Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2009, 09:54

autor: Jiker

Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej

Internetowi szperacze dotarli do kolejnych nieoficjalnych informacji sugerujących jednoznacznie możliwość powstania szóstej odsłony marki Heroes of Might & Magic. Tym razem źródłem wieści jest profil LinkedIn jednego z pracowników Ubisoft Shanghai.

Internetowi szperacze dotarli do kolejnych nieoficjalnych informacji sugerujących jednoznacznie możliwość powstania szóstej odsłony marki Heroes of Might & Magic. Tym razem źródłem wieści jest profil LinkedIn jednego z pracowników Ubisoft Shanghai.

Najnowsze wpisy do CV poczynione przez Liu Yingpina sugerują, że w okresie od czerwca do listopada 2009 roku zajmował się on opracowywaniem projektów poziomów do gry Might & Magic VI. W związku z faktem, że kultowy cykl cRPG M&M doszedł już do dziewiątej odsłony, pod uwagę powinniśmy tu wziąć przede wszystkim szóstą część marki Heroes of Might & Magic. Raczej nie chodzi tu także o Might & Magic MMO, o którym wspominaliśmy Wam przed kilkunastoma dniami.

Oficjalna zapowiedź Heroes of Might & Magic VI coraz bliżej - ilustracja #1

Heroes of Might & Magic V

Sugestie związane z HoM&MVI pojawiały się już w przeszłości. O kontynuacji udanej piątki, wydanej już niemal trzy i pół roku temu, pisaliśmy w związku z zamieszczeniem w serwisie Gamasutra ogłoszenia rekrutacyjnego dotyczącego prac nad projektem. Z kolei sierpniu możliwość powstania „szóstki” starali się usilnie zakomunikować twórcy strategii turowej z elementami cRPG Might and Magic: Clash of Heroes, przeznaczonej na przenośne Nintendo DS.

Jeszcze w lipcu według plotek Heroes of Might & Magic VI miało ukazać się na komputery PC i Mac oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Profil Liu Yingpina niestety w żaden sposób nie odnosi się do tych informacji.

Heroes of Might & Magic V zostało wydane w maju 2006 roku (do naszego kraju gra trafiła w czerwcu, w pełnej polskiej wersji językowej). Gra zdobyła wysokie oceny, do czego przyczynił się ciekawy wątek fabularny i powrót do starych zasad (odpowiednio rozwiniętych). Produkcja została doceniona także przez nasza redakcję, otrzymując od niej notę na poziomie 84%. Doczekała się również dwóch rozszerzeń – dosyć przeciętnej Kuźni Przeznaczenia oraz przyjemnych w odbiorze Dzikich Hord. Cały cykl, będący jedną z najpopularniejszych marek wśród graczy pecetowych, zadebiutował z kolei w 1995 roku, zdobywając rzeszę oddanych fanów. Pierwotnie właściciel praw do serii była firma 3DO, lecz od kilku lat dysponuje nimi francuski koncern Ubisoft.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.