Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2010, 09:59

autor: Jiker

O dodatkach DLC do BioShock 2, Just Cause 2, Metro 2033 i Mega Man 10

Wczorajszy dzień przyniósł zapowiedzi nowych dodatków do kilku co ciekawszych produkcji ostatnich miesięcy. Poznaliśmy w ten sposób pierwsze szczegóły na temat DLC do BioShock 2, Just Cause 2, Mega Man 10, a także Metro 2033.

Wczorajszy dzień przyniósł zapowiedzi nowych dodatków do kilku co ciekawszych produkcji ostatnich miesięcy. Poznaliśmy w ten sposób pierwsze szczegóły na temat DLC do BioShock 2, Just Cause 2, Mega Man 10, a także Metro 2033.

Zacznijmy chronologicznie od danych przedstawionych przez Majora Nelsona. Wynika z nich, że 28 kwietnia do sprzedaży za pośrednictwem Xbox Live trafi DLC do zręcznościowego Mega Man 10, autorstwa firmy Capcom. W jego skład wejdzie nowy tryb rozgrywki (Endless Attack), a także dwa dodatkowe poziomy, które będziecie mogli przetestować po ukończeniu głównego wątku fabularnego. Zestaw będzie kosztować 80 punktów MS.

Dzień później użytkownicy Xboksa 360 otrzymają szansę zaopatrzenia się w nowy dodatek do BioShocka 2. Rozszerzenie o nazwie Rapture Metro będzie rozbudowywać opcję rozgrywki wieloosobowej. W jego ramach ujętych zostanie sześć map, dwie maski (personalizacja postaci), dostęp do opcji Rebirth, tryb rozgrywki Kill ‘Em Kindly oraz trzy nowe Osiągnięcia. Ponadto instalacja dodatku związana będzie z kolejnym podniesieniem maksymalnego poziomu doświadczenia. Z uwagi na obecność nowych map, cena Rapture Metro ustalona została na poziomie 800 punktów MS. Przypominamy, że pierwsze DLC do BioShock 2Sinclair Solutions – zostało wydane w pierwszej połowie marca i można je nabyć za 400 punktów MS.

W tym samym dniu nastąpi debiut DLC Black Market Aerial Pack do Just Cause 2. W jego skład wejdą ekskluzywne dodatki dostępne do tej pory wyłącznie dla tych osób, które zdecydowały się na zamówienie dzieła Avalanche Studios w systemie przedpremierowym. Mamy tu na myśli dwa nowe pojazdy (stylizowany, stuningowany Chevalier Classic oraz wyposażony w wyrzutnię granatów poduszkowiec Agency Hovercraft), dwie nowe bronie (Bull’s Eye Assault Rifle oraz Rico’s Signature Gun), a także dodatkowy spadochron z efektowną grafiką czaszki (Chaos Parachute). Cena dodatku to 160 punków MS.

Co się natomiast tyczy strzelaniny Metro 2033, to pierwszy dodatek DLC – który twórcy ze studia 4A zapowiedzieli już kilka tygodni temu – przeszedł w ostatni weekend udane testy, o czym producenci poinformowali za pośrednictwem Twittera. Nie zdradzili jednak przy tym zawartości rozszerzenia. Pewnym jest jednak, że nie będzie to nic z rodzaju zawartości wyciętej z podstawowej wersji gry (bo takowej po prostu nie ma), ani też oczekiwany przez fanów multiplayer, którego implementacja jest według autorów niemożliwa.

Na koniec warto zauważyć, że o ile większość z dodatków opisanych powyżej została póki co zapowiedziana wyłącznie na Xboksa 360, to z pewnością zostaną one również udostępnione na inne platformy (konkretnie PlayStation 3 i PC).