Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2008, 12:01

2 miliony familijnych gier Hasbro sprzedanych

Według informacji Electronic Arts i Hasbro, trzy spośród gier stworzonych razem przez te firmy, sprzedały się łącznie w nakładzie 2 miliona egzemplarzy od ich premiery, która miała miejsce jesienią tego roku. Wszystkie tytuły przeznaczone są raczej dla młodszych użytkowników i oparte zostały także na znanych markach należących do Hasbro, jednego z największych producentów zabawek na świecie.

Według informacji Electronic Arts i Hasbro, trzy spośród gier stworzonych razem przez te firmy, sprzedały się łącznie w nakładzie 2 milionów egzemplarzy od ich premiery, która miała miejsce jesienią tego roku. Wszystkie tytuły przeznaczone są raczej dla młodszych użytkowników i oparte zostały także na znanych markach należących do Hasbro, jednego z największych producentów zabawek na świecie.

Współpraca obu przedsiębiorstw rozpoczęła się w 2007 roku, kiedy to powstał specjalny oddział Electronic Arts skupiający się właśnie na grach rodzinnych i przeznaczonych dla mniej zaangażowanych graczy. Wśród tytułów, które wygenerowały wspomniany wyżej imponujący wynik znajdują się: Littlest Pet Shop, Nerf: N-Strike oraz Hasbro Family Game Night.

2 miliony familijnych gier Hasbro sprzedanych - ilustracja #1

Pierwszy z nich, wydany na przenośną konsolę Nintendo DS w potrójnej wersji (Jungle, Winter, Garden), wspiął się na drugie miejsce rankingu sprzedaży na tę platformę w listopadzie tego roku (według danych NPD). Gra Littlest Pet Shop przeznaczona jest przede wszystkich dla dziewczynek i bazuje na linii produktów Hasbro, przedstawiającej nieludzko słodko wyglądające zwierzątka, posiadające wielkie maślane oczęta. Tylko tutaj możemy pobawić się z szczeniaczkami, chomiczkami, kameleonami, żółwikami oraz radosnymi myszoskoczkami.

Nerf: N-Strike (Wii), który swą premierę miał w październiku, w rankingach sprzedaży uplasował się na 10 pozycji. Wraz z grą rozprowadzany był specjalny pistolet, nawiązujący do stylistyki tej linii produktów. Ostatni z popularnych tytułów, Hasbro Family Game Night, czyli właściwe zestaw kilku elektronicznych wersji znanych gier planszowych firmy, pojawił się w listopadzie na PlayStation 2 oraz Wii. Jego posiadacza mogą zagrać w takie pozycje jak: Battleship (statki), Yahtzee (gra w kości), Boggle (gra słowna), Connect Four (planszowa gra logiczna, znana jako czwórki), Sorry! i Sorry! Sliders (planszowe gry familijne).

Firma Hasbro została założona już niemal sto lat temu. Chociaż nazwa nie jest może popularna medialnie w Polsce, to wystarczy wspomnieć, że to właśnie ta firma stworzyła grę planszową Monopoly, znaną u nas również z przeróbki zatytułowanej Eurobiznes. Oprócz zabawek i gier planszowych ten koncern postanowił już jakiś czas temu wejść także na rynek rozrywki elektronicznej. Jak widać, na razie dość skutecznie.