Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 19:10

Namco Bandai zapowiada nowe gry i współpracuje z twórcami Heavenly Sword

W trakcie konferencji japońskiej firmy Namco Bandai zorganizowanej w ramach targów gamescom ujawnionych zostało kilka ciekawych informacji. Poznaliśmy szczegóły na temat Clash of the Titans: The Video Game, zapowiedziane zostało oryginalne Majin: The Fallen Realm, a z czeluści wyciągnięto znaną skądinąd ekipę Ninja Theory.

W trakcie konferencji japońskiej firmy Namco Bandai zorganizowanej w ramach targów gamescom ujawnionych zostało kilka ciekawych informacji. Poznaliśmy szczegóły na temat Clash of the Titans: The Video Game, zapowiedziane zostało oryginalne Majin: The Fallen Realm, a z czeluści wyciągnięto znaną skądinąd ekipę Ninja Theory.

Namco Bandai zapowiada nowe gry i współpracuje z twórcami Heavenly Sword - ilustracja #1

Clash of the Titans: The Video Game będzie przygodową grą akcji stworzoną na modłę serii God of War. Zgodnie z tym, o czym informuje nas tytuł, będziemy mieć tu do czynienia z adaptacją produkcji filmowej w reżyserii Louisa Leterriera (The Incredible Hulk, Transporter 2), która trafi do kin wiosną 2010 roku. W grze wcielimy się zapewne w Perseusza, głównego bohatera filmu, który wyruszy na niebezpieczną krucjatę przeciwko Hadesowi starającemu się odebrać Zeusowi jego niezwykłą, boską moc. W trakcie wyprawy weźmie udział w krwawych starciach z bestiami i potworami zamieszkującymi królestwo Hadesa. Dewelopingiem Clash of the Titans: The Video Game zajmuje się studio Game Republic, znane z wyprodukowania m.in. Genji: Days of the Blade oraz interesującego cRPG Folklore. Debiut gry odbędzie się zapewne w okolicach premiery filmu. Póki co nie wiemy, na jakie platformy zostanie ona wydana.

Ten sam deweloper opracowuje dla Namco Bandai ciekawie zapowiadające się Majin: The Fallen Realm. Produkcja będzie grą niezwykle podobną do The Last Guardian – najnowszej propozycji świetnego Team ICO. Wcielimy się tu w rolę młodego wojownika, któremu w trudnej podróży pomagać będzie potężne monstrum. Majin będzie miksem przygodówki, gry akcji i pozycji logicznej (w tym ostatnim przypadku z uwagi na liczne zagadki, z którymi poradzimy sobie dzięki współpracy obu bohaterów). Do premiery dzieła Game Republic dojdzie wiosną 2010 roku. Liczba platform, na jakich się ono ukaże, aktualnie nie jest jeszcze znana.

W trakcie konferencji ogłoszono również, że do gry wraca studio Ninja Theory, autorzy głośnego Heavenly Sword. Producent opracuje dla Namco Bandai zupełnie nową pozycję, która zostanie wydana w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. To wszystko, co o niej obecnie wiemy.

Wiadomość kończymy informacją o liczbie sprzedanych egzemplarzy wszystkich odsłon marki Tekken. Mianowicie, najpopularniejsza seria bijatyk zdobyła na całym świecie uznanie w oczach 36 milionów osób. Ostatnia odsłona cyklu – Tekken 5 na PlayStation 2 – sprzedała się w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy. Czy Tekken 6, którego europejska premiera odbędzie się jeszcze tej jesieni, powtórzy ten sukces?

Namco Bandai zapowiada nowe gry i współpracuje z twórcami Heavenly Sword - ilustracja #2

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej