Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2010, 13:40

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Splinter Cell: Conviction, Fable III) 7/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych aktualizacjach pecetowego Bad Company 2 i Splinter Cell: Conviction, sprzedaży Metal Gear Solid: Peace Walker w Japonii, dacie premiery Final Fantasy IX w wersjach na PSP i PS3, a także przyszłości Blur. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych aktualizacjach pecetowego Bad Company 2 i Splinter Cell: Conviction, sprzedaży Metal Gear Solid: Peace Walker w Japonii, dacie premiery Final Fantasy IX w wersjach na PSP i PS3, a także przyszłości Blur. Zapraszamy do lektury.

Battlefield: Bad Company 2

Studio EA DICE opublikowało listę zmian i poprawek, które zostaną wprowadzone w dwóch nowych aktualizacjach do pecetowej wersji strzelaniny Battlefield: Bad Company 2 – R8 (klient) oraz R12 (serwer). Do ich publikacji dojdzie na początku przyszłego tygodnia.

Splinter Cell: Conviction

Ubisoft z kolei udostępnił łatkę 1.02 do pecetowej wersji Splinter Cell: Conviction. Oprócz wprowadzenia różnego rodzaju poprawek, wzbogaca ona grę o wsparcie dla niewielkich, darmowych dodatków DLC, których publikacja będzie się odbywać poprzez system Uplay w każdym kolejnym tygodniu.

Cryptic

Studio Cryptic, znane z wyprodukowania gier MMO Champions Online, City of Villains oraz City of Heroes, jeszcze tego lata ujawni swoje najnowsze dzieło. O fakcie tym poinformował Bill Roper, który wziął udział w wywiadzie serwisu MMORPG.com. Plotkuje się, że gra może być produkcją bazującą na uniwersum Dungeons & Dragons The Forgotten Realms.

Metal Gear Solid: Peace Walker

Gra Metal Gear Solid: Peace Walker na PSP, która trafiła do sprzedaży w Japonii 28 kwietnia, w pierwszym tygodniu obecności na sklepowych półkach znalazła 425 tysięcy nabywców. Najnowsza odsłona cyklu MGS, opracowana przez Hideo Kojimę i jego zespół Kojima Productions, została wyprzedzona wyłącznie przez długo oczekiwaną kontynuację jRPG Dragon Quest Monsters Joker na Nintendo DS. Ta ostatnia w ciągu zaledwie kilku dni została zakupiona przez 624 tysiące posiadaczy platformy Nintendo. Przypominamy, że Peace Walker zadebiutuje w Europie w połowie przyszłego miesiąca.

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Splinter Cell: Conviction, Fable III) 7/05/10 - ilustracja #1

Fable III

Ben Kingsley, aktor znany z takich filmów, jak Gandhi, Dom z piasku i mgły, Oliver Twist oraz Zabójczy Numer, dołączył do obsady przygodowej gry cRPG Fable III, autorstwa Petera Molyneux, o czym poinformował w rozmowie z serwisem Computer and Video Games. W produkcji, której premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku, wystąpią ponadto John Cleese, Jonathan Ross oraz Stephen Fry.

Blur

Przedstawiciele firmy Bizarre Creations poinformowali, że niekonwencjonalna gra wyścigowa Blur, która w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 zostanie wydana pod koniec maja, ma szansę trafić w przyszłości na konsole przenośne. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że nieustannie współpracuje ona ze specjalnym serwerem, umożliwiającym twórcom stały nadzór różnych elementów gry. Dzięki temu mogą oni również wprowadzać szybkie poprawki do mechaniki rozgrywki, jak i publikować automatycznie dodatki DLC.

Final Fantasy IX

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, firma Square Enix ujawniła datę japońskiej premiery jRPG Final Fantasy IX w wersjach na PSP i PlayStation 3 (publikacja w ramach PlayStation Store). Dojdzie do niej już 20 maja. Gra dołączy tym samym do części siódmej oraz ósmej, dostępnych w ramach PSN już od dłuższego czasu. Edycje amerykańska i europejska zostaną zapewne wydane w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Rock Band 3

Serwis Game Informer donosi, że trzecia odsłona Rock Band zostanie ujawniona 20 maja w trakcie specjalnego pokazu dla wybranej grupy organizatorów czerwcowych targów E3. Z tego też względu istnieje spora szansa, że niektóre z przedstawionych faktów na temat nowego dzieła Harmonix i MTV Games ujrzą światło dzienne przed właściwą imprezą, w czasie której ma dojść do jej oficjalnej zapowiedzi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

2010 FIFA World Cup South Africa

Final Fight: Double Impact PS3

Final Fight: Double Impact X360

Super Mario Galaxy 2

Naval Assault: The Killing Tide

Super Meat Boy

Hunted: The Demon's Forge PC

Hunted: The Demon's Forge X360

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Wpadnij na piwko z tvgry.pl! różne

Gramy w ModNation Racers Gramy!

Gramy w Terrorist Takedown 3 Gramy!

Split/Second - Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

SBK X: Superbike World Championship

Jekyll & Hyde

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej

gry