Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSPCPS3
Okładka Mushroom Wars (AND)
OkładkaMushroom Wars (AND)

Mushroom Wars

Humorystyczna strategia czasu rzeczywistego powstała we współpracy firmy wydawniczej Zillion Whales z ekipą doświadczonego, amerykańsko-rosyjskiego Creat Studios.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mushroom Wars Premiera

15paź2009

PS3

24sty2013

iOS

22wrz2013

AND

7kwi2016

PC

Gry podobne do Mushroom Wars

Kingdom Rush Origins

Battleplans

Tower Dwellers

Mushroom Wars to wydana na platformie PC, PS3 itd. zabawna strategia czasu rzeczywistego, opowiadająca o tytułowych walkach grzybów. Produkcja powstała we współpracy firmy wydawniczej Zillion Whales z ekipą doświadczonego, amerykańsko-rosyjskiego Creat Studios, mającą na swoim koncie całą masę prostych produkcji na komputery PC oraz konsole.

Mechanika

W grze Mushroom Wars wcielamy się w rolę dowódcy jednej z grzybowych frakcji i prowadzimy swoich wojowników do walki z konkurentami. Mechanika rozgrywki czerpie z klasycznych strategii czasu rzeczywistego, a podczas zabawy zajmujemy się głównie rozbudową bazy i konstruowaniem rozmaitych struktur obronnych oraz ofensywnych, a także produkcją jednostek, które po zdobyciu budynków przeciwnika pozwolą tworzyć tam kolejne zastępy wojowniczych grzybów. Autorzy gry nie zawracali sobie jednak głowy przesadną głębią taktyczną, projektując swój tytuł pod kątem szybkich, kilkuminutowych potyczek.

Tryby gry

Mushroom Wars oferuje możliwość zabawy dla jednego gracza oraz wprowadzoną w późniejszych aktualizacjach opcję rozgrywki wieloosobowej. Głównym trybem zabawy jest złożona z 32 misji kampania fabularna, podczas której zwiedzamy polany, lasy, góry czy krainę grzybów, walcząc o kontrolę nad różnymi punktami strategicznymi na mapie. Uzupełnienie rozgrywki stanowi tryb Skirmish, w którym możemy zmierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i innymi graczami w kolejnych potyczkach o stopniowo rosnącej liczbie przeciwników, a naszym zadaniem jest dosłowne zmiecenie rywali z mapy. Pewnym ułatwieniem jest tu możliwość wyboru jednego z czterech poziomów trudności oraz specjalne algorytmy, uzależniające zachowanie AI od oszacowanego poziomu umiejętności gracza.

Kwestie techniczne

Wydana na platformie PC, PS3 itd. gra Mushroom Wars odznacza się prostą, choć niezwykle barwną oprawą graficzną o typowo mobilnym rodowodzie. Zarówno pola bitew, jak i jednostki są dwuwumiarowe i zaprojektowane w wyraźnie humorystycznym stylu. Przyjemny dodatek do gry stanowi możliwość słuchania podczas zabawy własnej muzyki, a także opcja bezpośredniego publikowania filmów z rozgrywki w serwisie YouTube.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 1,9 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mushroom Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Mushroom Wars Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB
  • 130 MB HDD
  • Windows XP SP3
PS3
PC
iOS
AND