Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2010, 13:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Yakuza 3, BioShock 2, Epic Games) 12/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pierwszego DLC do BioShock 2, europejskim debiucie długo oczekiwanej Yakuza 3, umowie Epic Games z Valve, a także liczbie kontrolerów PlayStation Move obsługiwanych przez jedno PS3. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pierwszego DLC do BioShock 2, europejskim debiucie długo oczekiwanej Yakuza 3, umowie Epic Games z Valve, a także liczbie kontrolerów PlayStation Move obsługiwanych przez jedno PS3. Zapraszamy do lektury.

BioShock 2

Pierwsze DLC do strzelaniny BioShock 2Sinclair Solutions – jest już dostępne w wersjach na PC, X360 i PS3. Dodatek rozbudowuje tryb rozgrywki sieciowej: zwiększa liczbę poziomów doświadczenia do 50, oddaje do dyspozycji dwie nowe postacie, trzeci poziom modyfikacji broni, pięć masek, dwadzieścia wyzwań oraz dodatkowe przedmioty (dostępne po osiągnięciu 41 poziomu doświadczenia). Koszt nabycia DLC to 400 punktów MS lub 4,99 euro. Posiadacze Xboksa 360 donoszą, że w przypadku tej wersji dodatek zajmuje tylko 108 KB, co sugeruje, że znajdował się on już na płycie z podstawową wersja BioShock 2 (gracze pobierają tak naprawdę kod odblokowujący jedynie dostęp do nowej zawartości).

EverQuest

Firma Sony Online Entertainment rozbudowała rozszerzenie Underfoot do gry MMO EverQuest o nową lokację. Jest nią forteca Convortuem. Wraz z nią producenci udostępnili graczom sześć raidów, sporą liczbę nowych questów, a także jedną dodatkową misję.

Gaikai

Twórcy Gaikai – bezpośredniej konkurencji dla systemu OnLive – ujawnili, że w przeciwieństwie do swojego głównego rywala nie zamierzają pobierać od nabywców swojego rozwiązania miesięcznych opłat abonamentowych. Gaikai, podobnie jak OnLive, będzie serwisem oferującym rozgrywkę w technologii stream. OnLive zadebiutuje na amerykańskim rynku 17 czerwca. Premiera Gaikai zaplanowana jest również na bieżący rok.

Yakuza 3

Yakuza 3 – oczekiwana od ponad roku przygodowa gra akcji autorstwa studia Amusement Vision i firma SEGA – zadebiutowała oficjalnie na europejskim, w tym polskim rynku. Grę możecie nabyć w polskich sklepach za sugerowaną cenę 219,99 złotych (w Sklepie Gry-OnLine zapłacicie 30 złotych mniej). Przypominamy, że gra jest u nas dostępna w specjalnej wersji, uzupełnionej względem japońskiej o ścieżkę dźwiękową, cztery darmowe DLC, oraz płytę CD z interaktywnymi materiałami na temat przygód Kazumy Kiryu.

Wieści ze świata (Yakuza 3, BioShock 2, Epic Games) 12/02/10 - ilustracja #1

PlayStation Move

Firma Sony wyjaśniła, że PlayStation 3 będzie obsługiwać cztery kontrolery PlayStation Move jednocześnie wyłącznie w przypadku, gdy nie będziemy z nich korzystać w zestawie z tzw. Sub-Controllerami. W takiej sytuacji platforma wykryje jedynie dwa pełne zestawy Move. Więcej informacji na temat kontrolera znajdziecie w tym miejscu.

SuperGiant Games

Powstało nowe studio deweloperskie – SuperGiant Games. Założyli je byli pracownicy studia EA Los Angeles (seria Command & Conquer), którzy opuścili zespół Electronic Arts w sierpniu 2009 roku. Pierwsza produkcja firmy zostanie wydana w 2011 roku i będzie grą przeznaczoną do dystrybucji za pośrednictwem bliżej nieokreślonych serwisów cyfrowych.

Epic Games/Valve

Firmy Epic Games oraz Valve nawiązały porozumienie, na mocy którego produkcje powstające na bazie silnika Unreal Engine 3 otrzymają lepsze wsparcie ze strony narzędzi Steamworks (o ile producent tytułu wyrazi taką chęć). Wiąże się to chociażby z uzyskaniem dostępu do automatycznych uaktualnień, materiałów dodatkowych, osiągnięć, a także opcji przechowywania stanów gier na serwerach Steam.

Cabal Online Europe

Games-Masters.com, wydawca darmowej gry Cabal Online Europe poinformował, że w jej ramach założone zostało ponad dwa miliony kont. Z tej okazji do końca marca użytkownicy będą mogli cieszyć się o połowę szybszym wzrostem doświadczenia, a także większą częstotliwością pojawiania się ciekawych przedmiotów.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

God of War III

Fable III

Yakuza 3

2010 FIFA World Cup South Africa

Prison Break: The Conspiracy

Perfect Dark

Green Day: Rock Band

Alice in Wonderland

Medal of Honor PC

Medal of Honor X360

Clash of the Titans

Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Super Street Fighter IV - Hakan

Deus Ex: Human Revolution

Mafia II - GDC - gameplay

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Chaos Rising

SBK X: Superbike World Championship

The Settlers 7: Droga do Królestwa – Z dziennika dewelopera #3

Bakugan: Battle Brawlers

gry