Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2WiiX360
Okładka Hasbro Family Game Night (Wii)

Hasbro Family Game Night

Zbiór kilku różnych gier planszowych, stworzonych przez firmę Hasbro. Jest to między innymi popularna gra "w statki". W zabawie maksymalnie może uczestniczyć czterech graczy.

Towarzyskie

Okładka Hasbro Family Game Night (Wii)

data premiery gry:

11lis2008

PS2 Wii

18mar2009

X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hasbro Family Game Night to jedna z pierwszych gier opracowanych przez casualowy oddział firmy Electronic Arts. Ma się więc do czynienia z produktem przeznaczonym do zabawy w rodzinnym gronie, cechującym się przejrzystymi zasadami rozgrywki i uproszczonym interfejsem użytkownika.

Hasbro Family Game Night oferuje możliwość sprawdzenia się w kilku różnych grach planszowych, stworzonych przez firmę Hasbro. Lista dostępnych atrakcji obejmuje między innymi Connect Four Power Chips, Boggle Portal Cubes, Yahtzee, Reverse Yahtzee, Sorry!, Sorry! Sliders czy Battleship Barrage (popularna zabawa „w statki”). Wiele z tych gier wzbogaconych zostało o nowe elementy, nieobecne w planszowym pierwowzorze. Gracz może ponadto modyfikować przebieg rozgrywki, chociażby poprzez ustalenie limitu czasowego, po upływie którego zabawa dobiega końca. W ramach ciekawostki warto dodać, iż zadbano o dodanie rozbudowanego samouczka, dzięki któremu można zapoznać się z ogólnymi zasadami rozgrywki.

Większość spośród oferowanych w tym zestawie gier oferuje pełne wsparcie dla czterech uczestników zabawy. Jedynie w przypadku Connect Four oraz Battleship Barrage limit graczy ograniczony jest do dwóch osób. Pod nieobecność żywych przeciwników można oczywiście zdecydować się na zabawę ze sztuczną inteligencją. Komputerowy oponent może prezentować kilka różnych poziomów umiejętności.

Sporą atrakcją jest opcja ustalania wystroju nie tylko samej planszy (zmiana wyglądu figurek itp.), ale również wirtualnego pomieszczenia, wewnątrz którego w danym momencie się przebywa. W tym celu można między innymi dostawiać meble czy decydować się na dostępne dekoracje. Ponadto w miarę swoich postępów zdobywa się trofea, które trafiają do specjalnie wyznaczonej do tego celu gablotki. Dodatkową atrakcją jest tryb Party Mode, w którym przystępuje się do prostych mini-gier zręcznościowych. Tematycznie powiązane są one z głównymi grami planszowymi dostępnymi w tym zestawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Hasbro Family Game Night

Klasyfikacja PEGI Hasbro Family Game Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Hasbro Family Game Night

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade
Znakomita pierwsza połowa 2010 dla Xbox Live Arcade

wiadomość30 lipca 2010

Firma analityczna Forecasting & Analyzing Digital Entertainment (FADE), specjalizująca się w badaniu rynku dystrybucji cyfrowej, opublikowała szczegóły swojego najświeższego raportu poświęconego usłudze Xbox Live Arcade. Wynika z niego, że w pierwszym półroczu 2010 roku ze sprzedaży gier oferowanych w XBLA uzyskany został przychód na poziomie 46 milionów dolarów.

Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade
Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade

wiadomość28 kwietnia 2010

Marzec był dla serwisu Xbox Live Arcade jednym z najlepszych miesięcy w historii pod względem sprzedaży, informuje firma badawcza FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment). Dzięki 41% wzrostowi przychodów względem roku ubiegłego, usłudze udało się nadrobić niezbyt imponujące wyniki wypracowane w pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku.

Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku
Battlefield 1943 najpopularniejszą grą Xbox Live Arcade w 2009 roku

wiadomość11 stycznia 2010

Firma Microsoft ujawniła listę najlepiej sprzedających się gier dostępnych w Xbox Live Arcade w 2009 roku. Na pierwszym miejscu uplasował się mały eksperyment Electronic Arts, czyli dostępny tylko w dystrybucji elektronicznej Battlefield 1943, o sukcesie którego donosiliśmy kilka dni po premierze. Pomysł na mniej rozbudowaną wersję znanej serii był strzałem w dziesiątkę.

Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09
Wieści ze świata (Sam & Max, Titan Quest, Dreamkiller) 13/10/09

wiadomość13 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Dreamkiller debiutuje na rynku, kolekcja Twierdzy już wkrótce w sprzedaży w USA, o nowych grach w ofercie Xbox Live Arcade, Steam – pokaźne promocje na gry THQ i inne. Zapraszamy do lektury.

2 miliony familijnych gier Hasbro sprzedanych
2 miliony familijnych gier Hasbro sprzedanych

wiadomość30 grudnia 2008

Według informacji Electronic Arts i Hasbro, trzy spośród gier stworzonych razem przez te firmy, sprzedały się łącznie w nakładzie 2 miliona egzemplarzy od ich premiery, która miała miejsce jesienią tego roku. Wszystkie tytuły przeznaczone są raczej dla młodszych użytkowników i oparte zostały także na znanych markach należących do Hasbro, jednego z największych producentów zabawek na świecie.

PS2
Wii
X360