Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Metal Gear Solid: Portable Ops (PSP)
OkładkaMetal Gear Solid: Portable Ops (PSP)

Metal Gear Solid: Portable Ops PSP

MGS: Portable Ops

Akcji | TPP | skradanki | zimna wojna | TPS | lata 60. i 70. XX wieku | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Gear Solid: Portable Ops Premiera PSP

5grudnia2006

pudełko PL

15czerwca2007

producent: Konami wydawca: Konami wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metal Gear Solid: Portable Ops

Assassin's Creed: Bloodlines

Metal Gear Solid: Peace Walker

Manhunt 2

Rekomendacja GRYOnline.pl

Metal Gear Solid: Portable Ops jest pierwszą prawdziwą grą z serii o przygodach Snake’a na konsolę PlayStation Portable, która bezpośrednio nawiązuje do zdarzeń przedstawionych w produktach z cyklu MGS ze stacjonarnych platform, w przeciwieństwie do dwóch części Metal Gear Acid, które zdawały się być oderwane od sagi Hideo Kojimy. To wystarczający powód, żeby wszyscy posiadacze przenośnej konsoli Sony zwrócili swoją uwagę na ten tytuł.

Fabuła MGS: Portale Ops została umiejscowiona w 1970 roku, czyli 6 lat po zdarzeniach z Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Gracz wciela się w postać Big Bossa oskarżonego o zbrodnię, której w rzeczywistości nie popełnił. Bohater jest zmuszony do walki z zdradzieckimi agentami organizacji FOX, aby udowodnić swoją niewinność. Gra, będąc brakującym ogniwem w ramach marki Metal Gear, pozwala graczom lepiej poznać tragedię Big Bossa oraz dowiedzieć się więcej o takich postaciach, jak Para-Medic, Siginit czy Major Zero.

MGS: Portable Ops nie ustępuje praktycznie na każdym polu swoim poprzednikom z PlayStation 2. Tryb dla jednego gracza zawiera znane już elementy skradania i walki, bez zbędnych udziwnień w postaci kart. Oprócz samotnego chowania się w zaułkach, gracz może rekrutować współtowarzyszy i stworzyć swoją, własną drużynę, a dzięki sieciowym możliwościom PSP możliwe jest szukanie najemników do zwerbowania również w Internecie. Poza zwykłymi żołnierzami, w skład zespołu mogą wejść unikalne postaci NPC, które wykazują się swoimi specjalnymi umiejętnościami w kluczowych momentach akcji.

W grze nie zabrakło trybu multiplayer opartego na mechanizmach, znanych z Metal Gear Solid 3: Subsistence. Gracz może zmierzyć się z przeciwnikami w kilku dostępnych trybach (m.in. standardowy deathmatch), które wzbogacono paroma nowościami. System White Flag daje możliwość poddania się i ocalenia życia, aby zagrać w następnej rundzie lub walczyć na śmierć aż do rozpoczęcia nowej rozgrywki. Inną nowością jest możliwość użycia swojej drużyny z trybu dla pojedynczego gracza w sieciowych potyczkach lub też rekrutowania nowych żołnierzy i handlowania nimi z innymi graczami.

Pod względem oprawy wizualnej, Metal Gear Solid: Portable Ops reprezentuje dość wysoki poziom, nie odbiegający znacząco od grafiki MGS 3. Wstawki, prezentujące aspekty fabularne gry, zostały przygotowane w trybie kinowym i zawierają trójwymiarowe modele oraz ilustracje wykonane przez Ashley'a Wooda.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Metal Gear Solid: Portable Ops cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid: Portable Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Metal Gear Solid: Portable Ops Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB