (20-26 października)

wiadomość27 października 2008

Takiego wysypu świeżynek jeszcze nie mieliśmy – w minionym tygodniu na polskim rynku ukazało się aż dwanaście nowych gier. Długo oczekiwane Fable II, Dead Space czy King’s Bounty: Legenda to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowali dla graczy rodzimi dystrybutorzy.

Nadchodzi nowa elektroniczna edycja Monopoly

wiadomość23 kwietnia 2008

W lutym informowaliśmy Was o możliwości głosowania na polskie miasto, które ma się znaleźć w najnowszej edycji bardzo popularnej gry planszowej – Monopoly Here & Now: World Edition. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że bazująca na tej nadchodzącej pozycji produkcja elektroniczno-rozrywkowa trafi jesienią tego roku na Xboxa 360, Wii, PlayStation 2, telefony komórkowe i serwis PoGo.com.

PS2
X360
Wii
PS3
NDS
iOS
WP
AND