Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPPS3
Okładka Fat Princess: Fistful of Cake (PSP)

Fat Princess: Fistful of Cake

Fat Princess

Zabawna gra zręcznościowa, w której zajmujemy się ratowaniem tytułowej "puszystej" księżniczki z wykorzystaniem dostępnych armii. Jednocześnie staramy się zapobiec wykonaniu tego zadania przez wroga.

Akcji | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Fat Princess: Fistful of Cake (PSP)

data premiery gry:

30lip2009

PS3

12mar2010

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fat Princess to zabawna gra zręcznościowa autorstwa Darkstar Industries, w której uczestniczymy w starciach armii średniowiecznych wojowników. Opisywany produkt przygotowano wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli PlayStation 3.

Zadanie gracza polega na ratowaniu tytułowej księżniczki, która przetrzymywana jest w lochach zamku przeciwnika. Główne utrudnienie polega jednak na tym, że księżniczka cierpi na sporą nadwagę, w rezultacie czego przetransportowanie jej w bezpieczne miejsce wymaga zaangażowania odpowiednio licznej armii.

Gracz w trakcie rozgrywki wykorzystuje postaci reprezentujące pięć różnych klas. Oprócz tradycyjnie wykonanych wojowników są to również łucznicy, magowie, robotnicy oraz księża. Kluczem do sukcesu jest wykorzystywanie specyficznych umiejętności, zarezerwowanych dla każdej klasy. Współpraca staje się widoczna szczególnie przy próbach przedostania się do lochu z księżniczką. Gracz może na przykład ustawiać pomocników na sobie w celu przedostania się przez wysoki mur czy dążyć do wyważenia prowadzącej do zamku wroga bramy. Każda ze stron konfliktu może maksymalnie dysponować 16 postaciami.

Dodatkową atrakcją gry jest możliwość zbierania znajdujących się na planszy surowców. Pozwala to na dokonywanie upgrade’ów broni wykorzystywanych przez przedstawicieli poszczególnych klas. Surowce pozwalają również na wzmocnienie możliwości obronnych swojego zamku poprzez postawienie nowych wieżyczek strzelniczych czy bardziej wytrzymałej bramy głównej.

Do dyspozycji gracza oddano kilka różnych trybów zabawy. Oprócz głównego trybu Rescue the Princess (uratuj księżniczkę) są to między innymi Medieval Games (średniowieczne gry) oraz Thwart the Invasion (udaremnij inwazję). Fat Princess posiada również pełnoprawny multiplayer. W zabawie może w tym przypadku uczestniczyć maksymalnie 32 graczy, przejmując kontrolę nad pojedynczymi osobnikami znajdującymi się na polu bitwy.

Oprawa wizualna Fat Princess utrzymana została w komiksowym stylu i przepełniona jest akcentami humorystycznymi, powiązanymi między innymi z zabawnymi akcjami w wykonaniu wojowników. Zmagania prowadzone są na dziesięciu różnych mapach. Warto dodać, iż gracz dysponuje opcją podglądu na pole bitwy. Na ekranie mapy zaznaczone są ponadto wszystkie jednostki oraz lokalizacje lochów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 114 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Gry podobne do Fat Princess: Fistful of Cake

Klasyfikacja PEGI Fat Princess: Fistful of Cake

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fat Princess

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?
Ile można zarobić sprzedając gry przez PSN?

wiadomość26 sierpnia 2010

Firma analityczna FADE (Forecasting and Analyzing Digital Entertainment) przygotowała swój pierwszy raport poświęcony sprzedaży gier poprzez PlayStation Network. Platforma ta nie cieszy się jeszcze tak dużą popularnością jak konkurencyjna Xbox Live Arcade, ale daje niezłe perspektywy zarobku twórcom takich produkcji jak DeathSpank czy Joe Danger.

Wieści ze świata (Marvel vs Capcom 2, Fat Princess, Tony Hawk: RIDE) 22/06/09

wiadomość22 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Marvel vs Capcom 2 przesunięta, debiut Fat Princess dopiero pod koniec lata, Microsoft zapowiada sporą aktualizację Xbox Live i inne. Zapraszamy do lektury.

PS3
PSP