Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Metal Gear Solid: Portable Ops (PSP)

Metal Gear Solid: Portable Ops PSP

MGS: Portable Ops

Akcji | TPP | skradanki | zimna wojna | TPS | lata 60. i 70. XX wieku | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Metal Gear Solid: Portable Ops (PSP)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

5grudnia2006

15czerwca2007

pudełko PL

Rekomendacja GRYOnline.pl

Metal Gear Solid: Portable Ops jest pierwszą prawdziwą grą z serii o przygodach Snake’a na konsolę PlayStation Portable, która bezpośrednio nawiązuje do zdarzeń przedstawionych w produktach z cyklu MGS ze stacjonarnych platform, w przeciwieństwie do dwóch części Metal Gear Acid, które zdawały się być oderwane od sagi Hideo Kojimy. To wystarczający powód, żeby wszyscy posiadacze przenośnej konsoli Sony zwrócili swoją uwagę na ten tytuł.

Fabuła MGS: Portale Ops została umiejscowiona w 1970 roku, czyli 6 lat po zdarzeniach z Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Gracz wciela się w postać Big Bossa oskarżonego o zbrodnię, której w rzeczywistości nie popełnił. Bohater jest zmuszony do walki z zdradzieckimi agentami organizacji FOX, aby udowodnić swoją niewinność. Gra, będąc brakującym ogniwem w ramach marki Metal Gear, pozwala graczom lepiej poznać tragedię Big Bossa oraz dowiedzieć się więcej o takich postaciach, jak Para-Medic, Siginit czy Major Zero.

MGS: Portable Ops nie ustępuje praktycznie na każdym polu swoim poprzednikom z PlayStation 2. Tryb dla jednego gracza zawiera znane już elementy skradania i walki, bez zbędnych udziwnień w postaci kart. Oprócz samotnego chowania się w zaułkach, gracz może rekrutować współtowarzyszy i stworzyć swoją, własną drużynę, a dzięki sieciowym możliwościom PSP możliwe jest szukanie najemników do zwerbowania również w Internecie. Poza zwykłymi żołnierzami, w skład zespołu mogą wejść unikalne postaci NPC, które wykazują się swoimi specjalnymi umiejętnościami w kluczowych momentach akcji.

W grze nie zabrakło trybu multiplayer opartego na mechanizmach, znanych z Metal Gear Solid 3: Subsistence. Gracz może zmierzyć się z przeciwnikami w kilku dostępnych trybach (m.in. standardowy deathmatch), które wzbogacono paroma nowościami. System White Flag daje możliwość poddania się i ocalenia życia, aby zagrać w następnej rundzie lub walczyć na śmierć aż do rozpoczęcia nowej rozgrywki. Inną nowością jest możliwość użycia swojej drużyny z trybu dla pojedynczego gracza w sieciowych potyczkach lub też rekrutowania nowych żołnierzy i handlowania nimi z innymi graczami.

Pod względem oprawy wizualnej, Metal Gear Solid: Portable Ops reprezentuje dość wysoki poziom, nie odbiegający znacząco od grafiki MGS 3. Wstawki, prezentujące aspekty fabularne gry, zostały przygotowane w trybie kinowym i zawierają trójwymiarowe modele oraz ilustracje wykonane przez Ashley'a Wooda.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 266 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Gry podobne do Metal Gear Solid: Portable Ops

Klasyfikacja PEGI Metal Gear Solid: Portable Ops

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Metal Gear Solid: Portable Ops

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Metal Gear Solid: Portable Ops - recenzja gry
Metal Gear Solid: Portable Ops - recenzja gry

Recenzja 20 lutego 2007, 18:21

Należy wspomnieć również o szpiegach, którzy odgrywają niezwykle ważną rolę. Nim rozpoczniemy jakąś misję, musimy na jej obszar wysłać tajnego agenta, żeby ten zbadał sytuację. Szpiedzy także zajmują się odszukiwaniem przedmiotów specjalnych, które pochowane są w różnych dziwnych miejscach.