Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka F1 2010 (PC)

F1 2010

Pierwsze wydanie oficjalnej gry mistrzostw świata F1 autorstwa brytyjskiej firmy Codemasters. Produkcja zachęca wszystkich fanów wyścigów pełną licencją na wszystkie elementy tych emocjonujących zawodów.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | multiplayer

Okładka F1 2010 (PC)

data premiery gry:

21wrz2010

PS3 X360 PC

F1 2010 to kolejna produkcja brytyjskiego dewelopera Codemasters stworzona w pełni na licencji F1, a zarazem pierwsza wyprodukowana z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, a także komputerach osobistych. Za jej powstanie odpowiada ekipa mająca w dorobku wiele uznanych gier wyścigowych, w tym doceniane na całym świecie serie DiRT oraz GRID.

F1 2010 to oczywiście produkcja aspirująca do miana symulacji, jednakże umożliwiająca uruchomienie całkiem wielu ułatwień, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni gracze czerpią wiele radości z obcowania z nią. Autorzy zdecydowali się przenieść do niej wszystkie zespoły biorące udział w sezonie 2010 oraz tory wyścigowe, na których rozgrywane są kolejne Grand Prix, nie zapominając o najbardziej charakterystycznych fragmentach każdego z nich.

Na potrzeby gry autorzy opracowali zaawansowany model jazdy, biorąc przy tym pod uwagę takie elementy, jak nierówności terenu wpływające na zachowanie bolidów, czy też zmiany ustawień spojlerów i skrzydeł. Osiągnięcie zadowalającego wyniku zależy także od taktyki rozgrywania pit-stopów – zatankowanie samochodu do pełna ma istotny wpływ na jego wagę oraz sposób prowadzenia, podobnie jak dobór opon do warunków atmosferycznych.

Twórcy pokusili się także o zaoferowanie niezwykle widowiskowej oprawy graficznej, wyciskającej ostatnie soki z najmocniejszych platform dostępnych na rynku w 2010 roku. Osiągnięto to dzięki wykorzystaniu silnika EGO Engine, tego samego na którym działa Race Driver: GRID oraz druga odsłona serii Colin McRae: DiRT.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 4625 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 3447 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Gry podobne do F1 2010

Klasyfikacja PEGI F1 2010

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe F1 2010

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.4GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 12.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
F1 2010 - recenzja gry
F1 2010 - recenzja gry

Recenzja 30 września 2010, 12:36

Codemasters zabrakło najwyraźniej czasu na doszlifowanie kilku elementów, toteż należy liczyć się z szeregiem niedoróbek już przy pierwszym kontakcie z tytułem. Sławny stał się już błąd z pit-stopem, z którego mechanicy nie puszczają gracza w bój, dopóki rywale nie miną go w alei serwisowej. W sumie to całkiem zabawny i dodający nieco emocji problem, bo możemy przewodzić stawce, a po zmianie opon wyjechać w ogonie i walczyć dalej. Oczywiście żartuję. Nic tak nie bulwersuje kierowcy jak nieudany postój w boksie. Mniej więcej co drugi zjazd do mechaników wygląda jak czekanie na wyrok. Jeżeli uda Wam się stracić zaledwie parę sekund, możecie uznać to za sukces.

PS3
X360
PC