Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Might and Magic Online (PC)

Heroes of Might and Magic Online PC

Sieciowa strategia MMO, osadzona w uniwersum popularnej serii Heroes of Might & Magic. Produkcja została stworzona przez studio TQ Digital pierwotnie na rynek azjatycki, zaś do graczy na całym świecie trafiła dopiero po ponad dwóch latach.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | Might & Magic | elementy RPG | MMO

PC Windows
Okładka Heroes of Might and Magic Online (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2008

Heroes of Might & Magic Online to gra MMO, stanowiąca sieciowe rozwinięcie idei Heroes of Might & Magic. Produkcja została opracowana przez chińską firmę TQ Digital Entertainment. Pierwotnie, w połowie 2008 roku, wydano ją w Chinach – na rynki anglojęzyczne trafiła ponad dwa lata później.

HoMMO stanowi połączenie klasycznego systemu rozgrywki z podziałem na tury oraz nowoczesnych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o rozgrywce sieciowej. W grze wcielamy się w unikalnego bohatera oraz przystępujemy do jednej z ośmiu zróżnicowanych frakcji w celu realizacji zlecanych przez nią misji (z czasem można odblokować dwie dodatkowe).

Głównym celem gracza jest wybudowanie zamku oraz stworzenie dzielnej armii, której poszczególne jednostki (w sumie 56 w 16 klasach) będą go wspierać w trakcie starć z przeciwnikami. Z uwagi na fakt, że mamy tu do czynienia z grą MMO, gracz w każdej chwili może przystąpić do bitew z innymi osobami przebywającymi w wirtualnym świecie.

W ramach Heroes of Might & Magic Online uzyskujemy dostęp do systemów zarządzania zamkiem, w obrębie którego kontrolujemy rozwój armii, bohatera i zaawansowanej magii, a także decydujemy o współpracy z frakcjami, zajmujemy się handlem oraz nadzorem nad przebiegiem poszczególnych misji. Najistotniejszym elementem gry pozostają jednak bitwy same w sobie – to właśnie one, jak i przygotowania do nich, wymagają od gracza największego skupienia.

Możemy toczyć indywidualne starcia z przeciwnikami sterowanymi zarówno przez ludzi jak i komputerowe AI, a ponadto uczestniczyć w potyczkach całych gildii. Do dyspozycji graczy oddano kampanie liczone w setkach i składające się z kilkuetapowych misji.

Bazą dla mechaniki rozgrywki w HoMMO jest Heroes of Might & Magic III, z kolei warstwa audiowizualna została opracowana na podstawie rozwiązań znanych z Heroes of Might & Magic V.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Heroes of Might and Magic Online

12+

Wymagania sprzętowe Heroes of Might and Magic Online

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 98 SE/2000/XP
Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI
Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI

wiadomość17 sierpnia 2010

Wczoraj, ku wielkiej radości fanów wyciekły pierwsze materiały graficzne z Might & Magic: Heroes VI. Dzisiaj natomiast firma Ubisoft przestała udawać, że o niczym nie wie i gra została wreszcie oficjalnie ujawniona. Mamy dla was solidną porcję konkretów na temat tej produkcji.

Ubisoft zapowiada nadejście nowej ery Might & Magic
Ubisoft zapowiada nadejście nowej ery Might & Magic

wiadomość11 sierpnia 2010

Na facebookowej stronie polskiego oddziału firmy Ubisoft pojawił się tajemniczy plakat zwiastujący nadejście nowej ery Might & Magic. Znane uniwersum było tematem wielu produkcji RPG, kilku gier akcji (Dark Messiah of Might and Magic) oraz oczywiście strategii (Heroes of Might & Magic). Co tym razem szykuje francuski wydawca, który przejął prawa do marki w 2003 roku?

Heroes of Might and Magic VI na tegorocznym Gamescom?
Heroes of Might and Magic VI na tegorocznym Gamescom?

wiadomość21 lipca 2010

Firma Ubisoft wyjawiła, jakie gry zaprezentuje na sierpniowym Gamescom. Wśród wymienionych tytułów znalazł się nienazwany projekt, który ma duże szanse stać się spełnieniem marzeń miłośników cyklu Heroes of Might and Magic.

Ruszyły beta testy Heroes of Might and Magic Online
Ruszyły beta testy Heroes of Might and Magic Online

wiadomość10 maja 2010

Przedstawiciele firmy TQ Digital poinformowali o oficjalnym starcie zamkniętych beta testów sieciowej strategii Heroes of Might and Magic Online.

Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód
Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód

wiadomość14 kwietnia 2010

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że gra MMO Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód. Premiera pełnej wersji dzieła chińskiej firmy TQ Digital Entertainment zostanie poprzedzona beta testami, których początek został zaplanowany na maj bieżącego roku.