Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Game Room (X360)
OkładkaGame Room (X360)

Game Room

Wirtualny salon gier, który samodzielnie dekorujemy i zapełniamy automatami ze starymi produkcjami. Wśród dostępnych produkcji znajdziemy zarówno pozycje typowo automatowe, jak i tytuły z klasycznych konsol pokroju Atari 2600.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Room Premiera

24mar2010

X360 PC

Game Room jest programem umożliwiającym rywalizację w ramach starych gier znanych z salonów gier arcade oraz zapomnianych platform z rodzaju Atari 2600 lub Intellivision. Produkt stanowi swego rodzaju przestrzeń, którą możemy w każdej chwili przekształcić w wirtualny salon gier. Rozbudowane narzędzia edycyjne dołączone do podstawowej wersji Game Room – dostępnej za darmo – pozwalają m.in. na wybór tła danego pokoju, a także rozmieszczenie w jego otoczeniu różnego rodzaju przedmiotów i innych wizualnych dodatków.

W każdej chwili gracz może przystąpić do zapełnienia pobranej przestrzeni automatami ze starymi grami. Koszt zakupu pojedynczej produkcji kształtuje się na poziomie 240 punktów MS (ok. 3 euro). Na starcie twórcy oddali do dyspozycji graczy hity arcade’owe (Centipede, Asteroids Deluxe, Super Cobra, Tempest, Crystal Castles), a także pozycje znane z Atari 2600 (Adventure, Combat, Millipede, Outlaw) oraz Intellivision (Armor Battle, Astrosmash, Football, Mountain Madness Super Pro Skiing). Począwszy od kwietnia 2010 roku, baza gier była regularnie rozbudowywana.

Warto zwrócić uwagę na to, że po uiszczeniu opłaty w wysokości 400 punktów MS (około 5 euro) w dany tytuł można zagrać zarówno na pececie, jak i stojącym obok Xboksie 360. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, że Game Room oferuje obsługę cross-platformowych rankingów najlepszych graczy oraz Osiągnięć. Dzięki temu grając w jedną z dostępnych wersji danego tytułu, automatycznie poprawia się wyniki w drugiej. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed zakupem danej pozycji przetestować ją. O ile pierwsza rozgrywka jest darmowa, o tyle za każdą kolejną należy zapłacić równowartość 40 punktów MS (ok. 50 centów).

Każda pozycja dostępna z poziomu Game Room została wyposażona w tryb rozgrywki wieloosobowej (dla dwóch osób, także przez Sieć) oraz funkcję czatu głosowego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Game Room

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Game Room Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Pentium IV 3.0 GHz
  • 512 MB (1 GB w przypadku Windows Vista i Windows 7)
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP
  • Windows Vista
  • Windows 7
X360
PC