Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PS5PS4PSP
Okładka Syphon Filter: Logan's Shadow (PS4)
OkładkaSyphon Filter: Logan's Shadow (PS4)

Syphon Filter: Logan's Shadow

Syphon Filter: Logan’s Shadow to przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby gra akcji będąca kontynuacją Dark Mirror i szóstym tytułem z zapoczątkowanej jeszcze w czasach PSOne serii. Gra ukazała się na szeregu platform - od PSP po PS5.

Akcji | TPP | skradanki | szpiegowskie | reedycje/remastery/remaki | tytuły ekskluzywne PlayStation | PS Plus Premium

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Syphon Filter: Logan's Shadow Premiera

2paź2007

PSP

1cze2010

PS2

16maj2023

PS4 PS5

Gry podobne do Syphon Filter: Logan's Shadow

Sniper Elite 5

Hitman 3

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Syphon Filter: Logan’s Shadow to przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby gra akcji będąca kontynuacją Dark Mirror i szóstym tytułem z zapoczątkowanej jeszcze w czasach PSOne serii. Jest to też druga produkcja traktująca o przygodach Gabe'a Logana, wykonana z myślą o konsoli PlayStation Portable.

Główny bohater, Gabe Logan, jest agentem tajnej organizacji wywiadowczej Stanów Zjednoczonych, zajmującej się infiltracją podejrzanych kompleksów i likwidacją zagrożeń terrorystycznych. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie, gdy grupa somalijskich terrorystów kradnie cenny i tajny ładunek ze statku należącego do armii USA. Zadanie Gabe’a polega na rozbiciu wrogiej organizacji i odzyskaniu utraconego sprzętu. Cała historia obfituje w wiele interesujących szczegółów i nagłych zwrotów akcji. Należy w tym miejscu nadmienić, że autorem scenariusza gry jest Greg Rucka, człowiek odpowiedzialny za takie komiksy Marvela jak: Wolverine, Black Widow czy Elektra.

W Logan’s Shadow wyposażono bohatera w dodatkowy, względem poprzednich odsłon serii, wachlarz ruchów, w skład którego wchodzą m. in. skręcanie karków, posługiwanie się przeciwnikami jak żywą tarczą, a także strzelanie na oślep, które błyskawicznie zmusza wrogów do znalezienia sobie osłony przed pociskami. Powiększeniu uległ także ekwipunek Gabe’a, mówiąc ściślej – dodano harpun, dzięki któremu Logan może bronić się przed przeciwnikami podczas misji wykonywanych pod powierzchnią wody. Arsenał Logana składa się z pistoletów, broni snajperskiej i karabinów szturmowych.

Na szczególną uwagę zasługuje oprawa dźwiękowa tytułu. Przygotowała ją Azam Ali, twórczyni ścieżki dźwiękowej do filmu 300. Grafika oparta została na silniku pochodzącym z Dark Mirror. Uwagę szczególnie przykuwają dobrze wyglądające efekty pogodowe i realistyczny dym.

Logan’s Shadow oferuje także nowy tryb rozrywki online, w którym walczy ze sobą maksymalnie ośmiu graczy podzielonych na dwie drużyny, zarówno na mapach zawartych w LS (w tym na planszach podwodnych), jak i na tych znanych już z Dark Mirror.

Ostatnia modyfikacja 10 maja 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-8  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 335 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Syphon Filter: Logan's Shadow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Syphon Filter: Logan's Shadow Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
PS2
PS4
PS5