Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3
Okładka Savage Moon (PS3)

Savage Moon PS3

Futurystyczna strategia czasu rzeczywistego, w której zajmujemy się ochranianiem bazy przed hordami wrogo nastawionych kreatur. W tym celu stawiamy i udoskonalamy różnorakie mechanizmy obronne.

Strategiczne | RTS | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Savage Moon (PS3)

data premiery gry w wersji PS3:

23grudnia2008

24grudnia2008

pudełko PL

Savage Moon strategia czasu rzeczywistego, cechująca się wyjątkowo dynamicznym przebiegiem rozgrywki . Zadanie gracza polega na ochranianiu bazy przed hordami wrogo nastawionych kreatur. Grę przygotowano z myślą o klientach serwisu PlayStation Network.

Akcja osadzona została w odległej przyszłości, a kolejne etapy rozgrywane są na asteroidach, na których założono nowoczesne kompleksy wydobywcze. Każda asteroida zamieszkiwana jest przez wrogo nastawione kreatury, określane mianem Insectocyte’ów. Są to pojawiające się w wielu różnych odmianach stwory, przypominające przerośnięte insekty.

Gracz musi ochraniać budynki wykorzystywane do wydobycia cennych surowców. Kluczem do sukcesu jest umiejętne rozmieszczanie dostępnych systemów obronnych. Po rozstawieniu każdego obiektu nie trzeba już o niego dalej dbać - można skupić się wyłącznie na dalszych działaniach taktycznych. Na początku gracz dysponuje najprostszymi wieżyczkami z karabinami maszynowymi, lecz w miarę postępów uzyskuje się dostęp do potężniejszych narzędzi zagłady.

Za każdego zabitego potwora uzyskuje się punkty, które można przeznaczyć na zakup kolejnych mechanizmów obronnych lub dokonanie ulepszeń posiadanych już struktur. W tym drugim przypadku można liczyć między innymi na zwiększenie siły ognia czy poprawienie szybkostrzelności. Zabawa kończy się w momencie likwidacji wszystkich potworów lub utraty kluczowych budynków bazy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.4 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Savage Moon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata (Silent Hill, Football Manager 2010, Fallout 3) 14/10/09
Wieści ze świata (Silent Hill, Football Manager 2010, Fallout 3) 14/10/09

wiadomość14 października 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejna gra THQ w promocji na Steamie, zapowiedź Hokuto Musou, Wii Play najlepiej sprzedającą się grą w USA w ostatnim dziesięcioleciu, data europejski premiery wznowienia pierwszego Silent Hill, premiera specjalnej edycji Fallout 3 i inne. Zapraszamy do lektury.