Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PC
Okładka Game Room (X360)

Game Room

Wirtualny salon gier, który samodzielnie dekorujemy i zapełniamy automatami ze starymi produkcjami. Wśród dostępnych produkcji znajdziemy zarówno pozycje typowo automatowe, jak i tytuły z klasycznych konsol pokroju Atari 2600.

Zręcznościowe

Okładka Game Room (X360)

data premiery gry:

24mar2010

X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Game Room jest programem umożliwiającym rywalizację w ramach starych gier znanych z salonów gier arcade oraz zapomnianych platform z rodzaju Atari 2600 lub Intellivision. Produkt stanowi swego rodzaju przestrzeń, którą możemy w każdej chwili przekształcić w wirtualny salon gier. Rozbudowane narzędzia edycyjne dołączone do podstawowej wersji Game Room – dostępnej za darmo – pozwalają m.in. na wybór tła danego pokoju, a także rozmieszczenie w jego otoczeniu różnego rodzaju przedmiotów i innych wizualnych dodatków.

W każdej chwili gracz może przystąpić do zapełnienia pobranej przestrzeni automatami ze starymi grami. Koszt zakupu pojedynczej produkcji kształtuje się na poziomie 240 punktów MS (ok. 3 euro). Na starcie twórcy oddali do dyspozycji graczy hity arcade’owe (Centipede, Asteroids Deluxe, Super Cobra, Tempest, Crystal Castles), a także pozycje znane z Atari 2600 (Adventure, Combat, Millipede, Outlaw) oraz Intellivision (Armor Battle, Astrosmash, Football, Mountain Madness Super Pro Skiing). Począwszy od kwietnia 2010 roku, baza gier była regularnie rozbudowywana.

Warto zwrócić uwagę na to, że po uiszczeniu opłaty w wysokości 400 punktów MS (około 5 euro) w dany tytuł można zagrać zarówno na pececie, jak i stojącym obok Xboksie 360. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, że Game Room oferuje obsługę cross-platformowych rankingów najlepszych graczy oraz Osiągnięć. Dzięki temu grając w jedną z dostępnych wersji danego tytułu, automatycznie poprawia się wyniki w drugiej. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby przed zakupem danej pozycji przetestować ją. O ile pierwsza rozgrywka jest darmowa, o tyle za każdą kolejną należy zapłacić równowartość 40 punktów MS (ok. 50 centów).

Każda pozycja dostępna z poziomu Game Room została wyposażona w tryb rozgrywki wieloosobowej (dla dwóch osób, także przez Sieć) oraz funkcję czatu głosowego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Game Room

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Game Room

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Intel Pentium IV 3.0 GHz
  • 512 MB (1 GB w przypadku Windows Vista i Windows 7)
  • karta grafiki 256 MB
  • Windows XP
  • Windows Vista
  • Windows 7
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Red Dead Redemption, Final Fantasy IX) 4/05/10
Wieści ze świata (Battlefield: Bad Company 2, Red Dead Redemption, Final Fantasy IX) 4/05/10

wiadomość4 maja 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowych pozycjach w Game Room, tajemniczym Project Red od EA, Syphon Filter na PlayStation 2, nowych zestawach PS3 i PSP, a także Osiągnięciach w Red Dead Redemption. Zapraszamy do lektury.

Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade
Najlepszy marzec w historii Xbox Live Arcade

wiadomość28 kwietnia 2010

Marzec był dla serwisu Xbox Live Arcade jednym z najlepszych miesięcy w historii pod względem sprzedaży, informuje firma badawcza FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment). Dzięki 41% wzrostowi przychodów względem roku ubiegłego, usłudze udało się nadrobić niezbyt imponujące wyniki wypracowane w pierwszych dwóch miesiącach 2010 roku.

Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10
Wieści ze świata (Uncharted 2: Among Thieves, The Settlers 7, MAG) 23/04/10

wiadomość23 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o aktualizacji The Settlers 7 i Uncharted 2: Among Thieves, darmowym DLC do MAG, restrukturyzacji w firmie SEGA, a także zwolnieniach w Krome Studios. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Deus Ex, Blizzard, Hideo Kojima) 21/04/10
Wieści ze świata (Deus Ex, Blizzard, Hideo Kojima) 21/04/10

wiadomość21 kwietnia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o otwartych beta-testach Mytheon, aktualizacji Game Rooma, nowościach w Xbox Live, stratach Nintendo wynikających z piractwa, promocyjne cenie Deus Ex Collection, a także zbanowaniu przez Blizzard 320 tysięcy kont użytkowników Battle.net. Zapraszamy do lektury.

Game Room zadebiutował na PC i X360
Game Room zadebiutował na PC i X360

wiadomość25 marca 2010

W ofercie Xbox Live Arcade i Games for Windows LIVE zamieszczona została produkcja będąca bardzo ciekawym eksperymentem. Chodzi tu konkretnie o Game Room – tytuł opracowany przez Krome Studios (Blade Kitten, Star Wars: The Clone Wars – Republic Heroes), przeznaczony dla posiadaczy Xboksa 360 i użytkowników pecetów.

X360
PC