Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2010, 13:19

autor: Olek

Żyjąca plansza w Monopoly Streets

Najpopularniejsza gra planszowa wszech czasów doczeka się kolejnej konsolowej adaptacji. Firma Electronic Arts Play Label (będąca częścią koncernu EA) poinformowała o pracach nad Monopoly Streets. Gra ukaże się jesienią tego roku w wersji na konsole Nintendo Wii, Xbox 360 i PlayStation 3.

Najpopularniejsza gra planszowa wszech czasów doczeka się kolejnej konsolowej adaptacji. Koncern Electronic Arts poinformował o pracach nad Monopoly Streets. Gra ukaże się jesienią tego roku w wersji na konsole Nintendo Wii, Xbox 360 i PlayStation 3.

Wymyślona ponad 75 lat temu przez Charlesa B. Darrowa biznesowa planszówka miała już kilka mniej lub bardziej udanych wersji na komputery PC (m.in. Monopoly Deluxe, Monopoly Tycoon) i konsole (Monopoly, Monopoly Party). Do tej pory większość gier wideo nawiązujących do Monopoly odznaczała się jednak skromną oprawą audio-wizualną. Monopoly Streets z dopracowaną, trójwymiarową grafiką ma szansę dokonać przełomu.

Według zapowiedzi twórców, każda ulica i każda lokacja w grze tętnić będą życiem. Gracze mają poruszać swoje postaci w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Na ich oczach powstawać będą kolejne domy, hotele i obiekty użyteczności publicznej. Architektura poszczególnych miejsc będzie dopasowana do ich charakteru. Najbardziej atrakcyjne ulice obfitować mają w luksusowe apartamenty i rezydencje, podczas gdy w mniej dochodowych rejonach pojawią się jedynie skromne domki.

Każdy z graczy będzie posiadał własną siedzibę. Jej wygląd odzwierciedlać ma aktualny stan posiadania - im więcej w portfelu, tym bardziej rozległa posiadłość. Po planszy poruszać się będą awatary graczy i ich znajomych przeniesione z Wii Mii i Xboksa 360, co powinno stworzyć wrażenie, że lokacje są zamieszkałe.

Żyjąca plansza w Monopoly Streets - ilustracja #1

Dla zwolenników klasycznego wyglądu Monopoly przewidziano opcję gry z klasyczną, dwuwymiarową oprawą graficzną.

Poza trybem rozgrywki na jednej konsoli, w którym graczom przyjdzie współzawodniczyć z rodziną, przyjaciółmi lub Sztuczną Inteligencją, udostępniony zostanie sieciowy tryb multiplayer. Powstaną nawet różnego szczebla turnieje i ligi – od lokalnych po międzynarodowe, w których można będzie rywalizować z żywymi przeciwnikami.

Ciekawą opcją w Monopoly Streets ma być możliwość ustanawiania własnych reguł na przykład dla rozgrywek ze znajomymi. To zdecydowanie ukłon w stronę graczy, którzy przyzwyczajeni są do różnych wariantów planszówki i często nawet nie znają oficjalnych zasad Monopoly.

Twórcy już teraz zapowiadają szereg dodatków do gry, które można będzie pobrać z Internetu. Pojawią się alternatywne plansze tematyczne, nowe awatary i różnego rodzaju wyposażenie dla nich. Niestety, dostępne będą one wyłącznie dla wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Plany EA związane z wykupioną od firmy Hasbro licencją do gry Monopoly nie kończą się na MS. Posiadacze kieszonkowych konsol Nintendo DS mogą liczyć na klasyczną wersję Monopoly, która ukaże się jesienią br. Z kolei dla komputerowych graczy szykowana jest gra online. Monopoly City pojawi się w ofercie serwisu Pogo.com.