Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Formula One 2001 (PS2)

Formula One 2001 PS2

Kolejny tytuł podejmujący tematykę wyścigów Formuły 1. Gra posiada pełną licencję organizacji FIA obejmującą sezon 2001. Na uwagę zasługuje wyjątkowo bogaty wachlarz trybów rozgrywki, obejmujący między innymi mistrzostwa.

Wyścigi | Formuła 1 | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Formula One 2001 (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

20kwietnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Formula One 2001 to kolejna gra podejmująca tematykę tytułowych wyścigów Formuły 1. Opisywany tytuł posiada oczywiście pełną licencję organizacji FIA (sezon 2001) na wykorzystanie wizerunków bolidów, nazwisk kierowców, czy wyglądu torów, na których rozgrywane są poszczególne wyścigi. Za produkcję omawianej pozycji ponownie odpowiedzialny jest team 989 Sports. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż Formula One 2001 jest pierwszym tytułem z tej serii przeznaczonym na PS2, albowiem jej poprzedniczki trafiały na pierwszą generację konsoli PlayStation.

Do dyspozycji gracza oddano wyjątkowo bogaty wachlarz trybów rozgrywki. Większość z nich powinna być doskonale znana miłośnikom tego typu produkcji. Quick Race umożliwia rozegranie pojedynczego wyścigu, bez wdawania się w zbytnie szczegóły. Time Attack pozwala z kolei pościgać się z upływającym czasem. Tryb ten pod wieloma względami przypomina znane z wielu salonów gier dynamiczne ścigałki. Single Race to, jak sama nazwa wskazuje, pojedynczy wyścig. W tym przypadku można się już pokusić o dokonanie szeregu zmian, mających na przykład na celu wybranie teamu czy ilości niezbędnych do pokonania okrążeń. Ciekawie prezentuje się również nieinteraktywny tryb o nazwie Spectator Mode, w którym zajmujemy się wyłącznie obserwowaniem zorganizowanego przez sztuczną inteligencję wyścigu. Formula One 2001 posiada także niezbyt rozbudowany multiplayer dla dwóch osób. Pojedynki rozgrywane są na podzielonym ekranie.

Najciekawiej prezentuje się oczywiście tryb mistrzostw (Championship Mode), w którym bierzemy udział w serii ściśle zaplanowanych wyścigów. Przed każdymi zawodami musimy naturalnie zaliczyć sesję kwalifikacyjną. Na uwagę zasługuje możliwość dokonywania zmian w poszczególnych podzespołach bolidu, tak aby lepiej dopasować go do panujących na torze warunków. Model jazdy stanowi kompromis pomiędzy arcade, a pełnoprawną symulacją. Gracz może korzystać z licznych ułatwień, pomagających na przykład w bezbłędnym pokonywaniu zakrętów. Oprawa wizualna Formula One 2001 prezentuje się dość przeciętnie, należy bowiem pamiętać, iż dla producenta tej gry była to pierwsza próba zaistnienia na nowej konsoli.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Formula One 2001

Wymagania wiekowe Formula One 2001

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Formula One 2001

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci