Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2010, 14:10

Wieści ze świata (Epic Games, Runes of Magic, Rage) 16/03/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o powodach zamknięcia Pandemic i Ensemble Studios, pierwszej rocznicy Runes of Magic, przyszłości Epic Games, a także piątej odsłonie Yakuzy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o powodach zamknięcia Pandemic i Ensemble Studios, pierwszej rocznicy Runes of Magic, przyszłości Epic Games, a także piątej odsłonie Yakuzy. Zapraszamy do lektury.

Pandemic/Ensemble Studios

Pracownicy zamkniętych w ubiegłym roku firm deweloperskich Pandemic Studios (Mercenaries, The Saboteur) oraz Ensemble Studios (Age of Empires, Halo Wars) zdradzili w czasie Game Developers Conference 2010, że głównym powodem likwidacji obu zespołów było niedotrzymywanie terminów, a także regularne przekraczanie budżetów. „W rzeczywistości wyprodukowanie naszych gier zabierało nam dwa razy więcej czasu, niż było to pierwotnie ustalone i kosztowało dwa razy więcej. Byliśmy po prostu zbyt drodzy w utrzymaniu ”, powiedział Paul Bettner, dawniej współtworzący Ensemble.

Microsoft

Microsoft zgłosił wniosek o rejestrację nowego patentu związanego z dodatkami DLC. Mianowicie, z opisu rozwiązania wynika, że ma ono powiadamiać graczy zaproszonych do rozgrywki sieciowej, a nie posiadających wymaganej zawartości, o możliwości automatycznego nabycia i pobrania jej na dysk twardy (PC lub Xboksa 360).

John Carmack

John Carmack z id Software, który otrzymał specjalną nagrodę przyznawaną w trakcie GDC 2010, powiedział redaktorom serwisu Kotaku, że jest ciągle zainteresowany opracowaniem gry akcji RAGE również w wersji na iPada – nowy tablet opracowany przez firmę Apple. Produkcja została dotąd zapowiedziana na PC, Maca, X360 i PS3. Na rynek trafi najprawdopodobniej jeszcze w bieżącym roku.

Runes of Magic

MMOcRPG Runes of Magic obchodzi pierwszą rocznicę urodzin. Z tej okazji producent, firma Frogster, przygotował szereg atrakcji. Dostęp do nich uzyskają gracze, którzy zalogują się w ramach gry 19 marca (m.in. live eventy, promocje, zwierzak dla wszystkich zainteresowanych). Przypominamy, że produkcja jest od 2 marca dostępna również w polskiej wersji językowej. Można w nią grać na serwerach dedykowanych graczom z naszego kraju.

Wieści ze świata (Epic Games, Runes of Magic, Rage) 16/03/10 - ilustracja #1

Epic Games

Mark Rein z Epic Games oznajmił w rozmowie z G4TV, że firma nie wypuści w bieżącym roku żadnej nowej gry. Oznacza to, że debiut długo oczekiwanego Gears of War 3 nastąpi najszybciej dopiero w 2011 roku. Jednocześnie firma zaprezentowała w czasie GDC 2010 krótkie, technologiczne demo najnowszej wersji silnika graficznego Unreal Engine 3 dostosowanego do kolejnych przygód Marcusa Feniksa, prezentujące kroczącego Brumaka. Zapis video z pokazu znajdziecie w tym miejscu.

Ubisoft

Wszystko wskazuje na to, że francuski koncern Ubisoft pracuje nad produkcją z gatunku cRPG, mającą ukazać sie w wersjach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Taką możliwość sugerowało jeszcze przed kilkunastoma godzinami konto LinkedIn projektanta poziomów Zhou Mina. Odpowiedni zrzut ekranu znajdziecie na łamach bloga AllGamesBeta.

Yakuza 5

W czasie gdy europejscy posiadacze PlayStation 3 od kilku dni zagrywają się w trzecią odsłonę cyklu Yakuza, a Japończycy przygotowują się do oficjalnego debiutu części czwartej (premiera 18 marca), świat obiegła wiadomość o kontynuacji historii Kazumy Kiryu. Mianowicie, w artykule magazynu Famitsu czytamy, że w trakcie imprezy związanej z japońskim debiutem Yakuzy 4 zaprezentowany został tajemniczy zwiastun gry noszącej tytuł Project K, której głównym projektantem jest Toshihiro Nagoshi (reżyser poprzednich odsłon Yakuzy). Fakt ten ma jednoznacznie wskazywać na rozpoczęcie prac nad piątą odsłoną serii. Czekamy na wyjaśnienia.

THQ

Firma THQ ujawniła, że w 2010 roku wyda na rynek sześć produkcji przeznaczonych do sprzedaży wyłącznie za pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji (PC, Xbox Live, PlayStation Network). Niektóre z tych gier powstają w oparciu o największe marki firmy. Szczegóły już wkrótce.

The Conduit

G4TV dotarło do plakatów mogących zwiastować drugą odsłonę strzelaniny The Conduit (znaną z Wii). Redakcja serwisu natknęła się na nie na terenie boksu studia High Voltage Games, w trakcie GDC 2010.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Battlefield: Bad Company 2

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Red Dead Redemption

MotoGP 09/10

Mushroom Wars

Gran Turismo 5

Final Fantasy XIV

DUST 514

Alien Zombie Death

Afterfall: Rascal

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Brink - GDC 2010

Dragon Age: Origins - Awakening - Justice

Yakuza 3

Primal Carnage - GDC - Tech Demo

Green Day: Rock Band

Puzzle Quest 2

Gran Turismo 5 - wyścigi nocne

Ben 10: Alien Force - Vilgax Attacks

Playstation Move - przyszłość PS3? video felieton

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – misja Transport Down - wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – plan filmowy – wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – multiplayer – wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – misja Night Moves – wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – single player – wersja PL

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch – pozyskiwanie Tyberium – wersja PL

Medal of Honor

NBA Jam

gry