Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2010, 14:20

Wieści ze świata (Deus Ex, Blizzard, Hideo Kojima) 21/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o otwartych beta-testach Mytheon, aktualizacji Game Rooma, nowościach w Xbox Live, stratach Nintendo wynikających z piractwa, promocyjne cenie Deus Ex Collection, a także zbanowaniu przez Blizzard 320 tysięcy kont użytkowników Battle.net. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o otwartych beta-testach Mytheon, aktualizacji Game Rooma, nowościach w Xbox Live, stratach Nintendo wynikających z piractwa, promocyjnej cenie Deus Ex Collection, a także zbanowaniu przez Blizzard 320 tysięcy kont użytkowników Battle.net. Zapraszamy do lektury.

Mytheon

Firmy True Games Interactive oraz Petroglyph ujawniły datę rozpoczęcia otwartych beta-testów Mytheon – połączenia sieciowej strategii z grą akcji i cRPG. Wystartują one 28 kwietnia. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że na początku maja do sprzedaży wprowadzony zostanie limitowany zestaw Champions of Mytheon, którego zakup otworzy przed nabywcą wcześniejszy dostęp do promocji oraz aktualizacji, specjalnych przedmiotów, a także ekskluzywnej zawartości.

Wieści ze świata (Deus Ex, Blizzard, Hideo Kojima) 21/04/10 - ilustracja #1

Martha Stewart

Firma Majesco poinformowała o podpisaniu umowy, na mocy której uzyskała prawa do wprowadzenia na rynek gier sygnowanych nazwiskiem Marthy Stewart – popularnej w Stanach Zjednoczonych gwiazdy telewizyjnej. Produkcje będą kierowane przede wszystkim do kobiet. Pierwsze szczegóły na temat konkretnych projektów ujawnione zostaną w późniejszym czasie.

Game Room

28 kwietnia koncern Microsoft wprowadzi do sprzedaży obiecaną od pewnego czasu aktualizację bazy gier przeznaczonych do platformy o nazwie Game Room. W jej skład wejdą: Super Breakout (Atari), Pitfall (Activision), Megamania (Activision), Night Stalker (Mattel Electronics), Rack 'Em Up (Konami), Realsports Volleyball (Atari) oraz Basketball (Atari). Koszt zakupu każdej z nich na jedną z dwóch dostępnych platform sprzętowych – PC lub Xbox 360 – to 240 punktów MS (ok. 3 euro). Kolejne aktualizacje będą się odbywać co tydzień.

Hideo Kojima

Zachodnie serwisy donoszą, że Hideo Kojima – twórca marki Metal Gear Solid – pracuje nie nad jedną, a nad dwiema nowymi grami. Z wiadomości zamieszczonych na jego oficjalnym, angielskim Twitterze wynika, że jedna z nich uzyskała miano „tajnego ”. Spekuluje się, że wśród nowych produkcji projektanta znajduje się kontynuacja dwuczęściowej dotąd sagi Zone of the Enders, opowiadającej w niezwykły sposób o walkach pomiędzy ludźmi zasiadającymi za sterami olbrzymich mechów.

GOG.com

Po oficjalnym potwierdzeniu wiadomości o poszerzeniu oferty serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com o klasyczne produkcji firmy Atari, przedstawiciele sklepu poinformowali o wprowadzeniu do sprzedaży przygodowej gry akcji Outcast oraz zestawu strategii kosmicznych Master of Orion 1+2. Cena w obu przypadkach została ustalona na poziomie 5,99 dolarów. Jutro premiera kolejnych tytułów: One Unit Whole Blood oraz Master of Magic (w tej samej cenie).

Xbox Live

Major Nelson po raz kolejny pokusił się o rozpiskę promocji oraz nowej zawartości, która trafi do oferty Xbox Live w ciągu najbliższego tygodnia:

Xbox LIVE Deal of the Week:

26 kwietnia: The Dishwasher: Dead Samurai, 400 punktów MS

3 maja: Zombie Apocalypse, 400 punktów MS

Xbox LIVE Games on Demand:

27 kwietnia: Shrek the Third

Xbox LIVE Arcade:

28 kwietnia: Game Room: Super Breakout, Pitfall!, Megamania, Night Stalker, Rack 'Em Up, Realsports Volleyball oraz Basketball, 240 punktów MS za jeden tytuł

29 kwietnia: Tecmo Bowl Throwback, 800 punktów MS

Dodatki DLC:

