Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2010, 13:43

autor: Olek

Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów

Crysis 2 i Guitar Hero 6 we wrześniu, Call of Duty 7, Fallout: New Vegas i Yoga Natal w październiku... Serwis VG247 dotarł do wewnętrznych dokumentów międzynarodowej sieci sklepów GAME, w których zamieszczony został harmonogram premier najważniejszych tytułów, jakie w tym roku ukażą się na konsolę Xbox 360.

Crysis 2 i Guitar Hero 6 we wrześniu, Call of Duty 7, Fallout: New Vegas i Yoga Natal w październiku... Serwis VG247 dotarł do wewnętrznych dokumentów międzynarodowej sieci sklepów GAME, w których zamieszczony został harmonogram premier najważniejszych tytułów, jakie w tym roku ukażą się na konsolę Xbox 360.

Przecieki i plotki mają to do siebie, że zawsze należy traktować je z przymrużeniem oka. Tak też jest z ujawnionymi dokumentami wewnętrznymi sieci GAME, bo choć źródło wydaje się wiarygodne, niektóre pozycje na liście podważają jej prawdziwość. W części przypadków terminy premier długo wyczekiwanych gier na konsolę Xbox 360 są jednak więcej niż tylko prawdopodobne.

3-stronicowy dokument sieci sklepów GAME, zawiera kilkadziesiąt tytułów. O większości premier już wiemy lub przynajmniej znamy ich orientacyjne terminy. Nie powinno więc budzić zdziwienia, że w xboksowe wersje Alpha Protocol, Blur i Clash of The Titans zagramy 28 maja, R.U.S.E. - 4 czerwca, Arcania: A Gothic Tale – w sierpniu, Brink, F1 2010 i Dead Rising 2 – we wrześniu. Sporo gier na liście opatrzono jedynie informacją, że ukażą się w tym roku, a konkretne daty zostaną dopiero potwierdzone (TBC).

Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów - ilustracja #1

Według przecieków z GAME Crysis 2 pojawi się na sklepowych półkach już 24 września

Najciekawsze są jednak te tytuły, których terminy premier nie zostały dotąd publicznie ujawnione lub o których istnieniu niemal nic nie wiadomo. Zgodnie z danymi GAME gracze, którzy czekają na Crysis 2, mogą już zacząć odkładać pieniążki na grę, która ukaże się najprawdopodobniej 24 września. W tym samym miesiącu do sprzedaży trafi oficjalnie wciąż niezapowiedziana szósta odsłona serii Guitar Hero. Rewolucyjnie zapowiada się październik. Według przecieków z GAME zadebiutują wtedy m.in. CoD7, Fallout: New Vegas, Band Hero 2, DJ Hero 2 oraz całkowita niespodzianka - James Bond Racing, czyli gra wyścigowa z agentem 007 w roli głównej.

Przecieki z GAME i daty premier xboksowych hitów - ilustracja #2

Premiera Fallout: New Vegas w październiku?

Na osobną uwagę zasługuje Yoga Natal. O ile w przypadku Natala, czyli nowego urządzenia sterującego dla konsoli Xbox 360, wiadomo jedynie tyle, że do sprzedaży trafi w tym roku, o tyle gra Yoga Natal ma się pojawić w październiku. Można więc zakładać, że rynkowy debiut Natala nastąpi mniej więcej w tym samym czasie.

Co ciekawe, na liście GAME figuruje także The Witcher: Rise of the White Wolf z datą premiery 1 października. Prawdopodobnie jest to jednak błąd. Od kilku miesięcy wiadomo już, że projekt konsolowego Wiedźmina został wstrzymany.

Wiarygodność dokumentów GAME podważa także obecność gry Star Wars: The Old Republic. Tytuł z gatunku MMO został wcześniej zapowiedziany wyłącznie w wersji na komputery PC. Wkrótce po opublikowaniu listy GAME informację tę sprostował także przedstawiciel firmy BioWare, przyznając, że póki co twórcy gry nie mają w planach jej konwersji na inne platformy sprzętowe.