Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2010, 12:00

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Red Dead Redemption, Final Fantasy IX) 4/05/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych pozycjach w Game Room, tajemniczym Project Red od EA, Syphon Filter na PlayStation 2, nowych zestawach PS3 i PSP, a także Osiągnięciach w Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych pozycjach w Game Room, tajemniczym Project Red od EA, Syphon Filter na PlayStation 2, nowych zestawach PS3 i PSP, a także Osiągnięciach w Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

Game Room

Major Nelson poinformował za pośrednictwem Twittera, że zapowiadana od pewnego czasu pierwsza z serii aktualizacji listy tytułów przeznaczonego do wirtualnego salonu gier Game Room odbędzie się jutro. Będzie ona obejmować następujące pozycje: Super Breakout, Pitfall!, Megamania, Night Stalker, Rack 'Em Up, Realsports Volleyball oraz Realsports Basketball. Koszt zakupu każdej z wymienionych produkcji będzie wynosić 240 punktów MS, czyli około 3 euro.

Electronic Arts

Australijski Urząd Klasyfikacji Gier dodał do swojej bazy nową pozycję. Jest nią tajemniczy Project Red, którego wydawcą jest według informacji OFLC koncern Electronic Arts. Według niepotwierdzonych informacji nazwa ta odnosi się to nowej produkcji studia Starbreeze (The Darkness, The Chronicles Of Riddick), która od pewnego czasu określana jest roboczym tytułem Project Redlime. Rzekomo jest nią wznowienie klasycznej strzelaniny Syndicate.

Syphon Filter: Logan's Shadow

Ponad dwa i pół roku temu posiadacze przenośnej konsoli Sony PSP otrzymali szansę zaopatrzenia się w grę Syphon Filter: Logan’s Shadow, będącą ostatnim jak dotąd rozdziałem historii Gabe’a Logana, głównego bohatera marki. Okazuje się, że Sony podjęło decyzję, że 1 czerwca możliwość ukończenia tejże przygody uzyskają również posiadacze PlayStation 2 (podobny ruch zastosowano także w przypadku Dark Mirror). Produkcja zostanie odpowiednio podrasowana – producenci ze studia Sony Bend dopracują nie tylko system kontroli, ale również oprawę graficzną, która zostanie wzbogacona o kilka dodatkowych efektów graficznych oraz lepsze jakościowo tekstury.

Battlefield: Bad Company 2

Studio EA DICE udostępniło na łamach oficjalnego strony internetowej Battlefield: Bad Company 2 zestaw wysokiej jakości obrazków, prezentujących z lotu ptaka wszystkie mapy zawarte w grze. Dzięki temu wszyscy miłośnicy sieciowej rozgrywki uzyskali szansę dokładnego przeanalizowania każdego z terenów oraz zapoznania się z najciekawszymi ich fragmentami. Map Kit możecie pobrać w tym miejscu (plik zajmuje 130 MB).

Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Red Dead Redemption, Final Fantasy IX) 4/05/10 - ilustracja #1

Final Fantasy IX

Shinji Hashimoto z firmy Square Enix oświadczył na łamach Twittera, że produkcja specjalnej wersji jRPG Final Fantasy IX przeznaczonej dla PlayStation 3 (PlayStation Network) została ukończona. Gra, wydana oryginalnie w 2000 roku na pierwsze PlayStation, powinna zatem już wkrótce zawitać w ofercie japońskiej wersji sieciowej platformy Sony, dołączając tym samym do odsłony siódmej oraz ósmej. Edycje amerykańska i europejska zostaną zapewne wydane w przeciągu kilku kolejnych miesięcy pod debiucie w Japonii.

ModNation Racers

Niemiecki Amazon zamieścił w swej ofercie dwa nowe zestawy PlayStation 3 z dyskiem twardym 250 GB (315 euro, czyli około 1230 złotych) i PSP (150 euro, czyli około 585 złotych). Obie składają się z konsol oraz poświęconym im wersji gry wyścigowej ModNation Racers, której oficjalna premiera zapowiadana jest na 21 maja.

Red Dead Redemption

Światło dzienne ujrzała lista Osiągnięć, które będziemy mogli zdobyć w przygodowej grze akcji Red Dead Redemption autorstwa firmy Rockstar Games. Znajdziecie ją na łamach serwisu Xbox 360 Achievements. Uwaga – niektóre z nich ujawniają szczegóły fabularne.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Zeno Clash: Ultimate Edition

Free Realms - 1-sze urodziny

The Sims 3: Kariera

SKATE 3 - kooperacja

Gramy w Split/Second: Velocity - dewastator

Przegląd tygodnia - najlepsze gry maja video magazyn

Call of Duty: Black Ops

gry