Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2
Okładka Syphon Filter: Logan's Shadow (PSP)

Syphon Filter: Logan's Shadow

Syphon Filter: Logan’s Shadow to przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby gra akcji będąca kontynuacją Dark Mirror i szóstym tytułem z zapoczątkowanej jeszcze w czasach PSOne serii.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Syphon Filter: Logan's Shadow (PSP)

data premiery gry:

2paź2007

PSP

1cze2010

PS2

Syphon Filter: Logan’s Shadow to przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby gra akcji będąca kontynuacją Dark Mirror i szóstym tytułem z zapoczątkowanej jeszcze w czasach PSOne serii. Jest to też druga produkcja traktująca o przygodach Gabe'a Logana, wykonana z myślą o konsoli PlayStation Portable.

Główny bohater, Gabe Logan, jest agentem tajnej organizacji wywiadowczej Stanów Zjednoczonych, zajmującej się infiltracją podejrzanych kompleksów i likwidacją zagrożeń terrorystycznych. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie, gdy grupa somalijskich terrorystów kradnie cenny i tajny ładunek ze statku należącego do armii USA. Zadanie Gabe’a polega na rozbiciu wrogiej organizacji i odzyskaniu utraconego sprzętu. Cała historia obfituje w wiele interesujących szczegółów i nagłych zwrotów akcji. Należy w tym miejscu nadmienić, że autorem scenariusza gry jest Greg Rucka, człowiek odpowiedzialny za takie komiksy Marvela jak: Wolverine, Black Widow czy Elektra.

W Logan’s Shadow wyposażono bohatera w dodatkowy, względem poprzednich odsłon serii, wachlarz ruchów, w skład którego wchodzą m. in. skręcanie karków, posługiwanie się przeciwnikami jak żywą tarczą, a także strzelanie na oślep, które błyskawicznie zmusza wrogów do znalezienia sobie osłony przed pociskami. Powiększeniu uległ także ekwipunek Gabe’a, mówiąc ściślej – dodano harpun, dzięki któremu Logan może bronić się przed przeciwnikami podczas misji wykonywanych pod powierzchnią wody. Arsenał Logana składa się z pistoletów, broni snajperskiej i karabinów szturmowych.

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa dźwiękowa tytułu. Przygotowała ją Azam Ali, twórczyni ścieżki dźwiękowej do filmu 300. Grafika oparta została na silniku pochodzącym z Dark Mirror. Uwagę szczególnie przykuwają dobrze wyglądające efekty pogodowe i realistyczny dym.

Logan’s Shadow oferuje także nowy tryb rozrywki online, w którym walczy ze sobą maksymalnie ośmiu graczy podzielonych na dwie drużyny, zarówno na mapach zawartych w LS (w tym na planszach podwodnych), jak i na tych znanych już z Dark Mirror.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 326 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Syphon Filter: Logan's Shadow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Syphon Filter: Logan's Shadow

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Syphon Filter: Logan's Shadow - recenzja gry
Syphon Filter: Logan's Shadow - recenzja gry

Recenzja 3 stycznia 2008, 13:50

Mogłoby się wydawać, że mordowanie setek nieprzyjaciół w jeden i ten sam sposób w końcu musi się stać nudne. W tym właśnie tkwi urok Syphon Filter: Logan’s Shadow – monotonia nie ogarnia gracza nawet po dwóch, trzech godzinach spędzonych przed ekranikiem. Główną bolączką wielu nowych produkcji jest właśnie brak tej odrobiny magii, która sprawia, że tracimy kontakt z rzeczywistością i bez reszty zatracamy się w świecie gry. To cecha jedynie najlepszych gier. Można więc tylko żałować, że napisy końcowe pojawiają się zdecydowanie za szybko. Doświadczony gracz powinien sobie poradzić z (głównym) trybem fabularnym na średnim poziomie trudności w jakieś pięć, może sześć godzin.

PSP
PS2