Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2009, 09:54

autor: Jiker

Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej

Internetowi szperacze dotarli do kolejnych nieoficjalnych informacji sugerujących jednoznacznie możliwość powstania szóstej odsłony marki Heroes of Might & Magic. Tym razem źródłem wieści jest profil LinkedIn jednego z pracowników Ubisoft Shanghai.

Internetowi szperacze dotarli do kolejnych nieoficjalnych informacji sugerujących jednoznacznie możliwość powstania szóstej odsłony marki Heroes of Might & Magic. Tym razem źródłem wieści jest profil LinkedIn jednego z pracowników Ubisoft Shanghai.

Najnowsze wpisy do CV poczynione przez Liu Yingpina sugerują, że w okresie od czerwca do listopada 2009 roku zajmował się on opracowywaniem projektów poziomów do gry Might & Magic VI. W związku z faktem, że kultowy cykl cRPG M&M doszedł już do dziewiątej odsłony, pod uwagę powinniśmy tu wziąć przede wszystkim szóstą część marki Heroes of Might & Magic. Raczej nie chodzi tu także o Might & Magic MMO, o którym wspominaliśmy Wam przed kilkunastoma dniami.

Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej - ilustracja #1

Heroes of Might & Magic V

Sugestie związane z HoM&MVI pojawiały się już w przeszłości. O kontynuacji udanej piątki, wydanej już niemal trzy i pół roku temu, pisaliśmy w związku z zamieszczeniem w serwisie Gamasutra ogłoszenia rekrutacyjnego dotyczącego prac nad projektem. Z kolei sierpniu możliwość powstania „szóstki” starali się usilnie zakomunikować twórcy strategii turowej z elementami cRPG Might and Magic: Clash of Heroes, przeznaczonej na przenośne Nintendo DS.

Jeszcze w lipcu według plotek Heroes of Might & Magic VI miało ukazać się na komputery PC i Mac oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Profil Liu Yingpina niestety w żaden sposób nie odnosi się do tych informacji.

Heroes of Might & Magic V zostało wydane w maju 2006 roku (do naszego kraju gra trafiła w czerwcu, w pełnej polskiej wersji językowej). Gra zdobyła wysokie oceny, do czego przyczynił się ciekawy wątek fabularny i powrót do starych zasad (odpowiednio rozwiniętych). Produkcja została doceniona także przez nasza redakcję, otrzymując od niej notę na poziomie 84%. Doczekała się również dwóch rozszerzeń – dosyć przeciętnej Kuźni Przeznaczenia oraz przyjemnych w odbiorze Dzikich Hord. Cały cykl, będący jedną z najpopularniejszych marek wśród graczy pecetowych, zadebiutował z kolei w 1995 roku, zdobywając rzeszę oddanych fanów. Pierwotnie właściciel praw do serii była firma 3DO, lecz od kilku lat dysponuje nimi francuski koncern Ubisoft.