Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Formula One 04 (PS2)

Formula One 04 PS2

Jedna z najlepszych, wirtualnych symulacji wyścigów Formuły 1, przygotowana przez korporację Sony dla posiadaczy konsoli PlayStation 2. Gra posiada licencję na używanie prawdziwych nazwisk kierowców, a także znaków firmowych czy nazw rywalizujących zespołów.

Wyścigi | formuła 1 | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Formula One 04 (PS2)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

30lipca2004

Jedna z najlepszych, wirtualnych symulacji wyścigów Formuły 1, przygotowana przez korporację Sony dla posiadaczy konsoli PlayStation 2. Gra posiada licencję na używanie prawdziwych nazwisk kierowców, a także znaków firmowych czy nazw rywalizujących zespołów.

Do wyboru oddano kilka trybów rozgrywki: arcade, wyścigi na czas, sezon czy karierę. W tej ostatniej opcji, gracz zaczyna zmagania jako początkujący kierowca i pnie się po kolejnych szczeblach sportowej kariery. W miarę osiąganych postępów, na jego drodze pojawiają się sponsorzy gotowi zainwestować większe pieniądze. Podpisanie kontraktu oczywiście wiąże się z większymi wymaganiami (nie można schodzić poniżej określonego poziomu), ale daje też większą szansę przedostania się do czołówki wirtualnych kierowców Formuły 1.

Rozgrywkę cechuje duży realizm. Model jazdy odwzorowano z dbałością o najmniejsze szczegóły - podczas wyścigu możemy zatrzeć silnik, złapać „gumę” oraz zniszczyć praktycznie każdy element bolidu (od urwania spojlera do całkowitego zniszczenia pojazdu po zderzeniu z bandą). Sterowanie odbywa się za pomocą analogów, chyba, że dysponujemy kierownicą polecaną do zabawy przez twórców. Duży wpływ na rywalizację mają: pogoda (zmiana opon, konieczność stosowania innej strategii) czy fizyka jazdy (ustawianie się tuż za przeciwnikiem, w wytwarzanym przez niego tunelu aerodynamicznym, a następnie próby wyprzedzania).

Modele pojazdów wykonano na bardzo wysokim poziomie (są nawet takie ciekawostki, jak obecność prawdziwych reklam na bolidach). Wszystkie tory odwzorowano zgodnie z rzeczywistością, animacja utrzymuje zaś stały poziom, niezależnie od ilości samochodów obecnych w danym momencie na ekranie telewizora. W Formula One 04 nie zaimplementowano ścieżki dźwiękowej - wrażenia słuchowe sprowadzają się do odgłosów silnika (wyraźnie słychać różnice pomiędzy bolidami!) i innych dźwięków, towarzyszących zmaganiom. Obrazu całości dopełnia tryb multiplayer (podzielony ekran lub gra „na zmianę”).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 91 ocen czytelników.

Gry podobne do Formula One 04

Klasyfikacja PEGI Formula One 04

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
SCEE przedstawia - Formula One 06

wiadomość16 marca 2006

Sony Computer Entertainment Europe szykuje nie lada gratkę dla fanów Formuły 1. Wszyscy miłośnicy tego sportu, posiadający również konsolę PS2 lub PSP, będą mogli wcielić się w swoich ulubionych kierowców w oficjalnej grze tegorocznej edycji mistrzostw świata w Formule 1. Formula One 06 ukaże się na europejskim rynku w czerwcu 2006 roku.