Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOPC
Okładka Cabal Online (PC)

Cabal Online PC

Cabal koreańskiego studia EST Games to kolejny przedstawiciel, coraz popularniejszego, gatunku MMORPG.

RPG | zagraj za darmo

PC Windows
Okładka Cabal Online (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29lutego2008

Cabal koreańskiego studia EST Games to kolejny przedstawiciel, coraz popularniejszego, gatunku MMORPG. Twórcy proponują swoistą mieszankę elementów klasycznych dla RPG, ubarwionych koniecznością rozwiązywania zagadek logicznych i doprawionych dużą dawką akcji (ze zdecydowaną przewagą tych ostatnich).

Historia rozgrywa się w krainie Navereth, niegdyś kompletnie zniszczonej przez siły natury. Wówczas ludzkość podniosła się po upadku dzięki grupce wizjonerów, wielkich mistrzów Force Power. To oni poprowadzili ocalałych ku odrodzeniu i lepszej przyszłości. Minęły wieki, świat wydaje się zapominać o tragedii mającej miejsce tysiąc lat wcześniej, a tymczasem uśpione zło znów podnosi głowę. Gracze wcielają się w postaci herosów zamieszkujących Navereth. Każdy ma szansę zostania bohaterem, tym który odkryje wielki spisek, i zapobiegnie ponownej zagładzie.

Do wykonania jest całe mnóstwo questów związanych z główną intrygą, jak i zadań pobocznych. Gracze przemierzają, w pojedynkę lub w grupach, olbrzymi świat składający się z około trzystu lokacji (głównie podziemi). Gra wymaga nie tylko zręcznych dłoni ale i giętkiego umysłu, na swej drodze bohaterowie spotykają niemało zagadek i pułapek wymagających logicznego myślenia. Jednak najważniejszym aspektem w Cabalu jest walka. Navereth aż roi się od bestii pragnących włączyć Cię do swego menu. Niejeden raz staniesz także oko w oko z graczem mającym wrogie zamiary (PvP). System walki nie ma nic wspólnego z RPG – owymi turami lub nieśmiertelnym zestawem attack–magic–defend–item. To czego doświadczamy w Cabal to błyskawiczna, krwawa i dynamiczna młócka rodem z najlepszych bijatyk. Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się akcja, potyczki są niesamowicie szybkie i widowiskowe. Bohaterowie dysponują niemałą ilością ciosów, ale autorom udało się stworzyć łatwy do opanowania system sterowania, dzięki czemu, sprawnie poradzą sobie zarówno wielbiciele gier akcji, jak i Ci którzy nie mieli większej styczności z bijatykami.

Cabal ma jeszcze jedną zaletę: programiści z EST Games, stworzyli silnik graficzny pozwalający zachować wysoką jakość detali nawet na słabszych maszynach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena gry 8.4 / 10 na podstawie 1074 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.9 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Gry podobne do Cabal Online

Wymagania wiekowe Cabal Online

12+

Wymagania sprzętowe Cabal Online

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 2.5 GB HDD, Windows XP/Vista

Cabal Online doczeka się sequela
Cabal Online doczeka się sequela

wiadomość29 lipca 2010

ESTsoft Corp. ogłosiło, że pracuje nad druga częścią popularnej gry MMOcRPG Cabal Online. Twórcy zapowiedzieli, że tytuł będzie przede wszystkim rozwinięciem tego, co widzieliśmy w pierwszej części i będzie bazował na tym samym koncepcie oraz mechanizmach. Na razie gra posiada wyłącznie tytuł roboczy - Cabal 2.

Cabal Online z nowym rozszerzeniem
Cabal Online z nowym rozszerzeniem

wiadomość31 marca 2010

Game-Master.com, europejski wydawca darmowej gry Cabal Online, poinformował o wypuszczeniu nowej aktualizacji do tej popularnej pozycji z gatunku MMOcRPG. Dodatek zwie się Illusion Castle i poza dwoma nowymi lochami oraz zmienionym interfejsem wprowadza także szereg innych usprawnień urozmaicających rozgrywkę.

Wieści ze świata (Yakuza 3, BioShock 2, Epic Games) 12/02/10
Wieści ze świata (Yakuza 3, BioShock 2, Epic Games) 12/02/10

wiadomość12 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pierwszego DLC do BioShock 2, europejskim debiucie długo oczekiwanej Yakuza 3, umowie Epic Games z Valve, a także liczbie kontrolerów PlayStation Move obsługiwanych przez jedno PS3. Zapraszamy do lektury.

La Tale - MMORPG twórców Cabal Online będzie dostępny dla anglojęzycznych graczy
La Tale - MMORPG twórców Cabal Online będzie dostępny dla anglojęzycznych graczy

wiadomość14 kwietnia 2008

OGPlanet - koreański wydawca gier typu MMO (twórca choćby Cabal Online) zamierza udostępnić swoją MMORPG La Tale również graczom w Ameryce Północnej. Gra jest bardzo popularna w rodzimym kraju, głównie ze względu na prosty sposób prowadzenia rozgrywki, duży świat i wiele intuicyjnych questów, mogących zapewnić wielogodzinną rozrywkę ludziom w każdym wieku.

Graj za darmo w CABAL Online

wiadomość11 maja 2007

Wczoraj w sieci pojawiły się informacje, że gra typu MMORPG o nazwie CABAL Online ma zostać udostępniona za darmo. Po podjęciu tego typu decyzji odnośnie użytkowników z Koreii i Japonii popularność owej pozycji w tych krajach niesamowicie wzrosła. W związku z tym faktem developerzy mają nadzieję, że to samo stanie się w przypadku Europy.