Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka F1 2000 (PC)

F1 2000 PC

Symulator wyścigów Formuły 1. Do naszej dyspozycji oddano wszystkie zespoły i tory znane z sezonu z 2000 roku. Wcielamy się w kierowcę bolidu, którego zadanie jest oczywiste – dotrzeć do mety na pierwszej pozycji.

Wyścigi | formuła 1 | samochodowe

PC Windows
Okładka F1 2000 (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24marca2000

24czerwca2000

pudełko PL

Symulacja wyścigów Formuły One oferuje wszystkie samochody, kierowców i tory oficjalnych Mistrzostw Świata autoryzowane przez FIA w sezonie 2000, włącznie z nową stajnią wyścigową Jaguara, BMW-Williams i Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze w Indianapolis. Tory po który poruszają się bolidy są drobiazgowo odwzorowane, a otoczenie jest fotorealistyczne ze specjalnie modelowanymi budynkami, ruchomymi odrzutowcami i helikopterami. Do dyspozycji jest 11 różnych zaawansowanie modelowanych bolidów z uwzględnionymi efektami przegrzanych tarcz hamulcowych, ognia z rur wydechowych, iskier tarcia o nawierzchnię i rzeczywistych uszkodzeń samochodu.

Gra charakteryzuje się rzeczywistą fizyka jazdy. Można wpadać w poślizgi na śliskiej nawierzchni i odczuwać przechyły oraz obroty przy prędkościach przekraczających 300km/h. Realistycznie oddane zostały także elementy otoczenia takie jak generowane w czasie rzeczywistym cienie, dynamiczne ślady opon, wzbijanie żwiru, obłoki dymu i pyłu. Można odpowiednio przygotować pojazd do wyścigu korzystając z komentarza swojego inżyniera ekipy technicznej, aby dowiedzieć się jak perfekcyjnie dostroić samochód do toru.

Można przełączać kamery widoku z bolidu, kamery na wysięgnikach, kamery z pobocza oraz określić i zapamiętać własne stanowiska kamery. Przed i po wyścigu dostępny jest komentarz w stylu normalnej transmisji telewizyjnej w wykonaniu komentatora telewizyjnego Jima Rosenthala; powtórki i licencjonowana muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.2 / 10 na podstawie 77 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe F1 2000

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe F1 2000

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233 Mhz, 64 MB RAM, akcelerator 3D, karta dźwiękowa

Więcej specjalistów od wyścigów Formula 1 w ramach koncernu Electronic Arts

wiadomość18 października 2003

Od połowy ostatniej dekady ubiegłego wieku brytyjska firma o nazwie Studio 33 zajmowała się przygotowywaniem rozmaitych gier samochodowych. Teraz developerzy rodem z Liverpoolu zostali wchłonięci przez amerykańską korporację software’ową Electronic Arts, która prawdopodobnie zamierza wykorzystać ich wysokie umiejętności w materii tworzenia wirtualnych symulatorów wyścigów Formula 1.