Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2GCNXBOX
Okładka F1 2002 (PC)

F1 2002

F1 2002 to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych symulacji wyścigów Formuły 1, zawierająca licencjionowanych kierowców, stajnie, bolidy oraz oryginalne trasy z sezonu Mistrzostw Świata 2002 FIA Formula One.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe

Okładka F1 2002 (PC)

producent: EA Sports

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

27mar2002

XBOX

7cze2002

PS2

12cze2002

PC

22cze2002

GCN
Kolekcja gier
Obserwuj grę

F1 2002 jest kolejnym produktem ze słynnej serii ścigałek, podejmującym tematykę wyścigów Formuły 1. Opisywana pozycja posiada oczywiście pełną licencję organizacji FIA (sezon 2002), dzięki której można nacieszyć się między innymi obecnością prawdziwych kierowców, teamów, czy wreszcie obiektów, na których rozgrywane są poszczególne typy zawodów. Omawiana ścigałka ukazała się na najpopularniejsze modele konsol (PS2, Xbox oraz Gamecube). Wszystkie wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania. Edycja przeznaczona na konsolę firmy Sony wygląda minimalnie gorzej od swoich odpowiedników na pozostałych typach platform.

Właściwą część zabawy pozostawiono bez poważniejszych zmian. W dalszym ciągu mamy więc do czynienia z typowo arcade’ową ścigałką, nie mającą zbyt wiele wspólnego z prawdziwą symulacją. W omawianej wersji 2002 wprowadzono szereg zmian, mających w jeszcze większym stopniu zbliżyć ten produkt do klasycznej zręcznościówki. Jednym z takich usprawnień jest pojawienie się specjalnego paska, po napełnieniu którego można wykonać bardziej ryzykowny manewr, np. ściąć zakręt przy znacznie wyższej prędkości. Nie zabrakło również znanych z poprzednich edycji ułatwień, w postaci niezniszczalności, czy asystenta pomagającego bezproblemowo wyhamować sportowy bolid.

Kluczowy punkt programu stanowią oczywiście mistrzostwa, w których mamy okazję wziąć udział w pełnym sezonie Formuły 1. Edycja 2002 oferuje także tryb wyzwań, który po raz pierwszy pojawił się w poprzedniej wersji tej gry. Tym razem mamy możliwość wzięcia udziału w wymagających pojedynkach z najlepszymi kierowcami Formuły 1. Na uwagę zasługuje również obecność wielu dodatkowych bonusów, które w miarę rozwoju rozgrywki można odblokowywać. Mogą to być na przykład sportowe karty, doskonale znane również z innych gier sygnowanych logiem EA. Wszystkie trzy wersje gry posiadają multiplayer obsługujący maksymalnie czterech zawodników (tryb split-screen). Oprawa wizualna F1 2002 prezentuje zbliżony poziom do swojego poprzednika. Usprawnienia objęły przede wszystkim wygląd poszczególnych bolidów. Większość elementów pozostawiono jednak w niezmienionej postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 787 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Wymagania wiekowe F1 2002

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe F1 2002

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Więcej specjalistów od wyścigów Formula 1 w ramach koncernu Electronic Arts

wiadomość18 października 2003

Od połowy ostatniej dekady ubiegłego wieku brytyjska firma o nazwie Studio 33 zajmowała się przygotowywaniem rozmaitych gier samochodowych. Teraz developerzy rodem z Liverpoolu zostali wchłonięci przez amerykańską korporację software’ową Electronic Arts, która prawdopodobnie zamierza wykorzystać ich wysokie umiejętności w materii tworzenia wirtualnych symulatorów wyścigów Formula 1.

SimBin zmienia profil - fani wirtualnych wyścigów klasy GT maja powody do zmartwień

wiadomość4 sierpnia 2003

SBDT czyli SimBin Development Team, grupa ludzi, która zasłynęła w świecie fanów gier samochodowych stworzeniem m.in. znakomitych modów do gier z serii F1 (FIA GT, GTR2002), które to mody charakteryzują się znakomitymi modelami jazdy, grafiką i perfekcyjną oprawą dźwiękową. Mnóstwo osób pilnie śledziło poczynania firmy, oczekując jednocześnie na kolejną edycję dodatku przeznaczonego tym razem do F1 Challenge 99-02 – niestety, prawdopodobnie dodatek ów nie ujrzy nigdy światłą dziennego.

GT Racing 2002 - patch i nowe samochody
GT Racing 2002 - patch i nowe samochody

wiadomość14 lutego 2003

Na stronie SBDT (SimBin Development Team) pojawiła się kolejna porcja nowych pojazdów do mod’a GT Racing 2002, który to funkcjonuje w oparciu o grę F1 2002 autorstwa Electornic Arts.

GT Racing 2002 - spełnienie marzeń graczy?
GT Racing 2002 - spełnienie marzeń graczy?

wiadomość2 grudnia 2002

Miniony weekend był dla fanów wyścigów niesamowicie udany. Otóż grupa pod nazwą SimBin, twórca znakomitego MOD’a pod nazwą FIA GT, przeznaczonego do gry F1 2001, udostępnił w sobotę swoje najnowsze dzieło – GT Racing 2002.

Sportscar Simulated Motorsports dla F1 2002
Sportscar Simulated Motorsports dla F1 2002

wiadomość11 października 2002

Dziś prawdziwa gratka dla fanów prawdziwych wyścigów samochodowych. Otóż w sieci pojawił się MOD Sportscar Simulated Motorsports przeznaczony dla F1 2002 (autorstwa Electronic Arts).

PC
PS2
GCN
XBOX