Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS2GCNXBOX
Okładka From Russia with Love (PS2)
OkładkaFrom Russia with Love (PS2)

From Russia with Love

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń.

Akcji | TPP | zimna wojna | szpiegowskie | filmy | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

From Russia with Love Premiera

1lis2005

PS2 XBOX

15lis2005

GCN

4kwi2006

PSP

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza pozycja z cyklu przygód agenta 007, która przenosi graczy w rzeczywistość klasycznych filmów z Bondem w roli głównej (lata sześćdziesiąte).

Podczas zmagań grający wykonują szereg niezależnych misji, które często przeplatane są nawiązaniami do głównego celu zabawy – poskromienia przestępczego syndykatu o nazwie S.P.E.C.T.R.E. From Russia with Love oferuje wyścigi samochodami z ówczesnych lat, podróże do egzotycznych krajów i spotkania z pięknymi kobietami. Twórcy postarali się również o przygotowanie poziomów, gdzie gracze latają przy wykorzystaniu jetpacka, czy muszą w niestrzeżony sposób wymanewrować oponentów (działania typu stealth). Nie zapomniano również o oddaniu do dyspozycji osób siedzących przed telewizorami całej masy gadżetów niezbędnych do pracy tajnego agenta – również tych, które pojawiły się w późniejszych filmach kinowych.

W grze nie brakuje drobnych elementów RPG. Prowadzonego bohatera możemy wyposażyć w coraz to lepszy (i nowszy) ekwipunek. Zebrane nagrody czy wysokie wyniki przyznane za przejście wybranej misji pozwalają zaś na upgrade'owanie jego statystyk. Jeżeli chodzi o dostępne bronie, to jest ich ponad tuzin (standardowe pistolety, karabiny, granaty, etc.).

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku James Bond 007: Everything or Nothing, tak i tutaj mamy do czynienia z dopracowaną oprawą wizualną (hollywoodzki rozmach). Zmagania obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej (zza pleców bohatera), bardzo dobrze wyglądają modele postaci (większość filmowych bohaterów została wiernie odwzorowana) i samochodów oraz samo otoczenie (zwiedzamy przeróżne miejsca znane z filmu). W From Russia with Love możemy usłyszeć głos samego Seana Connery’ego, który w 1963 grał Jamesa Bonda oraz który po raz pierwszy w swojej karierze zdecydował się zarejestrować partie wokalne specjalnie dla potrzeb gry.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 294 głosów czytelników.

From Russia with Love cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI From Russia with Love

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

From Russia with Love Wymagania sprzętowe

Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
GCN
PS2
XBOX
PSP