22 kwietnia: Left 4 Dead 2: The Passing, 560 punktów MS

28 kwietnia: Mega Man 10 (tryb Endless Attack, dwa dodatkowe poziomy za 80 punktów MS każdy)

29 kwietnia: Just Cause 2: Black Market Aerial Pack, 160 punktów MS

29 kwietnia: BioShock 2: Rapture Metro, 800 punktów MS

Nintendo DS

Firma Nintendo oznajmiła, że sukces kartridża R4, umożliwiającego uruchamianie na konsoli Nintendo DS tzw. „piratów”, wpłynął w ostatnich miesiącach na 50% spadek sprzedaży gier wydawanych na tę platformę w Europie. Od czerwca 2009 roku koncern odnotował 238 milionów pojedynczych przypadków piractwa (wyniki zebrano na podstawie danych z dziesięciu najpopularniejszych stron z nielegalnymi plikami). Nintendo straciło w ten sposób wiele miliardów dolarów.

Deus Ex

Myślałeś ostatnio o zakupie dwóch pierwszych odsłon serii Deus Ex? Nadarzyła się ku temu doskonała okazja. Jest nią promocja na Steamie, z której wynika, że właścicielem obu pozycji wyprodukowanych przez studio Ion Storm można się stać za zaledwie 5 euro (około 20 złotych). Promocja potrwa jeszcze kilkadziesiąt godzin.

Yakuza

Firma SEGA odniosła się do niedawnych plotek, sugerujących rozpoczęcie produkcji piątej odsłony cyklu Yakuza. Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że pozycja o tytule Project K, którą wzięto pierwotnie za kolejną kontynuację przygód Kazumy Kiryu, będzie tak naprawdę zupełnie nowym produktem, przeznaczonym na konsolę PSP. Skany z nowego numeru magazynu Famitsu wskazują, że fabuła gry zostanie osadzona we współczesnych czasach. Co ciekawe, głównym bohaterem najprawdopodobniej nie będzie wspomniany Kazuma. Więcej informacji już wkrótce.

John Romero

John Romero poinformował za sprawą Twittera o rozpoczęciu poszukiwań utalentowanych programistów, posiadających doświadczenie w pracy z silnikiem Unreal Engine 3. Wybrańcy wezmą udział w pracach nad bliżej nieokreśloną, ale za „ekscytującą ” produkcją. Spekuluje się, że może tu chodzić o tajemniczą grę MMO, nad którą Romero pracuje od 2005 roku wspólnie ze studiem Gazillion Entertainment.

Iron Man 2

Poznaliśmy listę zespołów, których utwory pojawią się na ścieżce dźwiękowej do gry akcji Iron Man 2. Z informacji ujawnionych przez firmę SEGA wynika, że znajdą się wśród nich kompozycje Lamb of God, Meshuggah, STEMM, Soilwork, Nova, Hero Da Hero, a także Pimp X. Produkcja trafi do sprzedaży w Europie 4 maja i będzie dostępna w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3, Wii, PSP i Nintendo DS.

Wieści ze świata (Deus Ex, Blizzard, Hideo Kojima) 21/04/10 - ilustracja #2

News Corporation

Korporacja News Corporation – założona w 1979 roku przez Ruperta Murdocha – zdecydowała się na kupno studia deweloperskiego Irata Labs, zajmującego się przede wszystkim produkcją gier przeznaczonych na popularne platformy społecznościowe. Najbardziej znaną grą firmy jest Spymaster, wykorzystujący do działania informacje z serwisu Twitter. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Blizzard

Firma Blizzard zbanowała 320 tysięcy kont użytkowników Battle.net, grających w gry Warcraft III oraz Diablo II. Zakrojona na szeroką skalę akcja była wynikiem notorycznego łamania regulaminu usługi Battle.net. Jeżeli dla danej osoby jest to pierwszy przypadek naruszenia reguł to jej konto pozostanie nieaktywne przez 30 dni. Gdy regulamin został ponownie złamany, na konto oszusta nałożona została permanentna blokada.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dark Earth: Vienna Calling

Heroes of Might and Magic Online

Rush'N Attack: Ex-Patriot

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Zapowiedź Red Dead Redemption video zapowiedź

Gramy w Zapomniane Piaski - walka Gramy!

Szort - Just Cause 2 video recenzja

Doom Starców - Interstate '76 video magazyn