Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East (PC)

Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy PC

Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East

Drugie oficjalne rozszerzenie do wydanej wiosną 2006 roku piątej odsłony cyklu Heroes of Might and Magic, za której powstanie odpowiada doświadczone, rosyjskie studio Nival Interactive. Dodatek zatytułowany Dzikie Hordy (ang.

To jest dodatek do gry Heroes of Might and Magic V.

Strategiczne | fantasy | turowe | Might & Magic | elementy RPG

PC Windows
Okładka Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East (PC)

producent: Nival

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12października2007

24stycznia2008

pudełko PL

Tribes of the East to drugie oficjalne rozszerzenie piątej odsłony cyklu Heroes of Might and Magic, która zadebiutowała na rynku elektronicznej rozrywki w maju 2006 roku. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku podstawowej wersji gry i poprzedniego dodatku, produkcję programu wzięło na swoje barki rosyjskie studio Nival Interactive.

Tribes of the East stanowi ostatni epizod w opowieści o wojnie, którą w świecie Ashan wywołały demony. Decydującą rolę w zakończeniu konfliktu odegrają Orkowie, pozbawiona skrupułów i niezwykle brutalna rasa wojowników, mających na swoich usługach również gobliny, cyklopów i potężne, latające poczwary zwane Pao Kai. Jak widać, twórcy rozszerzenia nawiązali w ten sposób do gry Dark Messiah of Might and Magic, której akcja również rozgrywa się w Ashanie. Związki pomiędzy programami są aż nadto oczywiste, zwłaszcza, że w Tribes of the East występuje wątek Mrocznego Mesjasza, a także pojawiają się bohaterowie znani z produktu firmy Arkane Studios.

Oprócz nowej kampanii, autorzy przygotowali również pięć scenariuszy dla jednego gracza i dziesięć map do potyczek wieloosobowych. Jakby tego było mało, wszystkie jednostki występujące w grze otrzymały prezent w postaci alternatywnego poziomu rozwoju, dzięki czemu ogólna liczba istot wzrosła do 170. Poza tym w grze pojawiają się standardowe nowości, czyli artefakty, zaklęcia i obiekty, do których możemy udać się podczas eksploracji terenu.

Tribes of the East to tzw. samodzielny dodatek. Oznacza to, że można go uruchomić bez konieczności instalacji podstawowej wersji gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2546 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy

Klasyfikacja PEGI Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Heroes of Might and Magic V: Dzikie Hordy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - recenzja gry
Heroes of Might & Magic V: Dzikie Hordy - recenzja gry

Recenzja 1 lutego 2008, 12:09

Kolejną innowacją jest możliwość alternatywnego rozwoju WSZYSTKICH jednostek. Wystarczy wykupić budynek umożliwiający rekrutowanie ulepszonych oddziałów. Dla przykładu Cyklopi występują w dwóch wersjach: Krwawy i Dziki. Jedynie w przypadku Przystani twórcy poszli na łatwiznę, ponieważ udostępnili po prostu karmazynowe wersje jednostek, które wcześniej występowały w Kuźni Przeznaczenia.