Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieGCNPS2XBOX
Okładka Monopoly Party (GCN)
OkładkaMonopoly Party (GCN)

Monopoly Party

Monopoly Party to konsolowa wersja najpopularniejszej gry planszowej, w której bawimy się w kapitalistę i gromadzimy fortunę kosztem innych graczy. Podobnie, jak w oryginale, tak też i tu rywalizować ze sobą mogą maksymalnie czterej gracze.

Towarzyskie | ekonomiczne | planszowe | rodzinne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monopoly Party Premiera

29paź2002

XBOX

11lis2002

PS2

20lis2002

GCN

Monopoly Party to konsolowa wersja najpopularniejszej gry planszowej, w której bawimy się w kapitalistę i gromadzimy fortunę kosztem innych graczy. Podobnie, jak w oryginale, tak też i tu rywalizować ze sobą mogą maksymalnie czterej gracze. Gra oferuje dwa tryby gry: Classic i Party. Pierwszy nie różni się w zasadach i prowadzeniu rozgrywki od oryginału. Drugi jest trybem znacznie dynamiczniejszym, a sama gra odbywa się znacznie szybciej – wszyscy gracze jednocześnie rzucają kostkami, nie ma tu podziału na tury, które często znacznie wydłużają grę (zwłaszcza przy dużej ilości graczy).

Autorzy Monopoly Party udostępnili graczom możliwość modyfikacji zasad rozgrywki. Jeśli podatki są według nas zbyt niskie lub nie podobają nam się aukcje, możemy zmienić reguły wedle upodobań. Waluta, którą posługujemy się w trakcie zabawy może być EUR, USD lub GBP. Oprócz klasycznej planszy do gry znanej z oryginalnego Monopolu, mamy możliwość wyboru jednej z czterech innych: science fiction, prehistoryczna, fantasy lub starożytna. Każda z plansz charakteryzuje się innymi nazwami ulic, typami budowli i wyglądem pionków, a wszystkie elementy są animowane, dzięki czemu plansza tętni życiem. Stan gry można zapisywać na karcie pamięci, co w przypadku tego typu gry jest niezwykle istotne.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Monopoly Party

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Monopoly Party Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • Multitap
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN