Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 26 listopada 2022, 09:19

autor: Adrian Werner

Heroes 5: ARENA - polscy fani dodali do gry nowy, dynamiczny tryb zabawy

Ukazała się stabilna wersja Heroes V: ARENA, czyli imponującej modyfikacji wprowadzającej nowy tryb multiplayer do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East.

Źródło fot. Heroes V: Arena Development Team
i

Firma Ubisoft odpuściła sobie rozwijane serii Heroes of Might and Magic. Ostatnia, siódma część cyklu ukazała się siedem lat temu i raczej nie mamy co liczyć na rychłą premierę kolejnej odsłony. Na szczęście marka ma dużą i aktywną społeczność fanowską, która utrzymuje ją przy życiu za pomocą modyfikacji. Najnowszym tego przykładem stał się polski projekt Heroes V: ARENA.

To mod do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East autorstwa rodzimych deweloperów, którego celem jest odświeżenie trybu multiplayer. Projekt zgromadził wokół siebie aktywną społeczność, więc nie ma większych problemów ze znajdowaniem chętnych do rozgrywek.

  1. Heroes V: ARENA – pobierz mod z naszego FTP (autorzy udzielili nam zgody na hostowanie mirrora)

Heroes V: ARENA w praktyce wprowadza do gry nowy tryb dla dwóch graczy, koncentrujący się na dynamicznych potyczkach multiplayer. Na początku silnik losuje nam frakcję i bohatera, a następnie przydziela na start cztery talenty oraz 16 poziomów na rozdysponowanie dla herosa. Potem wybieramy pole bitwy i rozpoczynamy zabawę. Celem autorów było odtworzenie najciekawszego etapu potyczek wieloosobowych w standardowej wersji gry, czyli bitew końcowych, i opracowanie trybu, który zapewnia podobne wrażenia w trakcie kilkudziesięciominutowej rozgrywki.

Heroes V: ARENA oferuje m.in.

  1. Ponad 40 nowych pól bitew.
  2. Zmieniony balans rozgrywki.
  3. Nowe umiejętności bohaterów.
  4. Nowy artefakt (Pierścień Areny).
  5. Przeróbkę części zdolności.
  6. Mapę przystosowaną pod wydarzenia turniejowe, których twórcy zorganizowali już kilka.

Produkcja rozwijana jest od pewnego czasu i przedwczoraj otrzymała wersję 2.1, którą twórcy uznają za stabilną. Na kolejną aktualizację najpewniej poczekamy kilka miesięcy i ma zaoferować ona ulepszoną grafikę oraz dodatkowe pola bitewne.

  1. Heroes V: ARENA – strona projektu w serwisie ModDB

Heroes 5.5

Pozostając w temacie modów do Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East, warto także wspomnieć o projekcie Heroes 5.5. Modyfikacja rozbudowuje mapę przygodową o dodatkowe obszary, dodaje 34 nowe artefakty, poprawia silnik i grafikę oraz wprowadza zaawansowany system losowo generujący nowe mapy i zapełniający je wyzwaniami.

  1. Might & Magic: Heroes 5.5 – pobierz mod