Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 18:00

autor: Adrian Werner

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI

Wczoraj, ku wielkiej radości fanów wyciekły pierwsze materiały graficzne z Might & Magic: Heroes VI. Dzisiaj natomiast firma Ubisoft przestała udawać, że o niczym nie wie i gra została wreszcie oficjalnie ujawniona. Mamy dla was solidną porcję konkretów na temat tej produkcji.

Wczoraj, ku wielkiej radości fanów wyciekły pierwsze materiały graficzne z Might & Magic: Heroes VI. Dzisiaj natomiast firma Ubisoft przestała udawać, że o niczym nie wie i gra została wreszcie oficjalnie ujawniona. Mamy dla was solidną porcję konkretów na temat tej produkcji.

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI - ilustracja #1

Wyprodukowanie szóstej części klasycznej serii powierzono studiu Black Hole, najbardziej znanemu z Warhammer: Mark of Chaos. Gra zawierać ma wszystkie ukochane przez graczy elementy poprzedników, które zostaną dodatkowo wzbogacone sporą ilością nowych rozwiązań oraz ulepszeń.

Fabuła rozpocznie się 400 lat przed wydarzeniami z piątej części i zaoferuje nam prawdziwie epicką opowieść. Główne skrzypce grać w niej będą Anioły, które rozpoczną spisek mający na celu rozniecenie na nowo dawno zapomnianej wojny, a pomóc ma im w tym zabity przed laty Archanioł. Ten legendarny generał powraca teraz za grobu, by szukać zemsty. Pod przykrywką przygotowań przed nadchodzącą inwazją Demonów, rozpoczyna jednoczenie pod swym sztandarem mieszkańców Ashanu, tworząc armię, która przyniesie śmierć jego wrogom. Powstrzymać go mogą jedynie ludzie z dynastii Griffin.

Might & Magic: Heroes VI tradycyjnie stanowić ma połączenie turowej strategii z elementami RPG. W czasie zabawy przyjdzie nam zwiedzać ogromne mapy, zbierać tony surowców i budować nadzwyczajne miasta. Będziemy rozwijać bohaterów, rekrutować jednostki i toczyć boje na pięknych mapach bitewnych. Otrzymamy też sporą swobodę w odgrywaniu postaci dzięki wprowadzeniu systemu reputacji, który ma mocno wpływać na dalszy przebieg rozgrywki. Twórcy obiecują również, że w grze czeka na naszych herosów rozbudowany bestiariusz wypełniony po brzegi nowymi niebezpiecznymi potworami.

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI - ilustracja #2

Wszystko to ukazane zostanie za pomocą nowoczesnej grafiki 3D, a dodatkowym plusem ma być rozbudowany aspekt społecznościowy. To ostanie wzmocni nowy sieciowy interfejs, który umożliwi łatwą korespondencję i rywalizowanie z przyjaciółmi. Ubisoft całkiem sprawnie rozbudowało tego typu elementy w tegorocznej grze The Settlers 7: Droga do Królestwa, więc możemy spodziewać się czegoś naprawdę dopracowanego. Might & Magic: Heroes VI tworzony jest wyłącznie na PC, a jego premierę zapowiedziano na przyszły rok.

Warto na koniec zwrócić uwagę na sam tytuł, które wbrew oczekiwaniom nie brzmi Heroes of Might & Magic VI. Widać, że będzie to już stała metoda nazewnictwa dla tego cyklu. W zeszłym roku premierę miało Might & Magic: Clash of Heroes, a w przeglądarkowa adaptacja serii zmieniła w ostatnim momencie nazwę z Heroes of Might & Magic Kingdoms na Might and Magic: Heroes Kingdoms.

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI - ilustracja #3

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej