Savage Moon strategia czasu rzeczywistego, cechująca się wyjątkowo dynamicznym przebiegiem rozgrywki . Zadanie gracza polega na ochranianiu bazy przed hordami wrogo nastawionych kreatur. Grę przygotowano z myślą o klientach serwisu PlayStation Network.
Akcja osadzona została w odległej przyszłości, a kolejne etapy rozgrywane są na asteroidach, na których założono nowoczesne kompleksy wydobywcze. Każda asteroida zamieszkiwana jest przez wrogo nastawione kreatury, określane mianem Insectocyte’ów. Są to pojawiające się w wielu różnych odmianach stwory, przypominające przerośnięte insekty.
Gracz musi ochraniać budynki wykorzystywane do wydobycia cennych surowców. Kluczem do sukcesu jest umiejętne rozmieszczanie dostępnych systemów obronnych. Po rozstawieniu każdego obiektu nie trzeba już o niego dalej dbać - można skupić się wyłącznie na dalszych działaniach taktycznych. Na początku gracz dysponuje najprostszymi wieżyczkami z karabinami maszynowymi, lecz w miarę postępów uzyskuje się dostęp do potężniejszych narzędzi zagłady.
Za każdego zabitego potwora uzyskuje się punkty, które można przeznaczyć na zakup kolejnych mechanizmów obronnych lub dokonanie ulepszeń posiadanych już struktur. W tym drugim przypadku można liczyć między innymi na zwiększenie siły ognia czy poprawienie szybkostrzelności. Zabawa kończy się w momencie likwidacji wszystkich potworów lub utraty kluczowych budynków bazy.
Autor opisu gry: Jacek Hałas
Platformy:
PlayStation 3
Producent: Sony Interactive Entertainment
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
Gry podobne:
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: kolejna gra THQ w promocji na Steamie, zapowiedź Hokuto Musou, Wii Play najlepiej sprzedającą się grą w USA w ostatnim dziesięcioleciu, data europejski premiery wznowienia pierwszego Silent Hill, premiera specjalnej edycji Fallout 3 i inne. Zapraszamy do lektury.
gry
Piotr Doroń
14 października 2009 14:30
Lista małych dodatków do gry Savage Moon:
DLC Waldgeist Pack 5 sierpnia 2009
Średnie Oceny:
Średnia z 28 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
ereboss
Ekspert
2018.07.16
zanonimizowany573288 Legionista
Spoko gra. Potrafi wciągnąć. Ładna grafika jak na grę typu Tower Defense , szkoda że jest tylko na PS3
zanonimizowany487446 Centurion
Nie tylko, jest też na PSP :D