Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Prison Break: The Conspiracy (PC)

Prison Break: The Conspiracy

Serial telewizyjny „Skazany na śmierć” w wydaniu wirtualnym, gdzie więzienną fabułę śledzimy z perspektywy Toma Paxtona. Akcja ukazana została z widoku kamery umiejscowionej za plecami naszego bohatera. Prowadząc Paxtona możemy wykonywać szeroki wachlarz ruchów – m.in.

Akcji | TPP | skradanki | seriale TV | więzienne

Okładka Prison Break: The Conspiracy (PC)

data premiery gry:

19mar2010

PC PS3 X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prison Break to gra akcji oparta na popularnym serialu kryminalnym, emitowanym w Polsce pod tytułem „Skazany na śmierć”. Projekt studia Zootfly pozwala nam wcielić się w postać Toma Paxtona i śledzić wydarzenia zakładu karnego Fox River State Penitentiary z zupełnie nowej perspektywy.

Fabuła skupia się na historii Michaela Scofielda, który pomimo braku kryminalnej przeszłości trafił do więzienia w związku z napadem na bank. W czasie naszej przygody próbujemy rozwikłać zagadkę dotyczącą tej sprawy. Po drodze spotykamy wiele postaci znanych ze szklanego ekranu i bierzemy udział w kilku scenach wziętych żywcem z serialowego hitu.

Akcja Prison Breaka ukazana została z widoku kamery umiejscowionej za plecami naszego bohatera. Prowadząc Paxtona możemy wykonywać szeroki wachlarz ruchów – m.in. skradać się, chować za przeszkodami i wspinać po różnych pionowych powierzchniach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 917 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 209 głosów czytelników.

Gry podobne do Prison Break: The Conspiracy

Klasyfikacja PEGI Prison Break: The Conspiracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Prison Break: The Conspiracy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Prison Break: The Conspiracy - recenzja gry
Prison Break: The Conspiracy - recenzja gry

Recenzja 2 kwietnia 2010, 08:23

Zastosowanie ciekawych rozwiązań to jednak trochę za mało, by uznać Prison Break za godnego reprezentanta gatunku. Wada jest jedna, ale za to ogromna – w grze brak jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, który w tego typu produkcjach dodatkowo podnosi adrenalinę. W 95% przypadków zmagania toczą się według ściśle ustalonego planu, a gracz nie może sobie pozwolić na jakąkolwiek inwencję. Rezultat jest taki, że kolejne etapy pokonujemy schematycznie – bohater musi domyślić się, w jaki sposób obejść strażników, a następnie zamienić teorię w praktykę. Każdy błąd jest surowo karany. W przypadku wykrycia rozgrywka natychmiast zostaje przerwana i całą sekwencję trzeba powtórzyć od początku. Zapomnijcie o sytuacjach, w których poczynania bohatera wywołują alarm, a ten musi w ułamku sekundy podjąć starania uniemożliwiające jego schwytanie. Gra nie oferuje jakiejkolwiek swobody, nie można zastosować tu żadnych nieprzewidzianych w scenariuszu działań. Akcja toczy się jak po sznurku, a wszelkie próby pójścia pod prąd kończą się dla agenta Paxtona fatalnie.

PC
PS3
X360