Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars (PC)

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars PC

Kontynuacja bestsellerowej strategii turowej Jona van Caneghema i jego studia New World Computing. Fabuła Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części gry.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | elementy RPG

PC Windows
Okładka Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1października1996

15lutego1999

pudełko PL

Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars to wydana na komputerach PC kontynuacja osadzonej w realiach fantasy strategii turowej Heroes of Might and Magic: A Strategic Quest z 1995 roku. Produkcja, przenosząca uniwersum popularnej serii RPG Might and Magic na zupełnie nowy grunt strategiczny, to kolejne dzieło w dorobku doświadczonego amerykańskiego projektanta Jona Van Caneghema i jego studia New World Computing.

Fabuła

Akcja Heroes of Might and Magic II osadzona została kilka lat po wydarzeniach opisanych w pierwszej części cyklu. Zgodnie z jej kanonicznym zakończeniem, władzę nad krainą Enroth objął Lord Morglin Ironfist, jednocząc okoliczne ziemie i umacniając swą pozycję jako króla. Gdy umarł, między jego dwoma synami: Archibaldem i Rolandem rozpoczęła się walka o prawa do tronu. Swymi podstępnymi działaniami Archibald doprowadził do wygnania brata z królestwa, a sam obwołał się nowym władcą Enroth. Roland nie zamierzał jednak łatwo się poddać i wraz ze stworzonym przez siebie ruchem oporu podjął walkę. Przystępując do zabawy, gracze mogą opowiedzieć się po stronie jednego z braci i dochować wierności nowemu królowi, bądź pomóc jego bratu w przejęciu korony.

Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w Heroes of Might and Magic II nie odbiegają w sposób znaczący od rozwiązań znanych z pierwszej części cyklu. Zadaniem gracza jest więc ponownie stopniowa eksploracja i podbijanie kolejnych terenów, a w ostateczności pokonanie konkurenta i objęcie panowania nad krainą Enroth. W porównaniu z poprzedniczką, druga odsłona serii niesie jednak ze sobą całkiem sporą liczbę nowości i ulepszeń.

W Heroes of Might and Magic II do czterech znanych już klas postaci – rycerza, barbarzyńcy, czarodziejki i czarnoksiężnika – dołączyły dwie nowe: nekromanta i czarodziej, a wraz z nimi charakterystyczne dla nich zamki i nieznane dotąd stworzenia. O ile w pierwszej części gry bohaterowie opisywani byli przez cztery podstawowe umiejętności, w kontynuacji zostały one poszerzone o szereg pobocznych umiejętności dodatkowych, które w toku rozgrywki możemy dodatkowo rozwijać. Prócz tego, w grze pojawia się także możliwość ulepszania niektórych istot, co w istotny sposób pozwala zwiększyć ich zdolności bojowe. Gruntownej modyfikacji uległ także system rzucania zaklęć, który nie jest już zależny od współczynnika wiedzy bohatera, lecz od punktów magii. Dzięki temu np. bohater zapamiętuje zaklęcia na zawsze, jednak do ich rzucenia potrzebuje określonej liczby wspomnianych punktów.

Tryby rozgrywki

Podobnie jak w pierwszej części serii, podstawowym trybem rozgrywki w Heroes of Might and Magic II jest przeznaczona dla jednego gracza kampania fabularna, w której możemy opowiedzieć się zarówno po stronie Archibalda, jak i Rolanda Ironfista. Dla gustujących w szybkich potyczkach pozostawiono oczywiście możliwość rozegrania scenariusza z komputerowym przeciwnikiem, zaś wielbicielom rozgrywki wieloosobowej opcję multiplayer (przez Internet, sieć LAN lub w trybie „hotseat”) dla max. 4 graczy. Nie zapomniano także o funkcjonalnym edytorze, pozwalającym na tworzenie lub modyfikowanie map, co pozwala wydatnie przedłużyć czas spędzony z grą.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy, gra Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars na komputerach PC prezentuje się jeszcze atrakcyjniej niż jej bezpośrednia poprzedniczka. Na uwagę zasługują przede wszystkim większe i bardziej dopracowane modele jednostek, a także bardziej szczegółowe miasta z nowymi modelami budynków. O oprawę dźwiękową gry zadbał zaś ponownie znany z pierwowzoru Paul Romero, wspomagany przez Steve’a Bacę i Roberta Kinga.

Dodatkowe informacje

Gra Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars dostępna jest także w edycji Gold, w której oprócz podstawowej wersji tytułu znalazł się wydany w 1997 roku dodatek The Price of Loyalty autorstwa Cyberlore Studios. Swoistą ciekawostkę stanowić może również nieoficjalne rozszerzenie o nazwie Desecrated Lands. Zestaw opracowany przez niewielkie studio Dark Entertainment, prócz zbioru map i misji, zawiera specjalny edytor pozwalający na modyfikacje zapisanych stanów gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 933 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

Wymagania wiekowe Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Heroes of Might and Magic II: The Succession Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 16MB RAM
Heroes of Might and Magic II - mod przeniesie grę na silnik „trójki
Heroes of Might and Magic II - mod przeniesie grę na silnik „trójki"

wiadomość14 maja 2018

Większość modyfikacji, jakie powstają do serii Heroes of Might and Magic, dotyczy otoczonej kultem trzeciej części serii. Tym razem jest inaczej, gdyż to "dwójka" doczeka się nowego, ogromnego projektu tworzonego przez fanów. Nosi on tytuł Heroes of Might and Magic III: The Succession Wars.

Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI
Oficjalna zapowiedź Might & Magic: Heroes VI

wiadomość17 sierpnia 2010

Wczoraj, ku wielkiej radości fanów wyciekły pierwsze materiały graficzne z Might & Magic: Heroes VI. Dzisiaj natomiast firma Ubisoft przestała udawać, że o niczym nie wie i gra została wreszcie oficjalnie ujawniona. Mamy dla was solidną porcję konkretów na temat tej produkcji.

Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany]
Heroes of Might & Magic VI - wyciekły pierwsze screeny i zwiastun [news zaktualizowany]

wiadomość16 sierpnia 2010

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego marki Heroes of Might & Magic, w temacie poświęconym plotkom i spekulacjom związanym z ewentualną kontynuacją serii, opublikowane zostały dwie grafiki prezentujące długo oczekiwaną „szóstkę”. Jedna z nich jest bezpośrednim zrzutem ekranu z rozgrywki.

Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód
Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód

wiadomość14 kwietnia 2010

Francuski koncern Ubisoft poinformował, że gra MMO Heroes of Might & Magic Online zmierza na Zachód. Premiera pełnej wersji dzieła chińskiej firmy TQ Digital Entertainment zostanie poprzedzona beta testami, których początek został zaplanowany na maj bieżącego roku.

Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej
Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej

wiadomość24 listopada 2009

Internetowi szperacze dotarli do kolejnych nieoficjalnych informacji sugerujących jednoznacznie możliwość powstania szóstej odsłony marki Heroes of Might & Magic. Tym razem źródłem wieści jest profil LinkedIn jednego z pracowników Ubisoft Shanghai.