Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2WiiX360
Okładka Hasbro Family Game Night (X360)
OkładkaHasbro Family Game Night (X360)

Hasbro Family Game Night

Zbiór kilku różnych gier planszowych, stworzonych przez firmę Hasbro. Jest to między innymi popularna gra "w statki". W zabawie maksymalnie może uczestniczyć czterech graczy.

Towarzyskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hasbro Family Game Night Premiera

11lis2008

PS2 Wii

18mar2009

X360

Gry podobne do Hasbro Family Game Night

Feeding Frenzy

Monopoly

Crystal Quest

Hasbro Family Game Night to jedna z pierwszych gier opracowanych przez casualowy oddział firmy Electronic Arts. Ma się więc do czynienia z produktem przeznaczonym do zabawy w rodzinnym gronie, cechującym się przejrzystymi zasadami rozgrywki i uproszczonym interfejsem użytkownika.

Hasbro Family Game Night oferuje możliwość sprawdzenia się w kilku różnych grach planszowych, stworzonych przez firmę Hasbro. Lista dostępnych atrakcji obejmuje między innymi Connect Four Power Chips, Boggle Portal Cubes, Yahtzee, Reverse Yahtzee, Sorry!, Sorry! Sliders czy Battleship Barrage (popularna zabawa „w statki”). Wiele z tych gier wzbogaconych zostało o nowe elementy, nieobecne w planszowym pierwowzorze. Gracz może ponadto modyfikować przebieg rozgrywki, chociażby poprzez ustalenie limitu czasowego, po upływie którego zabawa dobiega końca. W ramach ciekawostki warto dodać, iż zadbano o dodanie rozbudowanego samouczka, dzięki któremu można zapoznać się z ogólnymi zasadami rozgrywki.

Większość spośród oferowanych w tym zestawie gier oferuje pełne wsparcie dla czterech uczestników zabawy. Jedynie w przypadku Connect Four oraz Battleship Barrage limit graczy ograniczony jest do dwóch osób. Pod nieobecność żywych przeciwników można oczywiście zdecydować się na zabawę ze sztuczną inteligencją. Komputerowy oponent może prezentować kilka różnych poziomów umiejętności.

Sporą atrakcją jest opcja ustalania wystroju nie tylko samej planszy (zmiana wyglądu figurek itp.), ale również wirtualnego pomieszczenia, wewnątrz którego w danym momencie się przebywa. W tym celu można między innymi dostawiać meble czy decydować się na dostępne dekoracje. Ponadto w miarę swoich postępów zdobywa się trofea, które trafiają do specjalnie wyznaczonej do tego celu gablotki. Dodatkową atrakcją jest tryb Party Mode, w którym przystępuje się do prostych mini-gier zręcznościowych. Tematycznie powiązane są one z głównymi grami planszowymi dostępnymi w tym zestawie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Hasbro Family Game Night

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Hasbro Family Game Night Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PS2
Wii
X360