Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3
Okładka Clash of the Titans (X360)

Clash of the Titans

Clash of the Titans to gra akcji opracowana przez japońskie studio Game Republic, a wydana nakładem Namco Bandai. Fabuła produkcji jest bezpośrednio związana z filmem o tym samym tytule, który zadebiutował na dużym ekranie wiosną 2010 roku.

Akcji | TPP | filmy | kooperacja | mitologia grecka

Okładka Clash of the Titans (X360)

producent: Game Republic

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

28maj2010

PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Film w reżyserii Louisa Leterriera to ekranizacja jednego z najbardziej znanych mitów starożytnej Grecji. Opowiada historię Perseusza, herosa urodzonego jako bóg, jednak wychowywanego przez ludzi. Perseusz (w filmie grany przez Sama Worthingtona) mszcząc się za śmierć rodziny wyrusza na wyprawę, której celem jest pokonanie pana śmierci, Hadesa.

Clash of the Titans wydane przez Namco Bandai bezpośrednio nawiązuje do fabuły filmu. Gra zabiera więc graczy w centrum znanych ze starożytnej mitologii wydarzeń, opowiadając popularną historię walki dobra ze złem. W czasie rozgrywki, zwiedzamy monumentalne tereny starożytnej Grecji, rozległe pustynie, mokradła, góry oraz tereny podziemnego królestwa Hadesu.

Gracz udając się w mitologiczną podróż ma do wyboru Perseusza – wtedy bierzemy udział w przygodzie znanej z filmowego ekranu, lub stworzonego przez siebie bohatera, dzięki któremu na nowo może zaadaptować starożytny mit. Niezależnie od dokonanego wyboru, gra oferuje rozmaite rodzaje walki przy użyciu dość szerokiego asortymentu uzbrojenia i nadprzyrodzonych zdolności herosów. Poza zwykłymi przeciwnikami na naszej drodze stają również legendarne potwory – w trakcie gry przyjdzie nam się zmierzyć z Krakenem czy Meduzą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 135 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Clash of the Titans

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Sprzedaż Enslaved i Dead to Rights: Retribution sporo poniżej oczekiwań
Sprzedaż Enslaved i Dead to Rights: Retribution sporo poniżej oczekiwań

wiadomość9 listopada 2010

Namco Bandai nie ma powodów do zadowolenia z wyników finansowych swoich ostatnich tytułów. Dane dotyczące sprzedaży najnowszych gier firmy, jakie opublikował serwis Andriasang są w większości co najmniej niezadowalające – część z nich sprzedała się w znacznie niższych ilościach, niż się spodziewano.

Clash of the Titans dopiero pod koniec lipca
Clash of the Titans dopiero pod koniec lipca

wiadomość2 maja 2010

Firma Namco Bandai przekazała, że gra Clash of the Titans, stworzona na podstawie filmu, który swoją premierę miał w ostatnich tygodniach, zostanie wydana 27 lipca (w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3). Produkcja studia Game Republic (Folklore) pojawi się więc w trzy miesiące po kinowym obrazie i ponownie przeniesie nas do brutalnego świata mitologii.

Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów
Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów

wiadomość30 marca 2010

Crysis 2 i Guitar Hero 6 we wrześniu, Call of Duty 7, Fallout: New Vegas i Yoga Natal w październiku... Serwis VG247 dotarł do wewnętrznych dokumentów międzynarodowej sieci sklepów GAME, w których zamieszczony został harmonogram premier najważniejszych tytułów, jakie w tym roku ukażą się na konsolę Xbox 360.

Namco Bandai zapowiada nowe gry i współpracuje z twórcami Heavenly Sword
Namco Bandai zapowiada nowe gry i współpracuje z twórcami Heavenly Sword

wiadomość19 sierpnia 2009

W trakcie konferencji japońskiej firmy Namco Bandai zorganizowanej w ramach targów gamescom ujawnionych zostało kilka ciekawych informacji. Poznaliśmy szczegóły na temat Clash of the Titans: The Video Game, zapowiedziane zostało oryginalne Majin: The Fallen Realm, a z czeluści wyciągnięto znaną skądinąd ekipę Ninja Theory.

PS3
X360